Одеське обласне управління лісового та мисливського господарства

Благоустрій стародавнього джерела

20.11.2017

       Біля села Кардамичеве, на схилах,  шумить ліс-урочище «Кардамичево» загальною площею 367 га.  В урочищі знаходиться парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Кардамичівський» площею 49га. Парк був закладений в 50-60 роках ХІХ століття і був приватним володінням. Село Кардамичеве,  де був закладений парк, належало пану Сергію Сергійовичу Кардамичу (С.С.Кардамич в 1914 році був членом управи і земства Тираспольского повіту. Він опікував дорожньо-будівельні роботи, ветеринарну службу, тваринництво, бджільництво).

         На території парку- пам’ятки б’є цілюще джерело.  Воду з джерела парку очищали, розливали в пляшки, насичували вуглекислим газом і відправляли в міста Російської імперії, а також за кордон, -  як лікувальну від хвороб шлунку. Джерело і вода з нього  називались «Нектар». 

        В  листопаді місяці поточного  року  була проведена робота по благоустрою  з посадкою молодих саджанців біля лісового кордону в Кардамичівському парку. Садіння проводилось представниками органів місцевої влади та самоврядування  Великомихайлівського району та лісовою охороною лісогосподарського підприємства. На лісовій галявині біля кордону було  висаджено 760 саджанців лісових порід: клена гостролистного,  явора, клена  польового та декоративних порід: магонії падуболистої, ялівця козацького. Площа посадки становить 0,6га.

    Посадовий матеріал вирощено в лісовому розсаднику Петрівського  лісництва      ДП «Великомихайлівське ЛГ».

 

              Директор

ДП «Великомихайлівське ЛГ»                                              М.М.Дядюк