RSS    .:::20.03.2018 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Березень 2018 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

15.03.2018
Відбулося засідання Громадської ради при Держлісагентстві

14 березня 2018 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України.

Під час засідання представники інститутів громадянського суспільства розглянули зміни до складу Громадської ради.

Відповідно до Положення про Громадську раду при Держлісагентстві, якщо її член два і більше разів без поважних причин був відсутній на засіданнях, то Громадська рада може прийняти рішення про виключення цієї особи. У зв’язку з цим, члени Громадської ради під час засідання проголосували за виключення 14 осіб зі складу Громадської ради при Держлісагентстві.

Також було розглянуто підсумки діяльності громадської ради у 2017 році.

Окрім того, члени Громадської ради розглянули та затвердили План роботи на 2018 рік.

З оновленим складом Громадської ради та Планом діяльності на 2018 рік можна буде ознайомитися згодом у рубриці «Громадська рада».

 


15.03.2018
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства "Майбутнє лісу у твоїх руках"


З 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними галсами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом з лісівниками.

«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі», - підкреслив Володимир Бондар.

Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).  

«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож, відтворимо ліси разом!», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Зазначимо, що у 2017 році в акції взяли участь майже 30 тис. громадян, що стало своєрідним рекордом. Сподіваємося, що цього року разом ми зможемо побити цей рекорд.


15.03.2018
Увага! Конкурс малюнків "Ліси поруч з нами - 2018"

З нагоди Міжнародного дня лісу Національне представництво FSC в Україні оголошує конкурс малюнків «Ліси поруч з нами – 2018». Запрошуємо школярів зі всієї України взяти участь в конкурсі.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого ставлення до лісів України, а також популяризація сталого способу життя та користування лісовими продуктами.

Умови конкурсу: конкурсні роботи повинні відображати необхідність відповідального ведення лісового господарства, турботливого ставлення до лісів і переходу до сталого споживання.

На конкурс подають малюнки у довільній живописній формі, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, також допускаються роботи, виконані в графічних редакторах.

До роботи має додаватися наступна інформація: 

• назва роботи;

• прізвище, ім’я, по батькові та дата народження автора;

• місце проживання (повна адреса) автора, контактний телефон, електронна адреса (при наявності);

• назва навчального закладу;

У разі відсутності всієї вказаної інформації робота може бути не прийнята до участі в конкурсі.

Переможців конкурсу обиратиме жюрі. Імена переможців буде оголошено на сайті та сторінці Facebook у квітні 2018 року. Буде обрано три переможця, які отримають стильні навушники бренду «Marley», корпус яких містить дерев'яні деталі з FSC-сертифікованої деревини.

1 місценавушники The House of Marley Liberate Saddle 

2 місце - навушники The House of Marley Zion Midnight

3 місценавушники The House of Marley Smile Jamaica

Цього року ми запроваджуємо нову номінацію «Глядацькі симпатії» та проведемо додаткове голосування в мережі Facebook. Усі роботи конкурсантів будуть розміщені на сторінці FSC Ukraine(https://www.facebook.com/FSC.Ukraine/) і автор малюнка, що отримає найбільшу кількість лайків, отримає навушники TheHouse of Marley Smile Jamaica*.

Роботи приймаються до 21 березня 2018 року, їх необхідно надіслати за адресою: 03041, м. Київ, вул. Генерала Родимцева 19, корпус 1, оф. 116, Національне представництво FSC в Україні ( з поміткою конкурс малюнку «Ліси поруч з нами»).

Роботи не повертаються. Наданням роботи на Конкурс малюнків автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію конкурсної роботи без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані Національним представництвом FSC в Україні на власний розсуд. 

 

*Організатори лишають за собою право не прийняти до участі в голосуванні роботи в разі виникнення підозр про нечесність голосування (накруток) та інших технічних маніпуляцій.


15.03.2018
Санітарні рубки потрібні, але цим питанням намагаються маніпулювати, - Володимир Бондар під час


Під час публічного звіту за 2017 рік заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар поінформував про охорону та захист лісів.

Він звернув особливу увагу на те, що з кожним роком санітарний стан лісів України внаслідок кліматичних змін та антропогенного фактору погіршується.

«Площа всихання ялинників у Карпатському регіоні  на сьогодні склала понад 36 тис. га. Активізувалось масове всихання соснових насаджень, особливо в Поліському регіоні. У 2017 році виявлено осередків активного всихання сосни на площі 120 тис. га», - повідомив він.

 

З метою напрацювання шляхів та заходів щодо подолання надзвичайної ситуації, викликаної масовим всиханням лісових насаджень, підготовлено обґрунтовані матеріали щодо внесення змін до Санітарних правил в лісах України стосовно забезпечення виконання санітарними рубками своєї основної мети – оздоровлення насаджень.

«Ми не маємо наміру, як зараз нам закидають «під виглядом боротьби з короїдом рубати здорові дерева». Це абсолютна нісенітниця! Нашим завданням є врятувати ліс для наших нащадків. Так, дійсно правда, що для того, щоб припинити поширення шкідників потрібно рубати не лише вже всохші дерева, а й ті дерева, в які лише заселився короїд. Потім же на цих місцях висаджувати нові здорові дерева», - наголосив Володимир Бондар.

Він підкреслив, що необхідність проведення санітарних рубок, це не видумка лісівників – всі санітарно-оздоровчі заходи мають наукові обґрунтування.

 

 «Це дуже вузькопрофільні питання, якими зараз намагаються маніпулювати. Я вкотре хочу апелювати до досвіду країн Європи у цьому питанні. Там лісівник йде попереду хвороби. І якщо він бачить, що крона дерева вже починає сохнути, то він одразу видаляє це дерево з лісу. Тим самим, не даючи заразити здорові дерева. Так, це вимушені заходи, але вони потрібні», - зазначив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства повідомив, що у 2017 році в лісах підвідомчих підприємств ліквідовано 2371 пожежу на площі 5474 га, в тому числі верхових – 1060 га. Це в 2,5 рази більше за кількістю та в 5 разів за площею у порівнянні з 2016 роком. Середня площа однієї пожежі зросла вдвічі та склала 2,3 га. Збитки від лісових пожеж склали 43,8 млн гривень.

«У 2017 році сталося 92 лісові пожежі з площею понад 5 га, що в значній мірі викликано зменшенням профілактичних протипожежних заходів через відсутність бюджетного фінансування лісогосподарських підприємств. Гасіння пожеж в основному здійснювалося із залученням значних сил і засобів ДСНС, в том числі авіації. Незважаючи на критичний стан лісогосподарських підприємств Сходу та Півдня України у пожежонебезпечний період завдяки самовіданній праці лісівників не було допущено жодної великої лісової пожежі, яка б призвела до надзвичайної ситуації», - наголосив Володимир Бондар.


Заступник Голови відомства також розповів про скоєні правопорушення у лісовій галузі та боротьбу з ними.

 «Ключову роль в забезпеченні охорони лісів від лісопорушень відіграє робота майже 300 постійно діючих рейдових бригад, які створені в кожному державному лісогосподарському підприємстві. Рейдовими бригадами в 2017 році під час проведення 37 тис. рейдів було притягнено до адміністративної відповідальності 6,5 тис. лісопорушників», - зазначив він.

Як повідомив Володимир Бондар, незважаючи на заходи, що вживаються працівниками державної лісової охорони, за оперативними даними обсяг незаконних рубок за 2017 рік склав понад 26 тис. куб. метрів. Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком, обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів.

Він звернув увагу на те, що однією із об’єктивних причин ослаблення охорони лісів стало скорочення чисельності нижньої ланки працівників державної лісової охорони у зв’язку із скороченням, а потім і відсутністю бюджетного фінансування. Наприклад, середня площа лісового обходу, що знаходиться під охороною одного лісника (майстра лісу), вже становить 1 тис. га.

 «За звітний період було передано більше 2,5 тис. справ щодо незаконних рубок до правоохоронних органів та судів. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 792 посадові особи державної лісової охорони, звільнено – 104, порушено 4 кримінальні справи», - зазначив заступник Голови відомства. 

Також Володимир Бондар наголосив, що з метою підвищення ефективності проведення рейдів з охорони та захисту лісів у 2018 році буде посилено відомчий контроль за діяльністю рейдових бригад. Зокрема, шляхом встановлення GPS-трекерів на транспортні засоби держлісохорони з метою відстеження їх пересування.

 15.03.2018
Депутати облради просять керівництво країни врятувати ліси Одеської області

     На черговій сесії Одеської обласної ради, яка відбулась 14 березня 2018 року, депутати звернулися до Прем'єр-міністра України та до Голови Верховної Ради з проханням відновити фінансування лісового господарства з державного бюджету.

     За проект рішення, підготовленого начальником Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Доміканом В.І.  і внесеного на розгляд облради заступником голови Одеської обласної ради Юрієм Дімчогло, проголосувало 62 з 78 присутніх депутатів.

     У зверненні депутати висловлюють стурбованість тим, що відсутність в 2016-2017 роках фінансування державних підприємств лісового господарства поставило в скрутне становище лісгоспи і може призвести до незворотних процесів. Зокрема, сьогодні призупинені роботи по створенню нових лісів, співробітники державної лісової охорони, при відсутності належної зарплати, змушені звільнятися.

     У зв'язку з цим, виникає загроза знищення захисних лісових насаджень унаслідок пожеж і незаконних рубок, що, в свою чергу, призведе до зниження захисних функцій лісів, деградації сільськогосподарських угідь, втрати врожайності і соціальної напруги в області.

     У зверненні вказано, що відновлення фінансування лісогосподарських заходів з державного бюджету в 2018 році за бюджетною програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» дозволить зберегти ліси Одещини.

     Також при розгляді питання висловив свою підтримку лісівникам Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, який вже звертався до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з порушеного питання.


18.01.2018
Про результати ялинкової кампанії

Державними лісогосподарськими підприємствами  Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства  виконана необхідна робота   щодо   охорони хвойних насаджень  від незаконного вирубування в новорічний період 2017- 2018  років.

В  державних лісогосподарських підприємствах були  створені  штаби   на чолі з головними  лісничими по   проведенню  рейдів з охорони хвойних насаджень. Впродовж передноворічного періоду в  охороні хвойних насаджень взяли  участь 39 бригад, де працювало 160 представників державної лісової охорони. Було  проведено 232 рейди. Завдяки плідній роботі рейдових бригад  та всієї державної лісової охорони  випадків самовільного вирубування   новорічних ялинок  в цей період не зафіксовано.

 З метою забезпечення жителів області новорічними ялинками,   лісгоспи проводили реалізацію зі спеціальних плантацій.  Також   на базі  державних лісогосподарських підприємств та лісництв   діяло  36   торгівельних  майданчиків у спеціально  визначених місцях. Інформація   щодо місця розташування   торгівельних майданчиків  була  розміщена на сайті Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства. Державними підприємствами

 з плантацій     та з торгівельних    майданчиків  реалізовано  населенню  області 13,2 тис.шт. новорічних ялинок на суму 1036,6 тис.грн., середня реалізаційна ціна ялинки склала  78,8 грн. Хоча лісгоспи запропонували до реалізації значно більшу кількість дерев з новорічних плантацій - понад  40 тис.шт.

Найбільш новорічних красунь реалізували :

ДП  «Саратське ЛГ»  -   3,1 тис. шт. на суму   231,1 тис.шт;

ДП «В. Михайлівське ЛГ» - 2,5 тис. шт. на суму  164,1 тис.грн;

ДП «Березівське ЛГ»  - 2,0 тис. шт. на суму   136,5 тис.грн.


05.12.2017
Лісову красуню – в кожен дім

Настав останній місяць року – грудень,  одразу згадується свято Нового року. В  уяві постає новорічна ялинка з запашним ароматом хвої.

Лісогосподарські підприємства Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства   цього року готові реалізувати більше  40 тисяч хвойних красунь.   Покупці вже розпочали закупівлю   новорічних дерев. Ціни залиш ились  доступними для населення,  і, в середньому, залежно від розміру, становлять від 50   гривень за ялинку до 1м.   Кожен житель області  при бажанні зможе без проблем придбати  в державних лісогосподарських підприємствах області зелену красуню, адже для їх заготівлі  спеціально  посаджені  плантації новорічних ялинок. Державні  лісогосподарські  підприємства  області облаштовують  майданчики для реалізації новорічних ялинок та сосен..        

Адреси, де можна  придбати  новорічні ялинки,  вирощені  в лісогосподарських підприємствах   Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства

Державне підприємство «Ананьївське лісове господарство»    Одеська обл., м.Ананьїв, пров. Будівельний , 3б біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Ананьївське ЛГ»      с.  Жеребково, біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Ананьївське ЛГ»      с.Долинське, біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Ананьївське ЛГ        м. Ананьїв, вул..Гагаріна.72, біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Назаренко Григорій Олександрович, тел. 0669238842.

Державне підприємство «Балтське лісове господарство» Одеська обл.,. м.Балта, вул.. Шевченка,5а біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Балтське ЛГ»  м..Балта, вул. Желізняка.45 біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Балтське ЛГ» с. Лісничівка, біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Балтське ЛГ» с.Пісчана, біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Усатюк Андрій Васильович, тел. 0660845758.

Державне підприємство «Березівське лісове господарство» Одеська обл.,м. Березівка, вул..Зарічна.1 біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Березівське ЛГ»  с.А-Іванівка біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Корнєєва Ніна Андріївна,  тел.0680485881.

Державне підприємство  «Великомихайлівське лісове господарство» Одеська обл.,

Великомихайлівський район,с.Новопетрівка, біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «В. Михайлівське ЛГ» с. Павлівка біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «В. Михайлівське ЛГ»  с.  Петрівка біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «В. Михайлівське ЛГ»  с. Цебриково біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «В. Михайлівське ЛГ»  с. Фрунзівка біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Контарєв Сергій Сергійович,  тел.0957915906

Державне підприємство  «Ізмаїльське лісове господарство» Одеська обл., м. Ізмаїл, вул.. Першотравнева,8 біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Ізмаїльське ЛГ м. Ізмаїл,вул..Радянська,95 біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Ізмаїльське ЛГ м. Вилкове біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Ізмаїльське ЛГ с. Василівка, лісорозсадник

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування   

Чакір  Олександр Євгенович, тел..09658800770

Державне підприємство «Подільське  лісове господарство»  Одеська обл.,м.Подільськ. вул..  Мельниченка,41  біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Подільське ЛГ» с. Окни біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування   Гаврик Сергій Петрович,  тел. 0950167946

Державне підприємство «Кодимське лісове господарство» Одеська обл., м. Кодима

вул..Мічуріна,33 адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Кодимське ЛГ»  с. Будеї біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Кодимське ЛГ» смт. Слобідка біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування    Гречанюк Наталія Анатолівна,  0965831708

Державне підприємство «Одеське лісове господарство»   Одеська обл., Овідіопольський район, смт Великодолинське, вул.Чорноморська, 77 біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Одеське ЛГ» с.Дачне, вул.. Лісова. біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Одеське ЛГ» с.Красносілка, вул. Лісова, біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Одеське ЛГ» м.Роздільна, вул.. Черняховського,49 біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Дмитренко Роман Юрійович, 0978913148

Державне підприємство «Саратське лісове господарство»   Одеська обл., смт Сарата,

 вул.. Соборна, 1 біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Саратське ЛГ» с.Староказаче біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Саратське ЛГ» с. Кантемирове, лісорозсадник

ДП «Саратське ЛГ» смт. Тарутино, біля адмінбудівлі лісництва

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Скалозуб Анатолій Анатолійович,  тел. 0668960581

Державне підприємство «Савранське лісове господарство»   Одеська обл., Савранський район, с. Слюсареве, біля  адмінбудівлі  лісогосподарського  підприємства;

ДП «Савранське ЛГ» с. Осички біля адмінбудівлі лісництва;

ДП «Савранське ЛГ» с. К.Поляна біля адмінбудівлі лісництва;

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Закревський Юрій Іванович,  тел.  0973400314

Державне підприємство «Ширяївське лісове господарство»  Одеська обл. смт Ширяєво, вул. Степова,32д біля  адмінбудівлі   лісогосподарського  підприємства;

ДП «Ширяївське» ЛГ   с. М. Василівка,  адмінбудівля лісництва;

ДП «Ширяївське» ЛГ торгівельний комплекс «Лісовичок» траса  Е95  334 км.

ДП «Ширяївське» ЛГ с. Северинівка адмінбудівля лісництва.

Особа, відповідальна за реалізацію ялинок та оперативне інформування  Клочков Володимир Вікторович, тел.  0992087461

    

     Завітайте на наші майданчики по продажу новорічних красунь в зручний для вас час. Наші ялинки вирощені з любовю, екологічно чисті та створять святковий настрій в вашій оселі!


27.11.2017
Майбутнє лісу у твоїх руках

            Державним  підприємство «Ананьївське лісове господарство»  в листопаді  2017 року в рамках осіннього етапу акції  «Майбутнє  лісу у твоїх руках»   проведено   доповнення   2.1 га однорічних лісових культур дуба звичайного у кварталі 33 виділ 29 Жеребківського лісництва.  Доповнення проводилось сіянцями, які  були вирощені у лісорозсаднику Жеребківського лісництва.

        До роботи долучились  представники державної лісової охорони   лісгоспу на чолі з директором Олександром Миколайовичем Савченком, а  також  голова Ананьївської районної ради Мокряк Валентин Анатолійович та учні Жеребківського   учнівського  лісництва.

            Лісівники завжди підтримують проведення подібних спільних заходів , що  у свою чергу, сприяє тісній співпраці й глибшому розумінню громадськості  щодо значення  лісів в житті суспільства  і важливості лісовідновних робіт.

Головний лісничий                                     Григорій Назаренко


20.11.2017
Благоустрій стародавнього джерела

       Біля села Кардамичеве, на схилах,  шумить ліс-урочище «Кардамичево» загальною площею 367 га.  В урочищі знаходиться парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Кардамичівський» площею 49га. Парк був закладений в 50-60 роках ХІХ століття і був приватним володінням. Село Кардамичеве,  де був закладений парк, належало пану Сергію Сергійовичу Кардамичу (С.С.Кардамич в 1914 році був членом управи і земства Тираспольского повіту. Він опікував дорожньо-будівельні роботи, ветеринарну службу, тваринництво, бджільництво).

         На території парку- пам’ятки б’є цілюще джерело.  Воду з джерела парку очищали, розливали в пляшки, насичували вуглекислим газом і відправляли в міста Російської імперії, а також за кордон, -  як лікувальну від хвороб шлунку. Джерело і вода з нього  називались «Нектар». 

        В  листопаді місяці поточного  року  була проведена робота по благоустрою  з посадкою молодих саджанців біля лісового кордону в Кардамичівському парку. Садіння проводилось представниками органів місцевої влади та самоврядування  Великомихайлівського району та лісовою охороною лісогосподарського підприємства. На лісовій галявині біля кордону було  висаджено 760 саджанців лісових порід: клена гостролистного,  явора, клена  польового та декоративних порід: магонії падуболистої, ялівця козацького. Площа посадки становить 0,6га.

    Посадовий матеріал вирощено в лісовому розсаднику Петрівського  лісництва      ДП «Великомихайлівське ЛГ».

 

              Директор

ДП «Великомихайлівське ЛГ»                                              М.М.Дядюк

 

 


20.11.2017
Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»

На території Балтського лісгоспу 17 листопада 2017 р. проводився осінній етап Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», в рамках якої було  створено лісові культури  дуба звичайного в урочищі «Сербіно»,  кв. 60 вид. 18 пл 6,3 га  Балтського лісництва. В акції взяли участь начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Домікан В.І., начальник відділу лісового та мисливського господарства Мальченко О.П., директор ДП «Балтське лісове господарство» Кравчук В.В., головний лісничий ДП «Балтське лісове господарство»  Стасюк Р.Д., лісничий Балтського лісницта  Ковтуняк С.О.,  працівники державної лісової охорони підприємства.   Також приймали участь в Акції представники органів місцевої влади та самоуправління, а саме: Балтської районної державної адміністрації, Балтської районної ради, Балтської міської ради та представники засобів масової інформації.

 


06.11.2017
Осінній етап акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

      Акція відбулася 02 листопада 2017 року в Троїцькому лісництві    ДП «Ширяївське лісове господарство» за участі голови Любашівської районної державної адміністрації Лабуша В.В., голови районної ради Паровика С.М., лісівників Троїцького лісництва в кількості 12 чоловік та 18 учнів шкільного лісництва «Пролісок» Троїцької ЗОШ.

      Було висаджено на площі 1 га на землях державного лісового фонду жолуді дуба червоного та сіянці черемхи пізньої, ясеня зеленого,  аморфи,  маслини. Голови місцевої ради та адміністрації попрацювали як з мечем Колесова, так і на саджальній машині, тобто, на власному досвіді відчули особливості і труднощі роботи лісівників під час створення лісів. Крім того, керівники ознайомилися з процесом вирощування лісових культур та проведення рубок догляду за лісом.


02.11.2017
Учні Березівської загальноосвітньої школи №1

Учні Березівської загальноосвітньої школи №1 Капріор Іван, Посмітна Вероніка, Криштолова Ольга разом з керівником шкільного лісництва Москалюк Наталією Миколаївною за підтримки Товариства лісівників України та ДП «Березівське лісове господарство» взяли участь у Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, який відбувся у місті Житомир на базі  Житомирського державного агроекологічного університету. Зліт тривав три дні. В освітню програму була включена поїздка в ДП «Баранівське лісове господарство», де на базі Баранівського ліцею школярі захищали свої наукові роботи. Учні шкільного лісництва гідно представили Одещину на зльоті.  Також цікаво школярам було побувати в музеї космонавтики в місті Житомир. Після закінчення зльоту у всіх учасників залишилось багато гарних спогадів та нових  знайомств.


31.10.2017
Патріотична акція "Посади алею Пам'яті"

26-27 жовтня 2017 року державне підприємство «Березівське лісове господарство» забезпечило проведення  в закладах освіти Березівського району патріотичної акції "Посади алею Пам'яті". Розпочалася акція висадженням 50 саджанців червоного дуба на території ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Березівка. Разом з дітьми дерева саджали голова Березівської райдержадміністрації Заболотний Г.В., перший заступник голови Березівської райдержадміністрації Карабаза О.О., начальник відділу освіти Гаврилюк О.Ф., виконуючий обов'язки директора Березівського держлісгоспу Ховхун В.В., члени шкільної бригади юних лісників "Веселка" - Посмітна Вероніка, Капріор Іван, Криштопова Оля. Учасники акції переконані: дерева - це символ життя. Вони будуть рости і продовжувати пам'ять народу.

 


03.10.2017
На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства

     Лісова галузь потребує системних змін і Держлісагентством проявлено ініціативу та розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики під головуванням Президента України Петра Порошенка у Івано-Франківську.

     Володимир Бондар зазначив, що проект розроблено за участю представників Громадської ради, у тому числі як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві. Таким чином, враховано точку зору різних зацікавлених сторін.

     «У проекті Стратегії наведені принципи щодо необхідності державного управління та фінансування, повернення статусу головного розпорядника бюджетних коштів до Держлісагентства. Представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду», - наголосив заступник Голови Держлісагентства. 

     За його словами, завдяки такому фонду вдасться своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам;    попереджати стихійні лиха та їх наслідки; вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході; провести лісову інвентаризацію та облік; займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу.

     У свою чергу, Президент України підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання.

     Також Володимир Бондар повідомив, що в проекті Стратегії прописаний механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства.

     «Нам закидають, що функції контролю та господарської діяльності сконцентровані в одних руках. Ми закладаємо принцип розділення функцій управління – господарювання та контролю. Лісівники мають займатися вирощуванням лісу та його охороною. У той же час, лісові інспектори Держлісагентства повинні фаховоздійснювати функцію відомчого контролю за додержанням лісового господарства», - підкреслив заступник Голови відомства.

Окрім того, Володимир Бондар наголосив на тому, що в проекті Стратегії закладено абсолютно нові методи ведення лісового господарства. «Вони відповідають європейським стандартам. Серед іншого – перехід від суцільних рубок до поступових і вибіркових», - сказав він. 

Як було зазначено на нараді під головуванням Президента України, у разі схвалення Стратегії вдасться:

•         забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України;

•           створити дієву систему управління та контролю;

•         забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття;

•         врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця;

•         залучити  інвестиції у лісову галузь. 

 


03.10.2017
Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині, - Президент на нараді з питань реформування лісового господарства

«Нам потрібно об’єднати наш потенціал і вийти на абсолютно чіткі і правильні рішення щодо захисту лісів України і захисту лісів Карпат», - наголосив Президент Петро Порошенко під час наради з питань удосконалення державної політики у сфері лісового та мисливського господарства в ході робочої поїздки до Івано-Франківської області.

     Глава держави нагадав, що підписав Закон, який значно підсилює кримінальну відповідальність за незаконну вирубку дерев та чагарників в лісах. Він окремо наголосив, що дія Закону поширюється на професійних лісників та на «чорних» лісорубів.

 У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар підтвердив, що питання боротьби з незаконними рубками є першочерговим.

     «Є три чинники, які, з нашої точки зору, спричинюють масові незаконні рубки: важке соціальне становище та низький рівень зайнятості населення; можливість збуту незаконної деревини; нечисті на руку працівники лісової охорони», - зазначив він.

     Як повідомив заступник Голови відомства, люди легко збувають вкрадену деревину на пилорами, діяльність яких не контролюється. Такі пилорамщики заполонили весь карпатський регіон. Потрібен жорсткий контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, що займаються переробкою деревини.

     «Легкий збут деревини призвів до появи злочинних груп обладнаних останніми технічними новинками. Вони діють зухвало, переважно в нічний період та скоюють напади на лісову охорону. Розгулу свавілля в лісах також сприяє низьке розкриття злочинів. Необхідно забезпечити належне розслідування справ про незаконні рубки», - наголосив Володимир Бондар.

     За словами Президента України Петра Порошенка, раніше керівники правоохоронних органів посилались на те, що у них немає законних підстав для того, щоб захистити Карпати. «Сьогодні Закон дає їм таку зброю», - наголосив Глава держави та зазначив, що це питання і до прокуратури, і до Нацполіції, і до керівництва лісгоспів.

     Окрім того, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар повідомив, що Держлісагентство вже стало на заваді тіньовому обігу деревини. «Ми запровадили електронний облік деревини у своїх лісгоспах – від заготівлі до реалізації. Однак, є третина лісів України, які належать до інших форм власності, і робота в яких щодо запровадження обліку не проводиться або знаходиться на початковій стадії», - сказав він.

У зв’язку з цим, Президент підкреслив необхідність запровадження електронної системи контролю за обігом деревини: «Єдина державна система обліку деревини має бути розповсюджена на всі без виключення лісові угіддя. Кожна колода, або партія деревини повинна мати спеціальну бирку». Він наголосив, що доручить контрольному управлінню перевірити це питання.

     Петро Порошенко також наголосив на важливості посилити координацію та узгодженість дій між правоохоронними і фіскальними органами та екологічною інспекцією і обласними державними адміністраціями для подолання незаконних рубок та припинення тіньового обігу деревини.

     Окремо Глава держави підкреслив, що стандарти лісової галузі мають бут єдиними для лісових господарств інших відомств – Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики, підприємств комунальної власності. «Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині», - зазначив він.

     Петро Порошенко також зауважив, що у контексті збереження лісу обговорювався досвід Латвії, Литви, Білорусії: «Чомусь там лісів не рубають. З’явився із сокирою в лісі – одразу ж відповідальність».

     Президент наголосив на неухильності дотримання законодавства стосовно користування мисливською зброєю та звернув увагу правоохоронців на неприпустимість використання такої зброї без відповідного ліцензування. «Людина без необхідних документів, ліцензії з мисливською рушницею буде потребувати відповідних дій правоохоронців», - зауважив він.

 

 

 

 15.03.18 Відбулося засідання Громадської ради при Держлісагентстві ...

15.03.18 21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства "Майбутнє лісу у твоїх руках" ...

15.03.18 Увага! Конкурс малюнків "Ліси поруч з нами - 2018" ...

15.03.18 Санітарні рубки потрібні, але цим питанням намагаються маніпулювати, - Володимир Бондар під час ...

15.03.18 Депутати облради просять керівництво країни врятувати ліси Одеської області ...

18.01.18 Про результати ялинкової кампанії ...

05.12.17 Лісову красуню – в кожен дім ...

27.11.17 Майбутнє лісу у твоїх руках ...

20.11.17 Благоустрій стародавнього джерела ...

20.11.17 Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» ...

06.11.17 Осінній етап акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» ...

02.11.17 Учні Березівської загальноосвітньої школи №1 ...

31.10.17 Патріотична акція "Посади алею Пам'яті" ...

03.10.17 На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства ...

03.10.17 Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині, - Президент на нараді з питань реформування лісового господарства ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.