RSS    .:::22.04.2018 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Квітень 2018 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

17.04.2018
Школярі разом з працівниками Мінагрополітики, Держлісагентства та Держпродспоживслужби висаджували ліс

16 квітня представники Мінагрополітики, Держлісагентства, Держпродспоживслужби, учні шкільних лісництв взяли участь у посадці лісу в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Висадка саджанців пройшла на території Мигальського лісництва державного лісогосподарського підприємства «Тетерівський лісгосп» Київської області. Зокрема, було висаджено майже 20 тис. саджанців на площі 2 га.

Метою акції є залучення громадськості до створення та відновлення лісових насаджень, виховання в них бережливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Також лісівники прагнуть надати широкого громадського резонансу проблемі збереження лісових насаджень, підвищення довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.

Акція стартувала 21 березня у Міжнародний день лісів і триває протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року припадає на 21 квітня. З цієї акції в Україні традиційно починається лісокультурна кампанія, під час якої державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси.

Зазначимо, у 2017 році загалом відтворення лісів відбулося на площі майже 54 тис. га. У порівнянні, це площа 74,5 тисячі футбольних полів.

Довідково:

Міжнародний день лісів започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Свято відзначається щорічно, починаючи з 21 березня 2013 року.

Фото з акції тут: https://www.facebook.com/forestUKR/posts/1228595847276402


17.04.2018
Володимир Бондар провів спільну нараду з волинськими та буковинськими лісівниками

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар провів спільну нараду з керівниками відділів та директорами Волинського і Чернівецького обласних управлінь лісового та мисливського господарства. 
Така зустріч стала можливою в рамках візиту на Волинь делегації Чернівецького ОУЛМГ.

Якісне та вчасне проведення лісокультурної кампанії, підготовка до пожежонебезпечного періоду, забезпечення кадрового резерву, робота з молоддю та громадськістю, підняття престижу професії лісівника, реалізація соціальних проектів, розвиток та модернізація виробництва, рекреаційний потенціал та покращення туристичної привабливості краю – завдання, які нині для лісівників мають бути пріоритетними. На цьому під час зустрічі наголосив Володимир Бондар.

Відкриваючи нараду, він зазначив, що подібні робочі візити з метою обміну досвідом є дуже корисними. Тому така ініціатива повинна мати продовження в Україні. Результатом таких поїздок, висловив сподівання заступник Голови відомства, буде впровадження кращих практик ведення лісового господарства, а відповідно – підняття рівня розвитку і престижу галузі загалом.

Володимир Бондар також звернув увагу на те, що ситуація в Україні нині непроста. Через відсутність державного фінансування нересурсні області потребують допомоги для виконання основних лісогосподарських заходів. Тож подякував представникам обох управлінь за розуміння і підтримку.

Окрім того, проблемним є те, що в суспільстві склався негативний стереотип про роботу лісівників.

– Необхідно змінити ситуацію – переламати цей стереотип. Зробити це можемо лише ми самі. Щоденною працею на результат та беззаперечним дотриманням законодавства, – зазначив Володимир Бондар і додав: – Ми достатньо часу і сил приділяємо виконанню основних лісогосподарських завдань. Однак, також необхідно адаптуватися до тих умов, в яких опинилися, і спрямувати не менші зусилля у бік суспільно значимих проектів.

Продовжилася зустріч у форматі обговорення як стратегічних, так і буденних лісівничих питань.

 


11.04.2018
Покращення взаємодії у боротьбі з незаконними рубками на території області та підвищення результативності розгляду справ про лісопорушення

6 квітня 2018 року на розширеному засіданні колегії Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Домікана Володимира Ілліча за участю директорів всіх державних лісогосподарських підприємств та представників правоохоронних і силових органів було розглянуте питання покращення взаємодії у боротьбі з незаконними рубками на території області та підвищення результативності розгляду справ про лісопорушення.
Крім визначення напрямків співпраці у посиленні боротьби з порушниками лісового законодавства в лісах державних підприємств, була підкреслена і нагальна необхідність захисту від самовільних рубок полезахисних лісових смуг, які, не маючи господаря, найбільше потерпають від браконьєрів.
Всіма учасниками розширеної колегії будо відмічено важливість та необхідність розгляду зазначеної проблеми. За результатами проведеного обговорення напрацьовано план спільних заходів та визначено пріоритетні напрямки роботи з метою збереження лісових насаджень області.


11.04.2018
У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи

Днями за авторства народних депутатів України – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є: 

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування; 

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб; 

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Кошти Державного фонду розвитку лісового господарства спрямовуватимуться на фінансове забезпечення заходів з:

1) відтворення лісів, створення полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, в тому числі в південно-східному регіоні України;

2) охорони (у тому числі від пожеж) і захисту лісів, придбання протипожежної техніки і обладнання;

3) поліпшення якісного складу лісів та збереження біорізноманіття в лісах;

4) лісовпорядкування (базове, безперервне) та інші проектно-вишукувальні роботи, ведення державного лісового кадастру, обліку та моніторингу лісів; 

5) створення лісових розсадників, придбання обладнання та вирощування в лісорозсадниках лісового і декоративного садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

«Завдяки народним депутатам з аграрного комітету та іншим депутатам ми напрацювали та зареєстрували законопроекти, які допоможуть забезпечити фінансування галузі. Це вкрай необхідно для подальшого реформування», - повідомив Володимир Бондар.

Окрім того, метою проекту Закону № 8242 є врегулювання місця дії заборон, встановлених частиною четвертою статті 39 Закону України «Про тваринний світ», відновлення балансу між господарською діяльністю та природоохоронними заходами, зокрема, створення сприятливих умов для розмноження диких тварин.

Завданнями законопроекту є встановлення заборони проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою не тільки у конкретно визначений період часу (з 1 квітня до 15 червня), а й у визначених місцях розмноження диких тварин згідно з частиною першою статті 39 Закону України «Про тваринний світ».

Ще одним законопроектом № 8241 пропонується внести зміни до законодавства щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів.

Зокрема, передбачено розмежування функції державної лісової охорони від господарської діяльності, а також визначення основних функцій та повноважень лісової охорони власників лісів і постійних лісокористувачів.

Також законопроектом передбачається внесення змін до Лісового кодексу України, якими забезпечуватиметься здійснення національної інвентаризації лісів. Це, у свою чергу, дозволить забезпечити органи державної влади та суспільства в отриманні статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів в державі, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси за допомогою вибіркової інвентаризації математико-статистичним методом.

«Прийняття цих законопроектів – це перші кроки до реформування галузі. На законодавчому рівні це забезпечить проведення національної лісової інвентаризації, започаткування розмежування функцій, створення дієвої системи охорони лісів від незаконних рубок. Прийняття змін до законодавства забезпечить збільшення лісистості України та екологічну стабільність нашої держави», - наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Законопроекти:

#8246 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63810

#8238 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63801

#8239 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63802

#8240 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63803

#8242 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63805

#8241 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63804

 


06.04.2018
Вітання заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря з Величним Днем Світлого Христового Воскресіння!

Шановні працівники лісової галузі України!

     Прийміть найщиріші вітання з Величним Днем Світлого Христового Воскресіння – святом життєдайної та вічної любові, торжества правди та милосердя, надії та духовного відродження.

     В усі часи український народ виявляв виваженість та мудрість, доброту і толерантність, високу духовність та любов до ближнього. Тож нехай Великдень додасть нам натхнення, віри у власні сили, впевненості у завтрашньому дні та благословення на нові звершення заради гідного майбутнього України.

     Лісівники України у ці Великодні світлі дні висаджують новий ліс. Маленькі саджанці є вісниками оновлення та впевненості в екологічній стабільності нашої держави. Тому ми робимо надзвичайно важливу справу!

     Бажаю, щоб ваша оселя повнилась гараздами, а доля була прихильною і щедрою до вас, даруючи здоров’я і радість, благополуччя та злагоду, щастя та родинний затишок. Нехай у кожну українську родину Свято Великодня зайде світлим гостем та зміцнить Вірою, Надією та Любов’ю, а Благодатний Вогонь очистить наші душі.

     Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України

Володимир БОНДАР


04.04.2018
Законопроект №8125 унеможливлює передачу лісів у концесію

3 квітня 2018 року Верховною Радою України у першому читанні (за основу) прийнято проект Закону України «Про концесії» (реєстр. № 8125).

Законопроект містить зміни до Лісового кодексу України, які унеможливлюють передачу лісів у концесію.

Зокрема, пропонується доповнити статтю 16 Лісового кодексу України «Право користування лісами» наступним змістом: «Ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами концесії згідно Закону України "Про концесії".»

«Це велика наша спільна перемога! Дякую усім, хто долучився до неї!», - прокоментував заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.


02.04.2018
Володимир Крамарець: "Короїд календаря не має".

За матеріалами газети “Деревообробник”

     На Поліссі масово всихають соснові насадження. Причому настільки, що лише у Рівненській області внаслідок сукупної дії комплексу стовбурових шкідників, осередки яких охопили понад 16 тис. га, спостерігається загибель практично 100% пошкоджених сосен. Що це – вплив кліматичних змін чи людини? А найголовніше: що з цим робити?

     Навали короїдів зазнала не тільки Україна – таке саме засилля шкідників у своїх лісах спостерігають й наші сусіди поляки й білоруси. Детальніше про це розмовляємо із доцентом кафедри лісівництва НЛТУ України Володимиром Крамарцем, який спеціалізується на питаннях охорони й захисту лісових насаджень від хвороб і потенційних шкідників.

Детальніше https://derevoobrobnyk.com/a/ef10f4d4fd65/volodymyr- kramarets-koroyid-kalendarja-ne-maye


30.03.2018
Відбулась колегія Держлісагентства

29 березня під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася колегія Держлісагентства. На ній розглянуто питання організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб, про стан галузевої науки, організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами.

Окрім того, учасникам засідання представлена інформація щодо розробки та функціонування геопорталу «Ліси України», впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі, використання продукції побічного користування в лісах підприємств галузі.

Питання порядку денного викликали гаряче обговорення серед учасників. Зокрема, стурбованість викликав прогноз поширення шкідників та хвороб у 2018 році в 5- 6 разів у порівнянні з 2017 роком, особливо на цей факт впливатиме заборона на проведення заходів у лісі у період тиші – з 1 квітня по 15 червня,а також з урахуванням, що цього року проведення весняних заходів у лісі було неможливе внаслідок несприятливих погодних умов.

     Колегія Держлісагентства ухвалила Програму розвитку науково-дослідних установ, які належать до сфери управління Держлісагентства на 2018–2027 роки та передбачила розробку заходів реалізації Програми до 01.05.2018.

     Схвально також була сприйнята інформація щодо організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS–трекерами. Рекомендовано оснащення легкового автотранспорту, який використовується у господарській діяльності підприємств, засобами моніторингу за їх переміщенням та використанням.

 


29.03.2018
Перша в Україні профільна програма для старших класів "Основи лісового господарства" розроблена лісівниками та науковцями Черкащини

     До 2017 року в Україні не було офіційно затвердженої навчальної програми для вивчення школярами старших класів загальноосвітніх навчальних закладів основ лісового господарства. Цим питанням протягом останніх кількох років займалися лісівники та науковці Черкащини.

     І результат спільної роботи не забарився. Наказом Міністерства освіти і науки України №1407 від 13.10.2017 року було затверджено та рекомендовано навчальну програму для вивчення предмету "Основи лісового господарства". Програма розроблена для 10-11 профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів, опублікована та видана в авторській редакції у 2018 році.

     Над розробкою програми працювали: кандидат економічних наук, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, Заслужений лісівник України Олександр Дзюбенко, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Володимир Шлапак, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Олександр Остапчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва Сергій Коваль, директор ДП "Звенигородський лісгосп", Заслужений лісівник України Анатолій Проценко, помічник лісничого Пехівського лісництва ДП "Звенигородське лісове господарство" Микола Бойко, вчитель географії та лісівництва Ризинської ЗОШ I-III ступенів Валентина Бойко.

     “Програмою профільного навчання "Основи лісового господарства" передбачено забезпечення загальноосвітньої проектно-технологічної підготовки учнів для свідомого подальшого професійного самовизначення. Вона спрямована на формування в учнів системи наукових знань про закономірності живої природи, умінь для збереження й охорони навколишнього середовища. А головне, ця програма допоможе забезпечити необхідними й достатніми знаннями старшокласників для продовження освіти у профільних вищих навчальних закладах лісівничого спрямування”, –. зазначає начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

     Як наголошує ініціатор розроблення програми – помічник лісничого Пехівського лісництва ДП "Звенигородське лісове господарство" Микола Бойко, програма рекомендована для загальноосвітніх шкіл, що мають шкільні лісництва на базі державних лісових господарств. До слова, Ризинське шкільне лісництво, яким опікується Микола Мефодійович та вчитель шкільного лісництва Валентина Василівна Бойко, активно функціонує понад десять років і вже давно відоме як на Черкащині, так і за межами області своєю науково-дослідницькою діяльністю та лісівничими досягненнями. Окрім того, так склалося, що Ризинська ЗОШ загалом обрала лісовий профіль профорієнтаційного навчання – підписано угоди про співпрацю із Звенигородським лісгоспом, Уманським національним університетом садівництва, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Малинським лісотехнічним коледжем.

     "Шлях до затвердження документу Міністерством освіти і науки України був непростим і довготривалим, адже подібна програма існувала лише для факультативів. Починаючи з цього року маємо повноцінну профільну програму для навчання лісовому господарству старших школярів. Розробляючи тематичні плани, автори максимально врахували всі напрямки господарської діяльності в лісі, відобразили передові технології та охопили такі напрямки як лісознавство, дендрологія, лісонасіннєва справа, лісові розсадники, лісові культури, лісова зоологія та мисливствознавство, практичне лісівництво, таксація лісу, основи лісоексплуатації, лісова фітопатологія та онтомологія”, – розповідає Микола Бойко.

     Головна мета програми – підготовка старшокласників до виконання основних видів робіт у лісовому господарстві, професійне самовизначення, виховання ціннісного ставлення до природи, любові до природних багатств рідного краю. Розрахована на 420 годин, які розподіляються по 210 годин у 10 та 11 класах (6 академічних годин на тиждень), складена з врахуванням біологічних знань попередніх класів та призначена для 2-х років навчання.


23.03.2018
Розпочато Акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Традиційно, 21 березня у світі відзначався Міжнародний день лісів. У 2018 році цей день відбувається під гаслом «Ліси та населенні пункти».
Також в цей день стартувала   Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках»
В цей день працівники державної лісової охорони лісогосподарських  підприємств, підпорядкованих Одеському обласному управлінню лісового та мисливського господарства провели лекції в навчальних закладах, розповіли про вплив лісів на населені пункти, ознайомили учнів з роботою державних лісогосподарських підприємств та їх підрозділів, запросили взяти участь в проведенні заходів Акції.
Попереду багато цікавих подій:  садіння дерев, проведення  робіт з лісорозведення та  лісовідновлення, планується також  організація  конкурсу серед учнів на кращий малюнок та кращий твір на тему  «Людина та ліс», а також екскурсії в лісові насадження та тематичні зустрічі.
Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь в заходах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Акція буде проходити в кожному районі області.


23.03.2018
В Україні сертифіковано майже 40% лісів за міжнародною системою FSC, що підтверджує високий рівень ведення лісового господарства, - Володимир Бондар

В Україні достатньо високий процент сертифікованих лісів за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (FSC). На сьогодні сертифіковано більше 3,9 млн га лісів або майже 40%. Наявність сертифікату підтверджує високий рівень ведення лісового господарства. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час прес-конференції.
     У ній також взяв участь директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець.
     «Лісова сертифікація, як оцінка ведення лісового господарства, запроваджена з метою забезпечення виконання лісами на засадах сталого розвитку економічних, екологічних і соціальних функцій. Вона запроваджується у всьому світі саме для підтвердження невиснажливого лісокористування, її проводять незалежні аудитори. Простими словами це говорить про те, що відповідно до світових загальноприйнятих норм ми не шкодимо навколишньому середовищу, коли заготовляємо деревину, враховуємо інтереси місцевих громад, зберігаємо біорізноманіття», - повідомив Володимир Бондар.
     Заступник Голови Держлісагентства зазначив, що досягти такого рівня сертифікації дозволило підписання у 2014 році першого Меморандуму про співпрацю між Держлісагентством та Національним представництвом FSC в Україні. У березні цього року Меморандум був перепідписаний на новий трирічний цикл для продовження співпраці.
     «Таким чином вже майже 130 підприємств галузі взяли на себе підвищені зобов’язання, які в деяких випадках перевищують вимоги чинного законодавства», - сказав Володимир Бондар.
     Він повідомив, що ці вимоги стосуються необхідності при плануванні господарської діяльності враховувати інтереси місцевих громад та попереджати виникнення конфліктів; мінімізувати вплив на довкілля при плануванні та здійсненні господарської діяльності; виділяти та піклуватися про ліси, які є особливо цінними для збереження (йдеться не лише про об’єкти природно-заповідного фонду).
     У свою чергу, директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець підкреслив, що дотримання балансу екологічних, соціальних та економічних інтересів згідно з міжнародним стандартом організації на підприємствах лісової галузі дозволяє стверджувати про досягнення відповідального ведення лісового господарства.
     «Підписаний Меморандум про взаєморозуміння між FSC та Державним агентством лісових ресурсів України відкриває нові можливості для підвищення прозорості діяльності підприємств галузі, поліпшення доступу громадськості до інформації та залучення до сертифікаційних процедур, забезпечення якості лісової сертифікації, популяризації сталого споживання та розвитку відповідального ринку лісопродукції, впровадження кращих практик ведення лісового господарства. Це надзвичайно важливо в умовах низької довіри до лісової галузі та негативної суспільної думки», - зазначив Павло Кравець.
     Також учасники прес-конференції закликали всіх охочих долучитися до Всеукраїнської акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», та при настанні сприятливих погодних умов взяти участь у висаджуванні саджанців у лісі.
 
Про FSC:
     Лісова опікунська рада – міжнародна, неурядова, некомерційна організація, створена у 1993 році з метою просування екологічно відповідального, соціально вигідного та економічно життєздатного управління лісами у світі. Продукція, яка маркована логотипом FSC повідомляє споживача, що вона містить деревину, яка походить з лісів де ведеться відповідальне ведення лісового господарства. Це є гарантією, що ліси будуть відновлені після рубки, а найбільш цінні ліси будуть збережені в інтересах майбутніх поколінь. Детальніше з FSC знайомтесь на сайті: ua.fsc.org 


23.03.2018
Володимир Бондар взяв участь у засіданні Пленуму ЦК Профспілки працівників лісового господарства


 Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь засіданні Пленуму ЦК Профспілки працівників лісового господарства України.
     Під час засідання Володимир Бондар поінформував присутніх про стан проекту Стратегії реформування лісового господарства.
     Він детально розповів про основні аспекти напрацьованого робочою групою при Держлісагентстві проекту Стратегії. Зокрема, Володимир Бондар зазначив, що проект містить основні запобіжники щодо недопущення передачі лісів у концесію; виважені підходи до інституційного реформування галузі та розподілу функцій. Окрім того, проект Стратегії робочої групи Держлісагентства передбачає створення Фонду розвитку лісового господарства для забезпечення фінансування галузі, особливо для ведення лісового господарства на Півдні та Сході України.
     Під час засідання було обговорено питання недопущення створення єдиного для всієї України лісогосподарського підприємства, що протирічить основам реформи децентралізації, а також спричинить негативні наслідки та унеможливить ведення лісового господарства на певний період часу.
     Окрім того, під час засідання обговорено низку інших питань, зокрема щодо стану прийняття проекту постанови Уряду про запровадження системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, опрацювання законопроекту щодо ринку деревини та інші.


15.03.2018
Відбулося засідання Громадської ради при Держлісагентстві

14 березня 2018 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України.

Під час засідання представники інститутів громадянського суспільства розглянули зміни до складу Громадської ради.

Відповідно до Положення про Громадську раду при Держлісагентстві, якщо її член два і більше разів без поважних причин був відсутній на засіданнях, то Громадська рада може прийняти рішення про виключення цієї особи. У зв’язку з цим, члени Громадської ради під час засідання проголосували за виключення 14 осіб зі складу Громадської ради при Держлісагентстві.

Також було розглянуто підсумки діяльності громадської ради у 2017 році.

Окрім того, члени Громадської ради розглянули та затвердили План роботи на 2018 рік.

З оновленим складом Громадської ради та Планом діяльності на 2018 рік можна буде ознайомитися згодом у рубриці «Громадська рада».

 


15.03.2018
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства "Майбутнє лісу у твоїх руках"


З 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними галсами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом з лісівниками.

«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі», - підкреслив Володимир Бондар.

Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).  

«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож, відтворимо ліси разом!», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Зазначимо, що у 2017 році в акції взяли участь майже 30 тис. громадян, що стало своєрідним рекордом. Сподіваємося, що цього року разом ми зможемо побити цей рекорд.


15.03.2018
Увага! Конкурс малюнків "Ліси поруч з нами - 2018"

З нагоди Міжнародного дня лісу Національне представництво FSC в Україні оголошує конкурс малюнків «Ліси поруч з нами – 2018». Запрошуємо школярів зі всієї України взяти участь в конкурсі.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого ставлення до лісів України, а також популяризація сталого способу життя та користування лісовими продуктами.

Умови конкурсу: конкурсні роботи повинні відображати необхідність відповідального ведення лісового господарства, турботливого ставлення до лісів і переходу до сталого споживання.

На конкурс подають малюнки у довільній живописній формі, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, також допускаються роботи, виконані в графічних редакторах.

До роботи має додаватися наступна інформація: 

• назва роботи;

• прізвище, ім’я, по батькові та дата народження автора;

• місце проживання (повна адреса) автора, контактний телефон, електронна адреса (при наявності);

• назва навчального закладу;

У разі відсутності всієї вказаної інформації робота може бути не прийнята до участі в конкурсі.

Переможців конкурсу обиратиме жюрі. Імена переможців буде оголошено на сайті та сторінці Facebook у квітні 2018 року. Буде обрано три переможця, які отримають стильні навушники бренду «Marley», корпус яких містить дерев'яні деталі з FSC-сертифікованої деревини.

1 місценавушники The House of Marley Liberate Saddle 

2 місце - навушники The House of Marley Zion Midnight

3 місценавушники The House of Marley Smile Jamaica

Цього року ми запроваджуємо нову номінацію «Глядацькі симпатії» та проведемо додаткове голосування в мережі Facebook. Усі роботи конкурсантів будуть розміщені на сторінці FSC Ukraine(https://www.facebook.com/FSC.Ukraine/) і автор малюнка, що отримає найбільшу кількість лайків, отримає навушники TheHouse of Marley Smile Jamaica*.

Роботи приймаються до 21 березня 2018 року, їх необхідно надіслати за адресою: 03041, м. Київ, вул. Генерала Родимцева 19, корпус 1, оф. 116, Національне представництво FSC в Україні ( з поміткою конкурс малюнку «Ліси поруч з нами»).

Роботи не повертаються. Наданням роботи на Конкурс малюнків автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію конкурсної роботи без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані Національним представництвом FSC в Україні на власний розсуд. 

 

*Організатори лишають за собою право не прийняти до участі в голосуванні роботи в разі виникнення підозр про нечесність голосування (накруток) та інших технічних маніпуляцій.

 

 

 17.04.18 Школярі разом з працівниками Мінагрополітики, Держлісагентства та Держпродспоживслужби висаджували ліс ...

17.04.18 Володимир Бондар провів спільну нараду з волинськими та буковинськими лісівниками ...

11.04.18 Покращення взаємодії у боротьбі з незаконними рубками на території області та підвищення результативності розгляду справ про лісопорушення ...

11.04.18 У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи ...

06.04.18 Вітання заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря з Величним Днем Світлого Христового Воскресіння! ...

04.04.18 Законопроект №8125 унеможливлює передачу лісів у концесію ...

02.04.18 Володимир Крамарець: "Короїд календаря не має". ...

30.03.18 Відбулась колегія Держлісагентства ...

29.03.18 Перша в Україні профільна програма для старших класів "Основи лісового господарства" розроблена лісівниками та науковцями Черкащини ...

23.03.18 Розпочато Акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках» ...

23.03.18 В Україні сертифіковано майже 40% лісів за міжнародною системою FSC, що підтверджує високий рівень ведення лісового господарства, - Володимир Бондар ...

23.03.18 Володимир Бондар взяв участь у засіданні Пленуму ЦК Профспілки працівників лісового господарства ...

15.03.18 Відбулося засідання Громадської ради при Держлісагентстві ...

15.03.18 21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства "Майбутнє лісу у твоїх руках" ...

15.03.18 Увага! Конкурс малюнків "Ліси поруч з нами - 2018" ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.