RSS    .:::22.07.2018 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Липень 2018 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

20.07.2018
Володимир Бондар взяв участь у робочій нараді з питань ефективного лісокористування в гірських лісах

Держлісагентство взяло активний курс на перехід до європейської системи заготівлі лісу, яка сприятиме невиснажливому лісокористуванню. Зокрема, це перехід від суцільних до вибіркових та поступових систем рубок. Про це йшлося під час робочої наради з питань ефективного лісокористування в гірських лісах, яка відбулася на Франківщині 18 липня 2018 року.

У нараді взяли участь заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Руслан Осташук, президент ПрАТ «Серін-ліс» Клаудіо Паскуале, генеральний директор ПрАТ «Серін-ліс» Юрій Рожко, директор УкрНДІгірліс Олексій Голубчак, директор ДП «Делітинське лісове господарство» Михайло Попович.

Володимир Бондар підкреслив, що впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та забезпечує постійне функціонування лісів, а також більш ефективне використання лісових ресурсів.

«Однак, для переходу на такі методи заготівлі потрібна нова техніка, нове обладнання. Воно досить дороговартісне. Зараз державні лісогосподарські підприємства не можуть розвивати за власні кошти технології, які необхідні при веденні лісогосподарських робіт у гірській місцевості. Наші підприємства не можуть залучати потужну техніку, закупити канатні установки в потрібній кількості. Тому, якщо можливо до вирішення цих проблем задіяти на взаємовигідних умовах бізнес, то це одна з можливостей виходу із ситуації, що склалася», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар оглянув промислову базу ПрАТ «Серін-ліс», де ознайомився з промисловими спорудами та сучасними технологічними процесами глибокої переробки деревини. Клаудіо Паскуале та Юрій Рожко презентували діяльність та програму розвитку підприємства, а також розповіли про можливості міжнародної співпраці. Детальніше сторони зупинилися на ефективності міжнародних проектів з удосконалення лісопромислового виробництва та розробили принципи соціального партнерства у розвитку територій. У підсумку ухвалили рішення про створення модельної території раціонального лісокористування у гірських лісах на базі Делятинського лісгоспу.

 Окрім того, заступник Голови Держлісагентства відвідав еколого-просвітницький центр «Діброва», де заклав капсулу з нагоди будівництва музею лісорубів та зустрівся з директорами лісогосподарських підприємств Франківщини.


19.07.2018
Працюйте системно і виважено на розвиток галузі та кожного лісогосподарського підприємства, - Володимир Бондар під час зустрічі з лісівниками Буковини

Розгляд нагальних практичних питань діяльності галузі та означення напрямків її подальшого системного розвитку був у центрі уваги під час робочої поїздки заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря на Буковину.

Йшлося, зокрема, про посилення охорони держлісфонду Чернівецької області за допомогою оснащених на сучасному технічному рівні мобільних бригад оперативного реагування. У Чернівецькій області таких бригад на сьогодні сім.

«Найближчим часом усі рейдові машини повинні мати GPS-навігацію, і це стосується не тільки Буковини, – наголосив Володимир Бондар. – Це посилить контроль за їхньою роботою, дозволить її активізувати, а отже – підвищити результативність. Ефективна боротьба з порушниками лісового та природоохоронного законодавства – одне з наших найголовніших завдань».

Володимир Бондар з приємністю відмітив налагодження системної роботи на рівні ЧОУЛМГ з приходом в управління його нинішнього начальника Віктора Сахнюка. За словами заступника Голови Держлісагентства, це вже дало позитивні результати в усіх напрямках ведення лісового господарства. «Робота керівництвом управління виконана колосальна», – підкреслив Володимир Бондар.

Водночас, серйозні критичні зауваження прозвучали на адресу окремих держлісгоспів області. «Державні підприємства – обличчя галузі, а для лісистих областей – основа економіки, почасти єдине джерело наповнення місцевих бюджетів територіальних громад, і ми повинні виправдовувати надану нам довіру у використанні природних ресурсів, у першу чергу високими фінансово-економічними показниками», – наголосив Володимир Бондар.

Серед позитивних прикладів керівник галузі відмітив роботу Сокирянського держлісгоспу: «Мав нагоду наочно переконатися в належній організації діяльності підприємства з боку його директора, що дає високі економічні та фінансові результати».

Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників держлісгоспів за роботу очолюваних ними трудових колективів. Об’єктивній оцінці кожного керівника сприятиме, зокрема, і запровадження в галузі новітньої електронної системи бухгалтерського обліку.

«Ми будемо аналізувати роботу кожного підприємства, кожний виробничий сектор. Працюйте системно і виважено – тоді ваша робота принесе усім бажаний результат і буде належно оцінена», – звернувся Володимир Бондар до присутніх на нараді директорів державних лісогосподарських підприємств області.

Володимир Бондар відмітив також, що сьогодні лісівники Буковини мають одностайну підтримку з боку місцевої влади – виконавчої та представницької одразу, що не так часто можна побачити в інших областях. Є також підтримка громадських організацій.

«За таких умов, з новим керівництвом обласного управління Буковина зможе розкрити увесь свій потужний лісогосподарський потенціал», – зазначив Володимир Бондар.


16.07.2018
Підсумковий документ національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки" - узагальнення точок зору учасників

5 липня у Національному університеті біоресурсів та природокористування України відбувся національний діалог «Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки».

Пропонуємо ознайомитися з підсумковим документом (завантажити).


13.07.2018
Ліс та реалізація стратегічного плану сталого розвитку

У рамках спеціального заходу Політичного форуму високого рівня, який відбувся нещодавно в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, розглянуто питання вкладу лісових екосистем світу в роботу щодо досягненню цілей сталого розвитку (ЦСР). На заході було представлено доповіді з оглядом прогресу та проблем у роботі над досягненням ЦСР до 2030 року.

Учасники заходу зазначили безпрецедентну активність урядів країн, міжнародних та національних організацій у вирішенні питань, пов’язаних з лісом.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш відмітив, що в результаті роботи та зусиль країн швидкість знелісення  у всьому світі знизилась. Також було зазначено, що території лісового господарства, які мають бути під охороною, продовжують збільшуватися.

Ще одною проблемою для досягнення мети збалансованого розвитку лісового господарства є деградація ґрунтів, зниження їх родючості та опустелювання екосистем. Учасники підкреслили важливість ролі молоді, яку можна використовувати як новатора нових ідей, для досягнення цілей  розвитку лісового господарства.

Було зазначено важливість покращення та зміцнення міжнародної взаємодії та співпраці у глобальному масштабі для вирішення, пов’язаних з лісом питань. Більшу увагу слід приділити включенню лісів до національно визначених внесків на рівні країни у рамках зобов’язань з попередження змін клімату. Сучасна модель розвитку має переорієнтуватися та поєднати у собі стале лісове господарство, біорізноманіття та кліматичні зміни, щоб підвищити ефективність лісових робіт.

Реалізація стратегічного плану ООН для лісів 2017-2030 рр. створює основу для досягнення до 2030 року мети ЦСР, а саме збільшення площі лісів на 3% (120 млн га).


12.07.2018
Стан використання лісосировинних ресурсів за результатами роботи підприємств Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства в І півріччі 2018 року

Відповідно до  інформації  державних  лісогосподарських підприємств Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства  від рубок формування та оздоровлення лісів та інших заходів   за 6 місяців  заготовлено 27081 куб.м  деревини, реалізовано  в круглому вигляді  26949 куб.м.  Дані в розрізі підприємств надаються в таблиці

 

Обсяг заготівлі  та реалізації деревини  за І півріччя 2018  року підприємствами Одеського ОУЛМГ

Назва підприємства

Заготовлено куб.м.

Реалізовано куб.м.

ДП    « Ананьївське ЛГ»

3620

4198

ДП    «Балтське ЛГ»

5870

5261

ДП   «Березівське ЛГ»

609

504

ДП «В.Михайлівське ЛГ»

451

688

ДП  «Ізмаїльське ЛГ»

659

571

ДП   « Кодимське ЛГ»

4422

4377

ДП   «Одеське ЛГ»

300

330

ДП «Подільське ЛГ»

4023

3010

ДП «Савранське ЛГ»

6518

6623

ДП  «Саратське ЛГ»

445

980

ДП «Ширяївське ЛГ»

164

407

разом

27081

26949

 

         Рубки формування та оздоровлення  лісів та інші заходи, пов’язані з веденням лісового господарства,  проводяться способами, що не викликають ерозії грунтів,  пошкодження дерев, які залишаються для подальшого росту, виключають можливість негативного впливу на стан лісів та водоймищ, тобто лісогосподарські заходи  спрямовані на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів та  дотримання вимог «Правил поліпшення якісного складу лісів», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року №724.

         На всіх лісогосподарських підприємствах проводиться електронний облік деревини в  межах Єдиної Державної системи Електронного Обліку Деревини. Система електронного обліку деревини допомагає керівникам підприємств оперативно,  в поточному часі бачити  залишки лісопродукції  на кожній лісосіці в розрізі порід та сортиментів, приймати управлінські рішення щодо напрямків реалізації та вивезення  продукції.

         В деревообробних цехах та  дільницях області  перероблено  за  І півріччя 2018 року    801 куб. м. деревини, випущено продукції переробки  на суму 1341,1 тис.грн.  Основними    видами деревопереробки   є пиломатеріали обрізні та необрізні, заготовки пиляні та інше.


12.07.2018
На Сумщині проходить семінар фахівців по роботі з персоналом обласних управлінь Держлісагентства

У понеділок, 9 липня, під керівництвом Сектору з персоналу Держлісагентства України на Сумщині розпочав роботу Всеукраїнський семінар спеціалістів по роботі з персоналом обласних управлінь відомства. Проходитиме захід до 13 липня включно, на базі державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство».

«Кадрова політика у будь-якій організації є базовою. Адже це робота з людьми, які є безпосередніми працівниками, професіоналами у своїй діяльності. Фахівці по роботі з персоналом повинні досконало володіти всіма законодавчими аспектами праці, знати антикорупційне, пенсійне законодавство, постанови про стимулювання. Тобто мати багаж знань досить об'ємний. Складністю у роботі кадрових служб є те, що у законодавство, яке регламентує умови праці досить часто вносяться зміни. Тому, Держлісагентство системно працює над тим, щоб фахівці, які ведуть в областях кадрову роботу, завжди вчасно проходили відповідні навчання. Тому такі семінари – це система нашої роботи. Приємно, що інший бік заходу – пізнавальний. Перебуваючи кожного коку у різних регіонах ми знайомимось з особливостями організації праці, цікавими місцями регіону тощо. Для проведення цьогорічного семінару обрали Сумське управління», - зазначила у ході відкриття семінару завідувач Сектору з персоналу Держлісагенства Алла Святецька.

Поряд з тим, що кожного року змінюється місце проведення семінару, дрес-код для участі залишаються незмінними: у перший день заходу, на офіційному відкритті бути в українській вишиванці. Ця ідея додає заходу особливого колориту і родинної єдності.

У відкритті семінару взяли участь голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець та господарі мальовничої Тростянеччини – голова Тростянецької районної державної адміністрації Олег Сипко та директор Тростянецького лісгоспу Віктор Зубко.

Губернатор області привітав представників сусідніх регіонів України на сумській землі та познайомив з історією, особливостями та визначними місцями цього краю.

У своєму виступі начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець розповів про історію лісівництва в області.

«Ми пишаємось лісовою історію Сумщини, багатою на видатні особистості. Серед них - один із засновників лісодослідної справи, уродженець Кролевця професор В.Д. Огієвський, керівник Бюро з лісної дослідної справи при Всеукраїнському управлінні лісами Г.М. Висоцький, керівник першого в історії лісового департаменту при Міністерстві земельних справ України, голова Всеукраїнської лісової спілки Борис Іваницький та багато інших», - наголосив Віктор Петрович, а також акцентував увагу учасників семінару на кадровій політиці управління:

«На початок 2018 року на підприємствах управління працювало 2682 працівника, 65 % з яких мають фахову освіту. 25 працівників лісової галузі області мають звання Заслужений лісівник України. Враховуючи, що всі працівники соціально захищені, отримують високу заробітну плату, всі тримаються власних робочих місць. На 11 % в порівнянні з 2008 роком зменшився показник плинності кадрів. На сьогодні плинність кадрів складає всього 6%. Середній рівень заробітної плати складає 13 тис. грн., а це один з найбільших в області показник. Також працівники мають повний пакет соціальних гарантій. Це мотивує людей до якісного виконання своїх професійних обов'язків. Як результат, лісгоспи працюють динамічно, продуктивно і прибутково, виконуючи всі покладені на них державою функції з ведення лісового господарства», - зазначив Віктор Чиргинець.

З побажаннями плідної праці та якісного дозвілля до учасників семінару звернулись господарі тростянецького краю.

Проживатимуть учасники семінару у мальовничому куточку тростянеччини – рекреаційній ділянці «Лісовичок», що знаходиться у сосновому бору Литовського лісництва лісгоспу, на березі екологічно найчистішої річки Лівобережної України – Ворскла.

У ході роботи вони матимуть змогу удосконалити знання з антикорупційного законодавства, прослухають цикл лекцій фахівців Нацдержслужби, Сумського обласного військового комісаріату, управління Держпраці в Сумській області, а також познайомляться з роботою Тростянецького, Охтирського, Сумського та Краснопільського лісогосподарських підприємств Сумського ОУЛМГ.


06.07.2018
У Києві відбувся національний діалог щодо реформування лісового господарства

Сьогодні в Національному університету біоресурсів та природокористування відбувся національний діалог «Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки».

Захід організований Державним агентством лісових ресурсів України під егідою ООН та є внеском України у виконання Варшавської Інтегрованої програми робіт секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО.

Як зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, питання реформування та розвитку лісового господарства обговорюється вже останні два роки. Розроблялися різні моделі реформування. Лісова галузь потребує програмного документу, який би визначав позицію держави щодо лісів, їх значення та напрямків розвитку лісового господарства.

«Лісівники України, як і громадські організації, впевнено виступають проти концесії у лісовому господарстві. Це наша тверда позиція і ми вважаємо, що положення про неможливість концесії повинно бути присутнім у програмному документу лісової галузі», - підкреслив Володимир Бондар.

Окрім того, залишається відкритим питання можливого створення єдиного господарюючого суб’єкта. На сьогодні, на думку експертів, створення єдиного господарюючого суб’єкта у лісовому господарстві України є недоцільним з огляду на наслідки цього варіанту для держави:

- при переоформленні речових прав на нову компанію значна частина лісів державної власності буде втрачено для держави;

- спрощення для приватизації. Всі лісогосподарські підприємства сьогодні захищені державою від приватизації, а захисту від передачі акціонерної компанії нема і не буде. Крім того для того, щоб передати нерухоме майно державних лісогосподарських підприємств до новоствореного об’єкту господарювання буде необхідно вивести лісогосподарські підприємства із заборони приватизації, що призведе до їх повного або часткового знищення ще до передачі акціонерній компанії;

- зупинка лісогосподарської діяльності після ліквідації лісогосподарських підприємств щонайменше на 2-3 роки;

- оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги, оскільки державні лісогосподарські підприємства є основним і у більшості випадків єдиним роботодавцем у сільських територіях. Ліквідація державних лісогосподарських підприємств  неминуче призведе й до втрати кваліфікованих фахівців.

За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, серед першочергових кроків, необхідних для удосконалення лісового господарства, є:

- вирішення питання фінансової підтримки діяльності лісогосподарських підприємств Сходу та Півдня країни;

- національна інвентаризація лісів;

- удосконалення ринку деревини.

«Ми працюємо над вирішенням цих питань. Я хочу подякувати колегам із Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин за їх підтримку та розуміння – цього року внесено 7 законопроектів, які спрямовані на удосконалення лісогосподарської діяльності. Але це тільки початок шляху. На черзі нормативна база, яка потребує термінового оновлення, зокрема, щодо проведення санітарних рубок в лісах України Не маючи нагоди вчасного їх проведення, ми втрачаємо не тільки технічну якість заготовленої деревини, але й сприяємо розширенню осередків шкідників. Потребує також подальше унормування проведення поступових і вибіркових систем рубок головного користування, маючи на увазі поступову відмову від суцільних рубок», - підкреслив Володимир Бондар.

Заступник Генерального директора державної лісової компанії «Ліси Польщі» Mr. Tomasz Zawila-Niedzwiecki наголосив, що польський лісовий фонд, в якому акумулюються кошти для лісової галузі, допомагає вчасно і якісно вести лісове господарство. Це і лісовідновлення, і охорона лісу та багато іншого.

У свою чергу, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар зазначив, що в Україні розроблені та подані до Парламенту відповідні законопроекти про створення Фонду розвитку лісового господарства.

«Досвід Польщі показує, що наявність такого фінансового лісового фонду є гарантією розвитку лісового господарства. І Президент України у своєму указі дав доручення створити такий фонд в Україні. Проекти законів вже в Парламенті. Ми будемо активно доводити та обговорювати необхідність його створення з усіма зацікавленими сторонами», - сказав Володимир Бондар.

У заході взяли участь представники секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО, державного лісового холдингу «Ліси Польщі», німецько-українського аграрно-політичного діалогу, Товариства лісівників України, Асоціації деревообробників України, Європейської Бізнес Асоціації, науковці.


05.07.2018
Володимир Бондар взяв участь у нараді товариства лісівників України

3 липня 2018 року відбулася нарада з головами та вченими-секретарями обласних рад Товариства лісівників України.

Під час наради обговорювалася низка проблем лісової галузі, зокрема,  щодо подальшої долі проекту Стратегії реформування, відсутності фінансування південних і східних регіонів, всихання хвойних лісів Полісся та смерек у Карпатах через зміни клімату і засилля шкідників.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, який приїхав, щоб зустрітися з головами та вченими секретарями ТЛУ,  сказав, що у ЗМІ останнім часом дуже багато матеріалів, про те що лісівники масово рубають ліс і мало хто говорить про новостворені ліси. Про те, що жодна вирубана ділянка лісу не залишається незалісненою, про роботу служби охорони і захисту лісу, про звичайну буденну роботу зі створення нових лісових масивів майже немає матеріалів у ЗМІ.  «Всі пишуть про ліс-кругляк і мало хто згадує, як лісівники на Херсонщині гасили лісову пожежу. Тому дуже важливо доносити до людей правдиву, не викривлену різними політичними силами інформацію про роботу лісівників», - наголосив він.  

Про реалізацію стратегічних цілей діяльності Товариства лісівників України  говорив голова Товариства Юрій  Марчук.  Він запропонував у вересні цього року скликати з’їзд лісівників України.

Перший заступник Голови ТЛУ Віктор Корнієнко доповів про виконання завдань орієнтовного плану діяльності Товариства у І півріччі 2018 року, заступник голови ТЛУ Алла Святецька розповіла про запровадження відзнак Товариства.


05.07.2018
Відкриття національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки"

«Протягом довгого періоду часу лісова галузь України була закритою для суспільства внаслідок специфіки лісогосподарського виробництва. Але для лісівників надважливо як вміти комунікувати, так і бути почутими. Зараз лісова галузь стоїть на порозі суттєвих змін і від виваженої позиції на всіх рівнях у галузі та в суспільстві залежить майбутнє лісового господарства та екологічна стабільність держави. Під час вироблення моделі реформування головне не втратити ті напрацювання лісівників, які вироблялися протягом багатьох років. До того ж, реформа має бути виваженою та враховувати національну специфіку. Сподіваюся, що сьогоднішній захід, який є другим міжнародним діалогом в Україні і першим з питань реформування, допоможе наблизитися до розроблення фахової реформи», - підкреслив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час відкриття національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки"


05.07.2018
ВСИХАННЯ ЛІСІВ ЦЕ НЕ ВИГАДКИ ЛІСІВНИКІВ

Директор ДСЛП «Вінницялісозахист» Володимир Чудак на нещодавні колегії Держлісагентства, яка відбулася у Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, розповів про масове всихання лісів з наукової точки зору.

Зона обслуговування ДСЛП «Вінницялісозахист» підприємства охоплює 1,2 млн. га лісів ДАЛР, які знаходяться в межах 53 держлісгоспів Вінницького, Житомирського, Одеського та Хмельницького ОУЛМГ.

На жаль їх санітарний стан внаслідок негативної дії комплексу факторів, у т.ч. і глобального характеру, різко погіршився. Чому? В останні 5-7 років по всій території України спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези), але найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною. При цьому підкреслю, що цей процес набуває рис глобального характеру.

Так, якщо у недалекому 2015 році в середньому біля 3,5% площ лісових насаджень зони обслуговування зазнавали пошкоджень від впливу комплексу негативних чинників навколишнього середовища, то у 2017-18 р – 7.6% від всіх площ. Ріст у 2 рази. А показник у 6% пошкодження насаджень за думками екологів є критичним. Взагалі, станом на 1 червня 2018 року зафіксована дія негативних явищ по зоні обслуговування на загальній площі 98000 га, з них 75 тис га (75%) у соснових лісах. Ці проблеми проявляють себе на площах у лісах Житомирського - 65,6 тис га або 10% (сосна 16,3%), Хмельницького - 10,7 тис га або 5.8% (сосна більше 11%), та Одеського – 6205 га або 4,6% (сосна 20% але тут не ВК, а шютте на соснових культурах). У лісах Вінницького ОУЛМГ таких насаджень – 5318 га 2,5 % (але сосна – 10%).

Найголовнішими чинниками, що мають вплив на санітарний стан лісів є шкідливі комахи, хвороби лісу та інші абіотичні чи біотичні фактори. 


03.07.2018
Парламент прийняв зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» (реєстр. № 5495).

Документом передбачено введення тимчасово, строком на вісім років з дня набрання чинності Законом, заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД).

Окрім того, обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.

Документом також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з яким штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка підвищені в кілька разів (максимально до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для посадових осіб).

Кримінальний кодекс України доповнено статтею 201-1: «Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених».

За новою статтею запропоновано встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років, а при повторному порушенні або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою – на термін від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Штраф за статтею 246 ККУ «Незаконна порубка лісу» збільшений в 20 разів (до 1000-1500 неоподатковуваних мінімумів), а при повторному порушенні передбачено покарання до 5 років позбавлення волі. При цьому, за незаконну рубку в заповідниках встановлено покарання у вигляді штрафу до 2000 мінімумів і до позбавлення волі на п'ять років.

Як зазначено в документі, істотною шкодою вважається така шкода, яка в 2 тисячі та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» (реєстр. № 5495), після підписання Президентом України, набуде чинності з 1 січня 2019 року.


02.07.2018
5 ЛИПНЯ - НАЦІОНАЛЬНИЙ ДІАЛОГ "РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА: ПЕРСПЕКТИВИ ТА НАСЛІДКИ"

Захід організовується Державним агентством лісових ресурсів України під егідою ООН та стане внеском України у виконання Варшавської Інтегрованої програми робіт секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО.

Під час зібрання буде представлено та обговорено експертну точку зору щодо основних напрямків реформування лісового господарства України.

Учасники обговорять питання розподілу функцій управління лісами, розглянуть позитивні та негативні моменти реформування лісового господарства Польщі, Болгарії, Німеччини.

Окрім того, буде презентовано огляд основних індикаторів збалансованого лісоуправління європейських країн та моделі управління лісовим господарством з врахуванням національних особливостей.

У заході візьмуть участь заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, представники секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО, державного лісового холдингу «Ліси Польщі», німецько-українського аграрно-політичного діалогу, Товариства лісівників України, Асоціації деревообробників України, Європейської Бізнес Асоціації, науковці.

За результатами національного діалогу буде ухвалена резолюція.

Дата та час проведення: 05.07.2018 о 09:15 год.

Місце проведення: Національний університет біоресурсів та природокористування (вул. Генерала Родімцева, 19, корпус № 1, ауд. 69).

Акредитація ЗМІ обов’язкова до 18:00 год. 4 липня за тел.: (044) 234-23-48, 095-445-75-50, та на електронну адресу press_lis@ukr.net


02.07.2018
Володимир Бондар: "Лісівники Вінниччини мають багатий досвід вирощування високопродуктивних дубових лісів"

Під час виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів, що проходила 26-27 червня 2018 року на базі Вінницького ОУЛМГ, учасники заходу на лісових ділянках Вінницького та Демидівського лісництв ДП «Вінницький лісгосп» мали змогу побачити, як лісівники Вінниччини формують високопродуктивні дубові насадження.

Під час огляду ділянок заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар підкреслив, що лісівники Вінниччини успішно реалізовують стратегічний курс – підвищення продуктивності дубових лісів та збагачення їх породного складу. Адже дуб звичайний – цінна, переважаюча порода лісових насаджень Поділля. І лісові ділянки високопродуктивних різновікових культур дуба звичайного є тому яскравим підтвердженням.

У свою чергу, начальник  Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар наголосив на тому, що лісівники просто зобов’язані в грунтово-кліматичних умовах Поділля вирощувати високопродуктивні культури дуба звичайного.

З цією метою успішно впроваджуються передові технології, використовуються рекомендації науковців НУБІПУкраїни, проводиться цілий комплекс лісогосподарських заходів. Адже існує класична формула вирощування якісних культур дуба звичайного: дуб любить шубу, але відкриту голову. Це значить, що дуб потребує підгінних порід для формування рівного стовбура і багато сонячного світла. Тому на практиці ця важка серйозна багаторічна праця включає наступні кроки:

- звуження міжрядь (за рахунок ущільнення на площі ділянки збільшується кількість посадкових місць головної породи, оптимальна відстань між рядами 3-4 м, допускається навіть 2 м, відстань між стовбурами - 0,7 м);

- введення супутніх порід, як інтродукованих - горіх чорний, дугласія, так і аборигенних - берека лікувальна, черешня, груша (виконують різні корисні функції, створюють цілісну і збалансовану систему біорізноманіття, плодово-ягідні культури приваблюють пташок, які є природними ворогами комах-шкідників, підгінні породи створюють умови для росту рівної деревини дуба, без бокових гілок, формують нижню частину стовбура);

- проведення прийомів освітлення, прочищення, прорідження (вирізаються супутні породи, які набувають віку стиглості у 45-50 років – а це набагато раніше, ніж дуб. Таким чином відбувається звільнення місця для розростання стовбура дуба у ширину, а прохідна рубка залишає найякісніші особини дуба).

Для прикладу, який демонструє застосування передових технологій у вирощування культур дуба звичайного із введенням супутніх порід, - одна з ділянок, на якій побували учасники колегії.

Демидівське лісництво (квартал 4, виділ 10, площа 0,9 га). Лісові культури дуба звичайного 2009 року створення, схема змішування: 3 ряди дуба звичайного + 1 ряд липи + 3 ряди дуба звичайного + 1 ряд черешні. Розміщення посадкових місць – 3 на 0,7 м. Переведено у покриту лісом площу у 2013 році. Склад насадження – 6 рядів дуба звичайного, 1 ряд модрини європейської, 2 ряди граба звичайного, 1 ряд клена гостролистого береза повисла +осика+черешня. Лісогосподарські заходи, здійснені на даній ділянці: догляд за формою стовбура та крони у 2013 р., освітлення у 2014 р.

Зазначимо, що 80% породного складу держлісфонду Вінниччини – саме дуб звичайний. У Вінницькому лісгоспі лісових культур за участю дуба звичайного майже 60% від загальної площі.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=3--V8o9zo_k


27.06.2018
Учасники виїзного засідання розширеної колегії Держлісагентства ознайомилися з роботою лісівничо-екологічного просвітницького пункту "Лісопарк"

Учасники виїзного засідання розширеної колегії Держлісагентства ознайомилися з роботою лісівничо-екологічного просвітницького пункту «Лісопарк», який створено 2017 року завдяки ініціативі мера Вінниці Сергія Моргунова та начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондаря. Держпідприємства лісового господарства Вінницького ОУЛМГ створили 44 лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів та 33 лісівничих еколого-просвітницьких центрів. На базі держлісгоспів діє 46 учнівських лісництв.


На території, яка підпорядковується ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко), міська рада облаштувала сучасний дитячий та спортивний майданчики. Алея, що простягнулася від Хмельницького шосе до майданчиків, поділена на пішохідну зону (4 метри) і доріжку для велосипедистів (2 метри), має сучасне освітлення,
wi -fi, облаштована камерами відеоспостереження. Лісівники ДП «Вінницький лісгосп» облаштували зони відпочинку: розвішали на деревах шпаківні, встановили альтанки та лавочки для відпочинку, змонтували цікаві інформаційні стенди з корисною інформацією про ліс, основні види тварин та птахів Вінниччини, деревний склад подільських лісів, правила поведінки в лісі тощо.


- Багатий досвід інформаційно-просвітницької роботи вінницьких лісівників заслуговує вивчення. Лісівничо-екологічний просвітницький пункт «Лісопарк», як спільний проект міської ради Вінниці і лісівників, є прикладом для наслідування.
Держлісагентство приділяє велику увагу еколого-просвітницькій роботі. У Вінницькій області вона проводиться на високому рівні. Постійно створюються нові учнівські лісництва, відкриваються лісівничо-екологічні просвітницькі пункти та центри. Особливо цінно те, що така важлива робота відбувається за підтримки місцевої влади – тоді й результати її вдвічі ефективніші! - сказав заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар. Створення лісівничо-екологічного просвітницького пункту «Лісопарк» - це вдалий приклад злагодженої і результативної співпраці міської ради та Вінницького ОУЛМГ. Сьогодні це сучасна зона відпочинку для молодих батьків з дітьми, літніх людей та гостей міста. Ми отримуємо подяки та схвальні відгуки вінничан про це улюблене для них місце відпочинку. Тому вже зараз маємо чимало таких спільних проектів з міською владою обласного центру, райцентрів, територіальних громад області, – відзначив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омелянович Бондар.

 


26.06.2018
На базі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проходить розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів

Сьогодні у Вінниці, на базі обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочалося дводенне розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

У роботі колегії бере участь перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Петрович Гижко.

Проводить засідання колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, який відзначив, що саме Вінниччина є полігоном передового досвіду в умовах Поділля з підвищення продуктивності лісів та збагачення їхнього породного складу.

Адже в межах України Поділля має найбільш сприятливі кліматичні та ґрунтові умови для розвитку і росту цінних аборигенних порід.

На Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь – тут найкращі умови для вирощування дуба. В межах Подільського регіону насадження дуба звичайного займають близько 318 тис. га, з них майже 50% зростає у Вінницькій області – 152 тис. га.

Під час колегії Держлісагентства, лісівники-фахівці лісового та мисливського господарства, науковці з усієї України обговорюють питання лісовідновлення та лісорозведення, сучасних методів формування високопродуктивних лісів майбутнього, ведення мисливського господарства. Вінницькі лісівники мають багатий багаторічний досвід вирощування дубових дібров і готові поділитися ним з колегами.

Про сучасний стан лісовідновлення та формування високопродуктивних лісових насаджень у дібровах Вінниччини на засіданні виступає Анатолій Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За його словами, держпідприємства лісового господарства Вінниччини велику увагу приділяють питанням невиснажливого використання лісових ресурсів та формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень: впродовж останніх 20-ти років тут впроваджують у виробництво власні, науково обґрунтовані, нові технології створення та вирощування лісових культур.

Окрім того, під час колегії  буде обговорено питання санітарного стану лісів та масового всихання дерев через засилля шкідників.

 

 

 20.07.18 Володимир Бондар взяв участь у робочій нараді з питань ефективного лісокористування в гірських лісах ...

19.07.18 Працюйте системно і виважено на розвиток галузі та кожного лісогосподарського підприємства, - Володимир Бондар під час зустрічі з лісівниками Буковини ...

16.07.18 Підсумковий документ національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки" - узагальнення точок зору учасників ...

13.07.18 Ліс та реалізація стратегічного плану сталого розвитку ...

12.07.18 Стан використання лісосировинних ресурсів за результатами роботи підприємств Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства в І півріччі 2018 року ...

12.07.18 На Сумщині проходить семінар фахівців по роботі з персоналом обласних управлінь Держлісагентства ...

06.07.18 У Києві відбувся національний діалог щодо реформування лісового господарства ...

05.07.18 Володимир Бондар взяв участь у нараді товариства лісівників України ...

05.07.18 Відкриття національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки" ...

05.07.18 ВСИХАННЯ ЛІСІВ ЦЕ НЕ ВИГАДКИ ЛІСІВНИКІВ ...

03.07.18 Парламент прийняв зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт ...

02.07.18 5 ЛИПНЯ - НАЦІОНАЛЬНИЙ ДІАЛОГ "РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА: ПЕРСПЕКТИВИ ТА НАСЛІДКИ" ...

02.07.18 Володимир Бондар: "Лісівники Вінниччини мають багатий досвід вирощування високопродуктивних дубових лісів" ...

27.06.18 Учасники виїзного засідання розширеної колегії Держлісагентства ознайомилися з роботою лісівничо-екологічного просвітницького пункту "Лісопарк" ...

26.06.18 На базі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проходить розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.