Збережемо ліс від пожежі!

У лісівників ДП “Балтське лісове господарство” – посилена охорона лісів від пожеж. Під час пожежонебезпечного періоду зростає ймовірність пожежі в лісі з настанням жнив і уборки зернових.
Наголошуємо, що в період збирання врожаю категорично забороняється: спалювати стерню, післяжнивні залишки, розводити багаття на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися, викидати недопалки в бік полів. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків.
Для лісової охорони в пожежонебезпечний період захист лісів від пожеж є головним завданням. З метою попередження лісових пожеж і мінімізації їх наслідків державним підприємством «Балтське лісове господарство» щорічно здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів:
– проводяться рейди з профілактики лісових пожеж;
– проводиться догляд за мінералізованими смуги;
– біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлюються аншлаги, білборди на протипожежну тематику;
– постійно оновлюються та перевіряються засоби для гасіння пожежі в лісовому господарстві.
З початку 2020 року в ДП «Балтське лісове господарство» проведено догляд за мінералізованими смугами протяжністю 150 км.
На порушників правил протипожежної безпеки чекає відповідальність! У відповідності до статті 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства», – винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті веде за собою знищення або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.
Лісівники також нагадують, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання – штраф від 91 800 до 153 000 гривень.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було – від 170 до 340 гривень).
Тож бажаємо аграріям гарних врожаїв, а лісовій охороні – легкої служби на захист лісу! Бережіть довкілля на власному прикладі, адже зберегти ліс від вогню легше, ніж його загасити.
Перейти до вмісту