Лісосировинні ресурси за  результатами роботи І півріччя  2020 року підприємств Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 За  результатами  роботи  державних лісогосподарських підприємств за І півріччя 2020 року,  від рубок формування та оздоровлення лісів та заходів  з поліпшення санітарного стану лісів заготовлено 5930 куб.м  деревини, реалізовано 10522 куб.м.  Дані в розрізі підприємств надаються в таблиці

 

Обсяг заготівлі  та реалізації деревини  за І півріччя 2020 року підприємствами Одеського ОУЛМГ

Назва підприємства Заготовлено куб.м. Реалізовано куб.м.
ДП    « Ананьївське ЛГ» 585 856
ДП    «Балтське ЛГ» 348 2231
ДП   «Березівське ЛГ» 279 297
ДП «В.Михайлівське ЛГ» 1010 636
ДП  «Ізмаїльське ЛГ» 159 213
ДП   « Кодимське ЛГ» 1749 1902
ДП   «Одеське ЛГ» 0 79
ДП «Подільське ЛГ» 348 1395
ДП «Савранське ЛГ» 1109 2382
ДП  «Саратське ЛГ» 0 291
ДП «Ширяївське ЛГ» 217 240
Разом 5930 10522

 

Догляд за лісом є системою лісогосподарських заходів, направлених на якісне поліпшення насаджень, скорочення термінів вирощування деревини і збільшення розмірів користування лісом.  Основним видом догляду за лісом в даний час   є рубки догляду. Вони полягають  в періодичній, через певні проміжки часу, вирубці в насадженні частини дерев і ведуться  з моменту утворення насадження – до його повного формування. Для вирощування продуктивного лісового насадження  при проведенні рубок  догляду в насадженні  вибирають і залишають дерева бажаних порід і кращих стовбурів.  Деревам, що  залишаються, забезпечується  необхідна  для  успішного росту площа живлення.   Рубками догляду забезпечується  потрібний склад, форма насаджень  і  підвищений приріст на залишених деревах.

Всі рубки проводяться відповідно до матеріалів лісовпорядкування. Заходи  з поліпшення  санітарного стану лісів  плануються в необхідних обсягах та в терміни  у відповідності до санітарного  та лісопатологічного стану  насаджень і виконуються згідно вимог  «Санітарних правил в лісах України» та інших нормативних документів. Так, відповідно до звітних даних  державних лісогосподарських підприємств,  за І півріччя 2020 року   проведено    434га рубок догляду та  інших  рубок формування  і оздоровлення лісів та інших заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства.

Обсяг заготівлі  за 6 місяців   становить :

лісоматеріалів круглих 576  куб.м, або  9%  від загальної заготівлі лісопродукції, в тому числі:

клас якості Д – 576 куб.м.  100% від лісоматеріалів круглих.

Заготівля дров’яної  деревина непромислового використання  – 5264 куб.м  – 91%  від загального обсягу заготівлі.

Із загальної кількості заготівлі 5930 куб.м.:

Дуб  звичайний   становить  3196 куб.м. –54% ;

Ясень становить   913 куб.м. –  15%;

Хвойні породи   становлять     545 куб.м. – 9%;

Інші породи  становлять          1276 куб.м. –  22%.

 

В деревообробних цехах та  дільницях області  перероблено  за І півріччя 2020 року-

827  куб. м. деревини, випущено продукції переробки  на суму 1263  тис.грн.

Станом на 01.07. 2020 року на  складах залишки лісопродукції становлять 17380 куб.м

Вся заготовлена деревина проведена через систему ЕОД. Електронний облік деревини це система фіксації та оформлення руху деревини із застосуванням засобів автоматизації на усіх етапах лісозаготівельних робіт. Процес електронного обліку деревини цілковито ґрунтується на електронному документообігу. Його основу складає програмне забезпечення, яке дозволяє контролювати етапи руху деревини, де вся облікова інформація передається в електронному вигляді. Важливим результатом роботи системи є значне скорочення паперового документообігу та різних видів звітності між виробничими підрозділами підприємства, а також запобігання  тіньовому  обігу незаконно добутої деревини.

Система електронного обліку деревини дає можливість переглянути повністю ланцюг руху заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача. Таким чином,  за допомогою реєстру походження деревини по нумерації бирки, якою маркується деревина, можна встановити легальність її заготівлі, а саме: місце та час, назву бригади, що здійснювала заготівлю, повну характеристику маркованої продукції.

На сьогодні саме єдина державна система електронного обліку є єдиним інструментом, який дозволяє державі відстежувати походження деревини від моменту заготівлі до реалізації за межі України і, тим самим,  унеможливлюється обіг деревини невідомого (сумнівного) походження.

Робота в системі дає можливість керівникам підприємств оперативно, достовірно в поточному часі оперувати абсолютно усіма даними щодо руху лісопрдукції: заготівлі, переміщення, вивезення та реалізації лісопродукції покупцям.  Усі лісогосподарські підприємства управління продовжуватимуть вносити дані про заготівлю та реалізацію деревини в систему ЕОД та оновлювати існуючі засоби ЕОД на більш сучасні.

 

 

Перейти до вмісту