Одеське обласне управління лісового та мисливського господарства

Депутати облради просять керівництво країни врятувати ліси Одеської області

15.03.2018

     На черговій сесії Одеської обласної ради, яка відбулась 14 березня 2018 року, депутати звернулися до Прем'єр-міністра України та до Голови Верховної Ради з проханням відновити фінансування лісового господарства з державного бюджету.

     За проект рішення, підготовленого начальником Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Доміканом В.І.  і внесеного на розгляд облради заступником голови Одеської обласної ради Юрієм Дімчогло, проголосувало 62 з 78 присутніх депутатів.

     У зверненні депутати висловлюють стурбованість тим, що відсутність в 2016-2017 роках фінансування державних підприємств лісового господарства поставило в скрутне становище лісгоспи і може призвести до незворотних процесів. Зокрема, сьогодні призупинені роботи по створенню нових лісів, співробітники державної лісової охорони, при відсутності належної зарплати, змушені звільнятися.

     У зв'язку з цим, виникає загроза знищення захисних лісових насаджень унаслідок пожеж і незаконних рубок, що, в свою чергу, призведе до зниження захисних функцій лісів, деградації сільськогосподарських угідь, втрати врожайності і соціальної напруги в області.

     У зверненні вказано, що відновлення фінансування лісогосподарських заходів з державного бюджету в 2018 році за бюджетною програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» дозволить зберегти ліси Одещини.

     Також при розгляді питання висловив свою підтримку лісівникам Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, який вже звертався до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з порушеного питання.