RSS    .:::26.05.2018 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Травень 2018 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

18.05.2018
Володимир Бондар на Сумщині проінспектував будівництво лісових доріг

«Робота лісівників розрахована на десятиліття. Вона має низку етапів і визначити найбільш важливий з них – важко. Адже догляд за лісом потребує комплексного підходу, бо головне завдання лісівників – передати майбутнім поколінням якісні лісові насадження», - зазначив під час інспектування Сумського лісогосподарського підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Перебуваючи у Сумському лісгоспі, очільник лісової галузі побував на ділянках лісових культур, створених лісгоспом з 2006 по 2011 рік на землях, непридатних для сільського господарського використання. Ознайомився з практикою підприємства по використанню сучасних технічних засобів – лісового подрібнювача «VENTURA» на базі трактора «Беларус»-1221 В2.  Поцікавився роботою сучасної трелювальної техніки. Ознайомився з лісотранспортною мережею збудованих лісгоспом лісових доріг та побував на запланованому будівництві нової дороги лісогосподарського призначення, протяжністю 3,4 км.

До слова, в системі обласного управління саме Сумський лісгосп є одним з лідерів з будівництва лісових доріг. За 10 років, починаючи з 2008 року, підприємство спорудило 26,8 км доріг, які суттєво покращують доступ до лісового фонду і, поряд з цим, відіграють велику соціальну роль, сполучаючи між собою віддалені села.

Відвідуючи об'єкти центральної садиби Сумського лісгоспу, Володимир Бондар ознайомився з роботою Сумського сувенірного цеху, побував на навчальних заняттях шкільного лісництва  «Паросток», а також поцікавився проблемами мисливського господарства «Суми».

Підбиваючи підсумок, Володимир Бондар відзначив позитивну практику підприємства на всіх ланках лісогосподарського виробництва.


18.05.2018
Робота з учнівською молоддю - це інвестиції у майбутнє, - Володимир Бондар

«Робота з учнівською молоддю – це інвестиції у майбутнє. Сподіваємось, що створені умови та здобуті під час занять знання допоможуть вам у виборі майбутньої професії», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час відкриття у Свеському лісгоспі Сумського ОУЛМГ новозбудованої навчальної кімнати шкільного лісництва.

«На базі Свеського лісгоспу діє два шкільних лісництва «Паросток» і «Крокус».  У них навчається 70 дітей, за ними закріплена ділянка лісу площею 729 га. На заняттях діти знайомляться з теорією та практикою таких лісівничих дисциплін як лісознавство, лісівнивництво, лісова таксація, дендрологія, селекція та інші», - прокоментував діяльність шкільних лісництв директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

Захід пройшов за участю начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Чигринця, голови Ямпільської районної державної адміністрації Ірини Панченко та голови Ямпільськоїрайонної ради Ольги Губар.

Після офіційних урочистостей відкриття класу вихованці обох лісництв виступили перед гостями з презентацією про свою діяльність.

Окрім цього, під час робочого візиту на Свеське лісогосподарське підприємство Володимир Бондар ознайомився з практикою роботи лісгоспу з енергозбереження та ефективного використання лісових ресурсів.

Він оглянув пелетне виробництво, побував на лісових дорогах лісгоспу та збудованих свеськими лісівниками мостах.


18.05.2018
Лабораторне обладнання з Туреччини допоможе упереджувати поширення "біологічної пожежі", - Володимир Бондар на Харківщині

Сьогодні, перебуваючи з робочим візитом на Харківщині, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар разом з Почесним консулом Турецької Республіки в місті Харкові Володимиром Білим взяли участь у відкритті лабораторії для боротьби зі шкідниками лісу.

«Нашестя короїда в лісах спостерігається протягом останніх років. Хімічних ліків проти таких шкідників і захворювань на сьогодні немає. Лісівники можуть лише вживати певних заходів з підвищення стійкості лісів та зменшувати ризики їх пошкодження комахами та хворобами. На сьогодні, єдиним методом боротьби з цим жуком є вчасне вирубування свіжезаселених дерев, поки жук ще не вилетів із них», - повідомив Володимир Бондар.

За словами заступника Голови Держлісагентства, існує проблеми із вчасним забиранням хворих та ослаблених дерев з лісу. Зокрема, довгий період погодження санітарно-оздоровчих заходів та сезон тиші, який діє з 1 квітня до 15 червня.

«Ми працюємо над тим, щоб були внесені зміни до Санітарних правил та законодавства. Хочу наголосити, що вигоди в тому, щоб зрубати побільше хворих дерев немає. Навпаки, чим швидше ми приберемо з лісу хворі та ослаблені дерева, тим менше лісівники рубатимуть потім. Ми не маємо на меті відміняти сезон тиші. Однак, саме в цей період шкідники найбільше розповсюджуються, а ми нічого з цим зробити не можемо. Тому запроваджуємо всі можливі методи – і вносимо зміни до нормативних та законодавчих актів, і впроваджуємо біологічні методи боротьби», - сказав Володимир Бондар.

Він зазначив, що крім своєчасних рубок, необхідно працювати на упередження розмноження шкідників. Для цього відтепер в Україні використовуватимуть біологічний метод вирощування і випускання хижих комах.

Сучасна лабораторія, надана Генеральним директоратом лісового господарства Туреччини, буде працювати в державному спеціалізованому лісозахисному підприємстві «Харківлісозахист».

«Треба усвідомити, що застосування біологічних засобів це недешевий і довготривалий процес. Необхідно виростити достатню кількість жуків в лабораторії для випуску. Тому на великих територіях, у десятки тисяч гектарів, ефект застосування хижих комах буде помітний тільки через декілька років. Але зниження щільності другої популяції короїда, буде помітно вже в рік випуску», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

У свою чергу, працівники Харківлісозахисту підкреслили, що за допомогою лабораторного обладнання вирощуватимуться два види комах-хижаків, які потім випускатимуть у ліс як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів. Личинки короїдів розвиваються приховано в тканинах дерев, формуючи специфічні ушкодження під корою. Thanasimus formicarius – мурахожук – особи якого здатні знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев.

«Отримане обладнання – контейнери і термостати для вирощування різних стадій жуків, автоклави для стерилізації поживного середовища, мікроскопи і бінокуляри для контролю параметрів життєздатності популяції мурахожука та інші прилади, необхідні для повного циклу вирощування мурахожуків та випуску їх в природу», - повідомила директор Харківлісозахисту Катерина Давиденко.

Зазначимо, що на сьогодні найбільш небезпечними шкідниками соснових лісів в України є короїд вершинний та шестизубий. Першопричина – негативні процеси, які спостерігаються в лісових насадженнях, що пов’язані насамперед зі зміною клімату. Такі значні підйоми температури сприяють тому, що шкідливі організми починають розмножуватися в своїх неприродних, величезних масштабах, пошкоджуючи не тільки ослаблені, але й здорові насадження.

Масова деградація соснових насаджень вперше спостерігалась у 2011 року на Житомирському Поліссі, звідки поширилась на інші регіони, а з 2018 року масове, так зване «короїдне» всихання, вже дійшло до соснових насаджень Сумської та Харківської областей.


17.05.2018
МАЙБУТНЄ ЛІСІВ В ДЕРЖАВНОСТІ

   05 квітня 2018 року в інтернет - виданнях dumskaya. net, news .od .ua , TELEGRAF. od. ua, newsmir .info, facebook опублікована стаття «Волонтеры бьют тревогу: вместо Савранского леса скоро будут поля картошки». Автор цієї статті - представник Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) в Україні Андрій Плига зазначає, що замість сотнів гектарів вирубаних старих дібров Савранського лісу лісгосп висаджує поля картоплі та інших овочів. На фото автора видно, як нібито на пройдених вирубкою ділянках не проведено лісовідновлення, а тільки вирощується картопля. В якому лісі, в якому лісгоспі і врешті-решт, якої області, не зрозуміло. Бо на тих же фото добре видно рядочки молодих дубків в безлистяному стані.

   Робити фото без представників лісового господарства, виносити безпідставні звинувачування, не отримавши пояснень, розміщати неправдиві та неперевірені повідомлення в засобах масової інформації, - все це робиться з однією ціллю: в черговий раз дискредитувати роботу лісівників.  Попередньо громадські організації вже  неодноразово звертались до поліції, СБУ, Держекоінспекції та в інші інстанції щодо незаконних рубок в лісонасадженнях Савранського лісгоспу. Проводились перевірки, тривало слідство, вилучались оригінали документів, надавались пояснення. В результаті - жодних порушень чи протиправних дій у діяльності лісгоспу не виявлено, фактів незаконних рубок не підтверджено.

     Багаточисельні запити, суди, надання інформації і пояснень не дають можливості ритмічно працювати підприємству. Але, не дивлячись на труднощі в роботі, працівники державного підприємства в повній міри виконують всі покладені на них обовязки. Підтримують насадження в належному санітарному стані, проводять лісогосподарські заходи для   охорони лісів від пожеж, правопорушень, захищают від шкідників та хвороб лісу,  справно сплачуються податки до бюджетів всіх рівнів. «Зганьбити професію лісівника» - таке стоїть завдання перед громадськими організаціями і активістами.

  Так, дійсно на ділянках, які вийшли з-під суцільних санітарних рубок,  вирощується населенням картопля в міжряддях лісових культур. Спочатку населення допомагає посадити лісові культури, а вже в  міжрядді садиться городина. Таким чином проводиться догляд і за городиною,  і за саджанцями дуба. Адже в умовах півдня деревця дуба неможливо виростити без ручної праці, доглядів (просапування). І перші три роки проведення таких доглядів дають дуже гарні результати, дубок не заглушується іншими породами та бурянами, такі культури дають високу приживлюваність та відсутність доповнень в наступні роки. Все це дає можливість швидше виростити високопродуктивні, стійкі до шкідників і хвороб лісу насадження без додаткових витрат, що дуже важливо у такій критичній фінансовій ситуації. Всі ці заходи проводяться без шкідливої дії для довкілля.

   Люди цінують довіру, довіру державної лісової охорони і несуть відповідальність за кожний посаджений дубочок, тому такі лісові культури мають планову приживлюваність та якість. Ми довіряємо людям в збереженні культур дуба, підстав для заборони вирощування населенням картоплі не бачимо. Тим більше, догляди здійснюються безкоштовно, підприємство не вимагає і не вимагало оплати за вирощування картоплі. Активісти, які спеціально зробили фото дубків  в безлистяному стані, не хочуть бачити рядки дуба під ногами.

    Де ж ці «порадники» були в 2000 році після льодолому, стихії, яка вразила весь лісовий масив? А ось тепер знову стихія – сніголам і знову колектив сам на сам з цією проблемою.

    Поки лісові насадження знаходяться під охороною державних підприємств, доти вони будуть збережені, доти вони будуть державні. Якщо ви в це не вірите, то поцікавтесь,  в якому стані полезахисні лісові смуги сьогодні, які залищились нічийними, без охорони, без догляду.  Картина вражає, їх майже знищено.  В таких насадженнях Всесвітньому фонду дикої природи вже робити нічого, гніздиться пташкам ніде, рослиний покрив, в тому числі і червонокнижні види, без лісового середовища зникають. А таких насаджень по всій Україні достатньо.

   Ми вкотре заявляємо про відкритість перед громадськістю, готові об’єктивно розповісти,  показати на місці результати проведеної  роботи. Але, чомусь це  не всіх цікавить. Краще за спинами лісівників розповсюджувати неперевірені дані, надавати суспільству неправдиву, руйнівну інформацію.

    

   Поки ще не пізно -   давайте разом захищати майбутнє лісових масивів!

 

 

                                                                                        А.І. Слободянюк

                                                                                        Директор ДП «Савранський лісгосп»

                                                                                        заслужений  лісівник України


16.05.2018
Навчальний семінар з питань вивчення досвіду ведення лісового господарства в Туреччині

В межах співпраці   Генерального директорату лісового господарства  Туреччини та Державного агентства лісових ресурсів України 8-10 травня 2018 року у Туреччині на базі регіонального директората  Болу був проведений навчальний семінар  з питань вивчення досвіду ведення лісового господарства в Туреччині.
Мета семінару – вивчення особливостей  ведення господарства в селекційних насадженнях, використання природного поновлення сосни, бука, проведення рубок догляду в молодняках, головного користування.
Участь у заході взяли 93 учасників , з них 4 – представники Державного агентства лісових ресурсів України з Одеського, Херсонського, Кіровоградського та Тернопільського обласних управлінь лісового та мисливського господарства.


16.05.2018
Володимир Бондар перебуває з робочим візитом на Сумщині

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар перебуває з робочим візитом у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

14 травня, у перший день поїздки, головний лісівник України відвідав Кролевецьке лісомисливське та Шосткинське лісове господарства. Його супроводжували в. о. Голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора та начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

Перебуваючи у Кролевецькому лісомисливському господарстві, Володимир Бондар оглянув об'єкти центральної садиби підприємства, побував у паркетному цеху, на нижньому складі, який працює на базіперенавантажувача на колісному ходу «CATERPILLER» , оглянув котельню, що працює на тирсі, сушильне господарство, Грузчанський цех переробки деревини, де встановлена нова автоматизована лінія з випуску пиломатеріалу та лісовий розсадник Грузчанського лісництва.

Підбиваючи підсумок відвідин Кролевецького підприємства, Володимир Бондар позитивно оцінив роботу колективу господарства.

«Немає нічого неможливого, якщо захотіти і поставити мету. На Сумщині відчувається рука господаря на кожній ланці виробництва. І це дуже важливо: бачити економічну складову у кожному процесі, вміти рахувати і розуміти, як правильно переробити куб деревини так, щоб з нього можна було отримати якнайбільший зиск. Це і використання тирси для опалення приміщень, і експорт якісного сухого пиломатеріалу, тобто максимальна економія ресурсу, що в подальшому, поряд з заощадженням, дає відчутний внесок в економіку регіону», - зазначив він.

«Сьогодні сумські лісівники гідно виходять з тієї ситуації, яка склалась в Україні з введенням мораторію на експорт деревини в круглому вигляді, показуючи на справах, що держава є ефективним власником», - дав оцінку діяльності сумських лісівників в. о. Голови Сумської ОДА Микола Подопригора.

Під час розмови заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар окреслив плани та перспективи діяльності лісівників України у питанні ефективного використання лісових ресурсів. Він зазначив, що державна лісова політика, в першу чергу, зорієнтована на забезпечення потреб вітчизняного виробника, розширення виробничих потужностей не лише у питаннях переробки, а й пошуку нових шляхів у використанні державного лісового ресурсу: відновлення меблевої промисловості тощо.

Робоча поїздка продовжиться 15 та 16 травня. Заступник Голови має на меті відвідати низку інших підприємств Сумщини та ознайомитись з практикою  сумських лісівників у догляді за лісом, вирощенні посадкового матеріалу, лісовою дорожньою інфраструктурою, профорієнтаційною та рекреаційною діяльністю.


16.05.2018
Ми поступово переходимо на європейські принципи ведення лісового господарства, - Володимир Бондар

Перебуваючи з робочим візитом на Сумщині, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар відвідав Шосткинський лісгосп.

Знайомство з роботою лісгоспу почалося з Воронізької мехлісодільниці, де зосереджені переробні потужності підприємства, розташований транспортний цех, розсадник для вирощування декоративних саджанців.

Володимир Бондар оглянув цех переробки, де встановлена сучасна лінія переробки польського виробництва.

Тільки за 4 місяці поточного року було перероблено 10,7 тис. куб. м деревини. Випуск товарної продукції склав 17 млн. 237 тис. грн., всього виготовлено пиломатеріалів – 4 тис. 553 куб. м, на експорт – 4 тис. 246 куб. м.

«Ми виробляємо пиломатеріал обрізний та заготовки для палет. також пиломатеріали для внутрішнього ринку», - відмітив директор ДП «Шосткинське лісове господарство» Микола Бут.

Частина пиломатеріалу відпускається в сирому вигляді, частина – загружається в сушильну камеру, висушується, упаковується.

Сушка, місткістю 75 куб. м, розташована недалеко від цеху переробки деревини, працює в автоматичному режимі, залежно від виду пиломатеріалів сама вибирає параметри сушки.

У цьому році Шосткинський лісгосп придбав ще одну сушильну камеру. Вже виконані підготовчі роботи для її установки, зокрема, залитий фундамент, через 10-14 днів можна буде розпочати монтажні роботи.

Нова сушильна камера по продуктивності аналогічна уже існуючій. Після вводу її в експлуатацію вихід готових пиломатеріалів буде збільшено вдвічі.

Також заступник Голови Держлісагентства відвідав котельню, де встановлено сучасний котел, який працює на тирсі та опалює адміністративну будівлю та всі виробничі приміщення, загальною площею 5 тис. кв. м.

Делегація також відвідала розсадник для вирощування декоративних саджанців, де налічується більше півсотні різновидів порід дерев та кущів, які використовуються в ландшафтному дизайні. Також у розсаднику великий вибіргрунтопокрівних рослин.

Окрім того, Володимир Бондар обговорив поточні питання з керівництвом області та підприємства.

«Мені дуже цікаво подивитись, як саме працюють підприємства лісової галузі Сумщини. Хочу відмітити достатньо високий рівень роботи лісгоспів і в плані переробки деревини, і у насіннєвій справі. Багато є цікавого, є чому повчитися, я думаю, ми будемо організовувати обмін досвідом між лісоводами різних регіонів», - відзначив Володимир Бондар.
Також заступник Голови Держлісагентства під креслив, що лісова галузь України поступово переходить на європейські принципи ведення лісового господарства, але разом з тим слід зазначити, що славні традиції вітчизняного лісового господарства необхідно зберігати та примножувати.
«Змін, у першу чергу, потребують принципи управління лісовою галуззю – ми повинні виходити на той рівень, який пропонують європейські держави. Також нові підходи необхідно впроваджувати у сфері  заготівлі деревини, бо так, як в нас це робиться сьогодні вже не влаштовує ні суспільство, ні лісівників. Ми більше схиляємось до поступових, вибіркових рубок, аніж до суцільних, працюємо над розвитком ринку деревини, плануємо поглибити переробку, щоб виготовляти конкурентний і якісний український продукт», - наголосив Володимир Бондар.


16.05.2018
Якісне ведення лісового господарства - основне завдання лісівників, - Володимир Бондар

Якісне ведення лісового господарства – основне завдання лісівників. На цьому наголосив під час робочої поїдки підприємствами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства заступник Голови Державного  агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.
15 травня, очільник лісової галузі побував на крайній півночі  Сумської області – Середино-Будському лісгоспі.
«Поряд з якісним веденням лісового господарства, що є першоосновою діяльності лісівників, особливе місце у системі лісового господарювання повинні займати комплекс заходів із забезпечення охорони лісів від пожеж, шкідників та браконьєрів, а також економічно обґрунтоване використання лісових ресурсів», - зазначив Володимир Бондар.

Саме ці аспекти у діяльності Середино-Будських лісівників він проінспектував під час візиту на підприємство. У супроводі начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства  ВіктораЧигринця заступник Голови відомства побував у центральній садибі лісгоспу, Зноб-Новгородському таГолубівському лісництвах, нижньому складі «Зернове», цехах переробки деревини, плантаціях лісових культур головної лісоутворюючої породи середино-будських лісів – сосни звичайної. Ознайомився з комплексом заходів лісгоспу із забезпечення охорони лісу від пожеж та шкідників.
Перебуваючи на підприємстві, Володимир Бондар позитивно оцінив виробничі показники та культуру виробництва Середино-Будського підприємства, соціальну складову його діяльності та його соціальну роль у економічній складовій Середино-Будського району.

Довідково.
Середино-Будський район Сумської області розташований у басейні Лівобережних притоків Десни, у північній частині Сумщини. З півночі й сходу він межує з Брянською областю Російської Федерації, на заході – з Чернігівською областю України.
Природне багатство Середино- Будського району – ліси, загальна площа яких складає 36,3 тис. га.,  17,5 тис. га знаходиться у користуванні Середино-Будського лісгоспу. За підсумками 2017 року ДП « Середино-Будськелісове господарство» перерахувало до бюджетів всіх рівнів 20 млн 521 тис. гривень, що складає 70% від  загальних зборів бюджетних платежів району.


14.05.2018
Навесні відтворено майже 25 тис. га лісу, - Володимир Бондар

Під час весняної лісокультурної кампанії відтворено майже 25 тис. га  лісів на минулорічних зрубах та створено 1,1 тис. га нових лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

«Державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, на 10% перевиконали план з висадки лісу на весну. Також завдяки застосуванню природозберігаючих технологій лісозаготівель  вдається досягати якісного природного відновлення лісу», - наголосив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства повідомив, що цього року у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяла участь безпрецедентна кількість громадян України.

«В акції з висадки лісу, яка досить успішно відбулася у всіх областях, взяли участь понад 30 тисяч школярів та студентів, понад 5 тисяч представників громадських організацій та майже 15 тисяч українців, які працюють в різних сферах. Загалом, більше 50 тисяч осіб. Це своєрідний рекорд. Родини, працівники різних підприємств і просто бажаючі висаджували ліс разом з лісівниками», - наголосив Володимир Бондар.

Нагадаємо, минулого року лісгоспами, підпорядкованими Держлісагентству, відтворено 53,2 тис. га лісів.

 


11.05.2018
Володимир Бондар дав старт роботі Лісового пожежного патруля на Черкащині

Сьогодні ми запускаємо роботу оновленого та вискооснащеного Лісового пожежного патруля – п’ять нових автомобілів Ford, які обладнані пожежними модулями, квадрокоптерами, GPS-трекерами та іншим сучасним устаткуванням. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час робочої поїздки на Черкащину.
За його словами, навіть в умовах відсутності державного фінансування, лісгоспи власними силами оновлюють протипожежну техніку. Подібні лісові пожежні патрулі вже працюють на Буковині, Волині, Київщині.

«Я поставив завдання, щоб за можливості і в інших областях відбулося оновлення та осучаснення протипожежної техніки та засобів. Щодо південних та східних областей України, то ми зараз розробляємо спеціальну програму забезпечення новою технікою лісгоспів цих регіонів», - зазначив Володимир Бондар.
Презентація Лісового пожежного патруля, який функціонуватиме у п’яти лісгоспах, де переважають хвойні насадження – відбулася в рамках проведення тактико-спеціальних навчань на базі ДП «Черкаське лісове господарство».
Мета проведення тактико-спеціальних навчань полягає у налагодженні взаємодії лісогосподарських підприємств із управлінням ДСНС України у Черкаській області.
«Щорічні навчання дозволяють нам відпрацювати кожен крок при розвитку пожеж та ліквідації їх наслідків, ефективність дій техніки і особового складу. Незважаючи на те, що переважну більшість пожеж у лісах ліквідовується на площі до 0,5 га (близько 90%), окремі з них при спекотних погодних умовах і сильних вітрах досягають рівня надзвичайних ситуацій. Прогнози на цей рік свідчать про значне посилення пожежної небезпеки», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Як повідомив Володимир Бондар, незважаючи на спекотну весну, цього року не допущено жодної великої пожежі у лісах. Всі загоряння ліквідовані на початковій стадії. Аналогічно спрацювали протипожежні служби і в Черкаській області.
Зазначимо, що на навчаннях продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж.
Під час проведення тактико-спеціальних навчань відбулося розгортання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відпрацьовано порядок організації управління під час гасіння лісової пожежі, оцінка обстановки, визначення необхідних сил та засобів для гасіння лісової пожежі.
Для гасіння умовної лісової пожежі було задіяно 17 одиниць пожежної техніки. Окрім того, була задіяна державна лісова охорона з ранцевими лісовими вогнегасниками, квадрокоптерами та пожежним інвентарем.


11.05.2018
Не лише рубають: в Україні з'явилася турецька лабораторія для боротьби з короїдом

На сьогодні найбільш небезпечними шкідниками соснових лісів в України є короїд вершинний та шестизубий. Першопричина – негативні процеси, які спостерігаються в лісових насадженнях, що пов’язані насамперед зі зміною клімату. Такі значні підйоми температури сприяють тому, що шкідливі організми (в т.ч. й комахи) починають розмножуватися в своїх неприродних, величезних масштабах,пошкоджуючи не тільки ослаблені, але й здорові насадження. Масова деградація соснових насаджень вперше спостерігалась у 2011 року на Житомирському Поліссі, звідки поширилась на інші регіони, а з 2018 року масове, так зване «короїдне» всихання соснових насаджень, вже дійшло до соснових насаджень Сумської та Харківської області.
Взагалі, проблема всихання насаджень від короїдів стосується не тільки України, така ж катастрофічна ситуація всихання соснових насаджень відбувається у Білорусі, Польщі, Італії, Швейцарії, Німеччині, Фінляндії.
На жаль, хімічних ліків проти таких шкідників і захворювань на сьогодні немає. Лісівники можуть лише вживати певних заходів з підвищення стійкості лісів та зменшувати ризики їх пошкодження комахами та хворобами. На сьогодні єдиним методом боротьби з цим жуком є вчасне вирубування свіжезаселених дерев, поки жук ще не вилетів із них. Відповідно вкрай необхідно відразу ж переробити деревину, спалити порубкові рештки або їх подрібнити, щоб знищити шкідника, розмір якого складає не більше 3-4 мм.
Окрім своєчасних рубок, можна запроваджувати заходи з приваблювання птахів, переважно дятлів і синиць, які можуть знижувати чисельність популяції короїдів на 10-30%. Також у деяких країнах використовують хижаків – у Австрії, Канаді, США і Туреччині використовують біологічний метод вирощування і випускання хижих комах, який на сьогодні починає запроваджуватись в Україні.
Державне агентство лісових ресурсів України впроваджує сумісний проект, згідно з яким Генеральний директорат лісового господарства Туреччини надав державному спеціалізованому лісозахисному підприємству «Харківлісозахист» лабораторне обладнання для вирощування двох видів комах-хижаків, які можна вирощувати в лабораторних умовах і потім випускати в ліс, як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів.
Личинки короїдів розвиваються приховано в тканинах дерев, формуючи специфічні ушкодження під корою.
Thanasimus formicarius – мурахожук – особи якого здатні знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев.
У зв’язку з використанням хімічних препаратів а агроному секторі, більша частина цих жуків знищується, але вирощування їх в лабораторії та випуск в природу може забезпечити поступове знищення осередків короїдів.
Отримане обладнання – контейнери і термостати для вирощування різних стадій жуків, автоклави для стерилізації поживного середовища, мікроскопи і бінокуляри для контролю параметрів життєздатності популяції мурахожука та інші прилади необхідні для повного циклу вирощування мурахожуків та випуску їх в природу.
Варто зазначити, що застосування біологічних засобів це недешевий і довготривалий процес. Необхідно виростити достатню кількість жуків в лабораторії для випуску, тому на великих територіях у десятки тисяч гектарів ефект застосування хижих комах буде помітний тільки через декілька років. Але ж зниження щільності другої популяції короїда буде помітно вже в рік випуску.
На сьогодні лабораторне обладнання встановлено у корпусі біолабораторії ДСЛП «Харківлісозахист» і підприємство розпочало вирощування хижих жуків. Перші випуски хижих жуків для проведення виробничих дослідів і встановлення оптимальних термінів і кількості заплановані проводитись у лісогосподарських підприємствах Сумської області, де осередки масового розмноження та всихання сосни тільки почались.

 


 


08.05.2018
Звернення Володимира Бондаря з нагоди Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Шановні ветерани!

У ці весняні дні ми вшановуємо ваш величний та безсмертний подвиг. Подвиг людей, які неймовірною ціною власних життів, пройшовши крізь жорна війни, здобули перемогу. Ми завжди пам’ятатимемо ваш героїзм та звитягу, які 73 роки тому принесли в Україну мир.
Ми віддаємо почесті та шану всім тим, хто на бойових та трудових фронтах боровся за Перемогу, хто намертво стояв перед страшним обличчям ворога за нашу землю, хто під свист кулеметних черг, повсюдних вибухів та під ударними хвилями танкових снарядів повернув мир, хто, сидячи у сирих землянках, не зламався під натиском загарбників і знайшов сили перемогти та пронести цей славетний тріумф через усе своє життя. Багатьох з них вже немає в живих…
Шановні наші ветерани, звертаюсь до вас зі щирими словами подяки та безкінечною повагою за вашу любов, відданість Батьківщині, за героїзм та благородство, – за Перемогу!
Бажаю вам міцного здоров’я, довголіття та родинного затишку. Нехай вас цінують рідні та близькі, бо ви – взірець для наслідування. Низький вам уклін!
Велика шана тим, хто залишився на полях бою. Ваш подвиг – безмірний, і вдячність наша з часом лише зростатиме!

З глибокою повагою та синівською вдячністю,
заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України                                         

Володимир БОНДАР


07.05.2018
Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків, - Володимир Бондар

4 травня, перебуваючи з робочим візитом на Волині, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь у нараді щодо питань стратегії розвитку Шацького національного природного парку, підготовки до відпочинкового сезону та співпраці підприємців для розвитку району.

«Раніше дуже мало уваги приділялося розвиткові Шацького національного природного парку. І стан справ бажав бути кращим. Коли я почав працювати у Державному агентстві лісових ресурсів, то відвідав разом з керівництвом району Шацький нацпарк. Ми проїхалися рекреаційними пунктами парку. Їх рівень зовсім не відповідає сучасним баченням. Такий стан не задовольняє не лише керівництво Агентства, а й всіх, хто відвідуєнацпарк», - наголосив Володимир Бондар.

Він підкреслив, що до розвитку Шацького нацпарку потрібно підходити з державницької точки зору.

«Однак, для того, щоб вивести розвиток інфраструктури парку та надання туристичних послуг на належний рівень, необхідні значні кошти. Шацький нацпарк і Держлісагентство не мають таких фінансових засобів. Тому, без допомоги бізнесу, звичайно, не обійтися», - зазначив він.

За словами заступника Голови Держлісагентства, він поставив завдання, щоб Шацький НПП розробив комплекс проектів та заходів, які б можна було презентувати представникам бізнесу для реалізації належного відпочинку відвідувачів парку.

«Наголошую, це не передбачає передання ділянок нацпарку у приватну власність бізнесу. Жодного метру землі Шацького національного природного парку відчужено не буде», - сказав Володимир Бондар. 

Проте, як зазначив заступник Голови відомства, нацпарк має місця для рекреації. І ці місця для відпочинку мають бути організовані на належному рівні. Має діяти принцип державно-приватного партнерства, коли нацпарк, громада, місцева влада і бізнес зацікавлені у розвитку туризму.

«Керівництво Шацького нацпарку повинно розуміти ці завдання та виконувати їх задля того, щоб громадяни мали змогу безпечно та якісно відпочивати. А також запропонувати довгострокові проекти для бізнесу. Бізнес, у свою чергу, має розуміти, що все відбуватиметься виключно на умовах нацпарку. Має бути баланс інтересів між державним нацпарком, громадою, владою і бізнесом», - наголосив Володимир Бондар.

Він також зазначив, що робота з розвиту рекреації та туризму не легка, і вимагає значного періоду часу.

«Дуже добре, що розуміння такої необхідності є. Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків. І тому ми зібралися на Волині, у Шацькому нацпарку, щоб почути і обговорити різні думки та пропозиції», - звернувся до учасників наради Володимир Бондар.

У нараді взяли участь Голова Шацької РДА Василь Голядинець, Голова Шацької районної ради Сергій Карпук, директор Шацького НПП Марія Христецька, представники громади та приватного бізнесу.


02.05.2018
Володимир Бондар взяв участь у Загальних зборах Лісівничої академії наук України

Для лісової галузі дуже необхідний «голос науки». На цьому сьогодні наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час Загальних зборів Лісівничої академії наук України, які відбулися у Національному університеті біоресурсів та природокористування.

Під час свого виступу Володимир Бондар поінформував присутніх про ситуацію, яка склалася в лісовій галузі протягом минулого року, та розповів про плани на майбутнє.

Зокрема, він зазначив, що вдалося запобігти намірам передачі лісів у концесію, внісши до законопроекту «Про концесії», який був прийнятий Парламентом у першому читанні, відповідні доповнення.

«Це наша спільна перемога. Зазначеним законопроектом вносяться зміни до Лісового кодексу України, якими прописано неможливість передачі лісів у концесію», - сказав заступник Голови Держлісагентства.

Також Володимир Бондар поінформував про варіанти реформування галузі та закликав українських науковців дати свої висновки щодо цього питання.

«Лісовій галузі вкрай необхідний «голос науки», щоб саме з наукової точки зору, виважено та фахово підходити як до реформування галузі, так і загалом до ведення лісового господарства», - наголосив він.

Не оминув Володимир Бондар і проблему масового всихання лісів.

«Зараз ми не можемо ефективно з цим явищем боротися. Поки що у нас зв’язані руки. Лісівники залишилися з цією проблемою один на один. У той час, як в Європі цілком вдало вдається протистояти проблемі всихання лісів. Ми зі своєї сторони напрацювали необхідні зміни до Санітарних правил і зараз відстоюємо їх під час погодження з різними органами влади», - поінформував заступник Голови Держлісагентства.

Він звернув увагу на те, що зараз суспільству нав’язується думка про те, що лісівники навмисно вигадали проблему поширення шкідників та масового всихання, однак це зовсім не відповідає дійсності.

«Вже зараз є наукові висновки та обґрунтування, що це дійсно проблема, і як з нею боротися. Однак, і тут науці потрібно більш широко працювати та висловлюватися. І сподіваюся, ми спільними зусиллями зможемо побороти цю проблему», - наголосив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови відомства повідомив, що наразі активно відбувається співпраця з Німецько-українським агрополітичним діалогом з метою проведення національної інвентаризації лісів в Україні.


02.05.2018
Лісівники протистоять лісовим пожежам

Станом на 27 квітня у лісах вже ліквідовано 98 пожеж на площі 41,3 га.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що заплановано і вже здійснено низку профілактичних протипожежних та обмежувальних заходів.

«Влаштовано 6 км протипожежних розривів, понад 1,2 тис. км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними понад 1,3 тис. км. Перекрито 6,3 тис. позапланових доріг, виставлено 5,2 тис. наглядної агітації», - зазначив Володимир Бондар.

Також він повідомив, що проведено понад одну тисячу рейдів та притягнуто до адміністративної відповідальності 32 правопорушника на суму 5 тисяч гривень.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що гасінням лісових пожеж займаються працівники державних лісогосподарських підприємств із залученням працівників ДСНС.

За його словами, на сьогодні зношеність протипожежної техніки є значною (70%  має вік понад 40 років, це в основному пожежні автомобілі на шасі ГАЗ-66 та ЗіЛ-131).

«Питання оновлення протипожежної техніки, обладнання та інвентарю стоїть дуже гостро», - наголосив Володимир Бондар.

Він також повідомив, що у минулому році лісогосподарськими підприємствами за власні кошти було закуплено лише 3 пожежних автомобіля, 18 пожежних модулі, 8 веж, 14 – ТСС, 42 мотопомпи, 506 РЛО, 7 тракторів, 5 квадрокоптерів, 12 тис. пог. м. пожежних рукавів.

 

 

 

 18.05.18 Володимир Бондар на Сумщині проінспектував будівництво лісових доріг ...

18.05.18 Робота з учнівською молоддю - це інвестиції у майбутнє, - Володимир Бондар ...

18.05.18 Лабораторне обладнання з Туреччини допоможе упереджувати поширення "біологічної пожежі", - Володимир Бондар на Харківщині ...

17.05.18 МАЙБУТНЄ ЛІСІВ В ДЕРЖАВНОСТІ ...

16.05.18 Навчальний семінар з питань вивчення досвіду ведення лісового господарства в Туреччині ...

16.05.18 Володимир Бондар перебуває з робочим візитом на Сумщині ...

16.05.18 Ми поступово переходимо на європейські принципи ведення лісового господарства, - Володимир Бондар ...

16.05.18 Якісне ведення лісового господарства - основне завдання лісівників, - Володимир Бондар ...

14.05.18 Навесні відтворено майже 25 тис. га лісу, - Володимир Бондар ...

11.05.18 Володимир Бондар дав старт роботі Лісового пожежного патруля на Черкащині ...

11.05.18 Не лише рубають: в Україні з'явилася турецька лабораторія для боротьби з короїдом ...

08.05.18 Звернення Володимира Бондаря з нагоди Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ...

07.05.18 Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків, - Володимир Бондар ...

02.05.18 Володимир Бондар взяв участь у Загальних зборах Лісівничої академії наук України ...

02.05.18 Лісівники протистоять лісовим пожежам ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.