RSS    .:::15.08.2018 :::.   

 

НАКАЗ "Про подальшу реалізацію положень Концепції реформування та розвитку лісового господарства"ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ


Про подальшу реалізацію положень Концепції реформування та розвитку лісового господарства


Концепція реформування та розвитку лісового господарства (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.06 №208-р) стала важливою складовою загальної стратегії збалансованого соціально-економічного та екологічного розвитку галузі на довгострокову перспективу. Концепція розроблена з врахуванням досвіду організації ведення лісового господарства в європейських країнах, перш за все Литви та Польщі. У травні 2010 року була здійснена поїздка групи спеціалістів з метою додаткового вивчення польського досвіду ведення лісового господарства у державних лісах.
Необхідність прискорення реалізації Концепції викликана переглядом підходів у використанні лісових ресурсів в умовах нашої держави. Разом з великим екологічним значенням лісів в Україні суттєво зростає їх ресурсна вагомість. Другим важливим чинником с необхідність переходу галузі на європейські стандарти та організаційні підходи ведення лісового господарства, в першу чергу створення конкурсного середовища для малого і середнього бізнесу при виконанні лісогосподарських операцій, ведення електронного обліку деревини та відповідного вдосконалення структури лісогосподарських підприємств.
За останні роки в цьому напрямку окремими підприємствами зроблена значна робота. Важливим для подальшого розвитку галузі є позитивний досвід вдосконалення організаційної структури та ведення лісового господарства, отриманий рядом підприємств, таких як державні підприємства «Стрийське лісове господарство», «Чугуєво-Бабчанське лісове дослідне господарство», «Вищедубечанське лісове господарство», «Тетерівське лісове господарство» та інших. Проте ця робота не набула необхідного поширення на більшості підприємств.
З метою забезпечення поліпшення роботи галузі щодо збереження та відтворення лісів, ефективного використання та збереження державного майна, підвищення соціальних стандартів щодо умов і рівня оплати праці, нарощування продуктивності праці, забезпечення виваженої цінової політики, зваженого підходу до переробки деревини підприємствами галузі, протидії зловживань та корупції, з врахуванням пропозицій начальників обласних управлінь лісового і мисливського господарства,
НАКАЗУЮ:
1. Вказати Голові Рескомлісу АР Крим, начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства на недостатньо проведену роботу щодо реалізації положень Концепції реформування та розвитку лісового господарства та впровадження у виробництво європейського досвіду організації і ведення лісового господарства.
2. Затвердити Перелік пілотних підприємств галузі для першочергового впровадження передового європейського досвіду і переходу на нову організаційну структуру (додаток 1 до наказу).
3. З метою узагальнення матеріалів та розробки стратегії реформування галузі створити робочу групу під моїм головуванням у складі згідно додатку 2 до наказу.
4. Голові Рескомлісу АР Крим, начальникам обласних управлінь лісового і мисливського господарства:
4.1. Заслухати на засіданнях колегій територіальних органів Держкомлісгоспу питання щодо досвіду роботи лісогосподарських підприємств, які вже застосовують європейський стандарти ведення господарства і підготувати пропозиції щодо поширення цього досвіду на всі підприємства області.
4.2. Забезпечити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед працівників галузі щодо впровадження нової організаційної структури лісового господарства.
4.3. Впроваджувати на підпорядкованих підприємствах новітні форми організації господарської діяльності, зокрема виконання до 70% обсягу робіт на лісозаготівельних роботах та до 30% обсягу робіт на лісогосподарських роботах за договорами з суб'єктами підприємницької діяльності, визначеними на тендерних умовах. Унеможливити розрахунки з суб'єктами підприємницької діяльності деревиною. Забезпечити безумовне виконання вимог наказу Держкомлісгоспу від 26.02.10 №48.
4.4. До кінця 2010 року забезпечити запровадження виключно електронних методів таксації лісосік при відведенні ділянок в рубки головного користування у всіх підпорядкованих лісогосподарських підприємствах, за винятком окремих підприємств південного та східного регіонів України.
4.5. Розпочати у всіх пілотних лісгоспах впровадження технологій електронного обліку деревини та забезпечити відповідне навчання персоналу.
4.6. До 10 червня 2010 року підготувати та провести спільні наради керівників державних лісогосподарських підприємств та керівників підприємств малого і середнього бізнесу, які надають послуги лісовому господарству, з питань розвитку подальшої співпраці та підтримки підприємницької діяльності в області.
5. Начальникам Львівського (Дейнеці А.М.), Волинського (Коліснику Б.І.). Рівненського (Грицайчуку В.П.) обласних управлінь лісового і мисливського господарства до кінця 2010 року забезпечити виробниче впровадження системи електронного обліку деревини відповідно у державних підприємствах «Стрийське лісове господарство», «Маневицьке лісове господарство», «Сарненське лісове господарство».
6. Першому заступнику Голови Марчуку Ю.М., заступнику Голови Червоному В.О. до 15 червня 2010 року провести на базі «Укрцентркадриліс» семінар з керівниками та спеціалістами територіальних органів комітету та підприємств з питань реформування і впровадження європейського досвіду господарювання на підприємствах галузі.
7. Першому заступнику Голови Марчуку Ю.М., заступникам Голови Лозицькому В.Г., Червоному В.О., Ведмідю М.М. забезпечити розробку нормативної бази для впровадження електронного обліку лісопродукції у пілотних лісгоспах та для поступового переходу на використання цих технологій на всіх лісогосподарських підприємствах галузі.
8. Заслухати у жовтні 2010 року на засіданні колегії Держкомлісгоспу питання про хід виконання завдань поставлених у даному наказі.
9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова М.Х.Шершун

Додаток 1 до наказу Держкомлісгоспу
Від 27 травня 2010 року №15

Перелік пілотних підприємств для першочергового впровадження передового європейського досвіду і переходу на нову організаційну структуру
№ п/п Пілотне державне підприємство
1 Рескомліс АР Крим ДП «Євпаторійське лісове господарство»
2 Вінницьке ДП „Вінницьке лісове господарство»
3 Волинське ДП „Горохівське лісомисливське господарство",
ДП „Маневицьке лісове господарство",
ДП „Старовижівське лісове господарство"
4 Дніпропетровське ДП „Верхньодніпровське лісове господарство"
5 Донецьке ДП „Донецьке лісове господарство»,
ДП „Слов'янське лісове господарство"
6 Житомирське ДП „Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство"
7 Закарпатське ДП „Берегівське лісове господарство",
ДП „Ужгородське лісове господарство"
8 Запорізьке ДП „Кам'янко-Дніпровське лісове господарство"
9 Ів-Франківське ДП „Делятинське лісове господарство"
10 Київське ДП „Тетерівське лісове господарство",
ДП „Вищедубечанське лісове господарство"
11 Кіровоградське ДП „Оникіївське лісове господарство"
12 Луганське ДП „Сватівське лісомисливське господарство"
13 Львівське ДП „Стрийське лісове господарство",
ДП „Сколівське лісове господарство",
ДП „Рава-Руське лісове господарство"
14 Миколаївське „Веселинівське лісове господарство"
15 Одеське „Савранське лісове господарство"
16 Полтавське „Лубенське лісове господарство"
17 Рівненське „Лубенське лісове господарство".
„Сарненське лісове господарство"
18 Сумське..Роменське лісове господарство"
19 Тернопільське „Кременецьке лісове господарство"
20 Харківське „Чугуєво-Бабчанське лісове дослідне господарство
21 Херсонське „Скадовське досвідне лісомисливське господарство",
„Каховське лісове господарство"
22 Хмельницьке „Славутське лісове господарство"
23 Черкаське „Канівське лісове господарство"
24 Чернігівське „Прилуцьке лісове господарство"
25 Чернівецьке „Берегометське лісомисливське господарство"

Додаток 2 до наказу Держкомлісгоспу Від 27 травня 2010 року № 158
Склад робочої групи щодо узагальнення передового європейського досвіду і переходу на нову організаційну структуру
1. Шершун Микола Харитонович - Голова Держкомлісгоспу, керівник робочої групи;
2. Марчук Юрій Миколайович - Перший заступник Голови, заступник керівника робочої групи;
3. Ведмідь Микола Максимович - заступник Голови;
4. Лозицький Валерій Григорович - заступник Голови;
5. Червоний Віктор Олександрович - заступник Голови;
6. Корнієнко Віктор Петрович - начальник управління наукового забезпечення та інформації, секретар робочої групи;
7. Романовський Володимир Францевич - начальник управління лісового господарства;
8. Воронюк Володимир Васильович - начальник управління технічної політики і охорони праці;
9. Овчиннікова Тамара Григорівна - начальник економічного управління;
10. Байраківська Галина Борисівна - начальник відділу методології бухгалтерського обліку, звітності та операційної роботи;
11. Ткач Віктор Петрович - директор УкрНДІЛГА;
12. Ткачук Володимир Ілліч - начальник Житомирського ОУЛМГ;
13. Голубчак Олексій Іванович - начальник Івано-Франківського ОУЛМГ; 14.Грицайчук Володимир Пилипович - начальник Рівненського ОУЛМГ;
15. Паламарюк Петро Миколайович - начальник Миколаївського ОУЛМГ;
16. Захарченко Іван Іванович - начальник Кіровоградського ОУЛМГ;
17. Ірклієнко Сергій Петрович - директор "Укрцентркадриліс";
18. Колодій Юрій Олексійович директор ДП „Тетерівське лісове господарство";
19. Павлів Ростислав Йосипович - директор ДП „Стрийське лісове господарство";
20. Світайло Сергій Пилипович - директор навчально-виробничого комплексу "'Чугусво-Бабчанський держлісгосп-коледж";
21 Кривов'язий Степан Йосипович - голова ЦК профспілки працівників лісового господарства України.

www.lesovod.org.ua

Одеське обласне управління
лісового та мисливського господарства

 

Дата оновлення : 06.08.2010

 
 

 14.08.18 Бережіть ліс від вогню! ...

13.08.18 Володимир Бондар на Житомирщині ознайомився з роботою деревообробних підприємств ...

13.08.18 Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, - Володимир Бондар на Житомирщині ...

13.08.18 НАУКОВЦІ: ВОСЕНИ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЙСИЛЬНІШИЙ У РОЦІ ЦИКЛ МАСОВОГО ВСИХАННЯ ...

09.08.18 Володимир Бондар зустрівся з представником Посольства США в України Валерією Солано ...

08.08.18 Відбулась колегія Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства ...

07.08.18 Чи дійсно нині повені в Карпатах пов'язані з вирубкою лісів? ...

06.08.18 Біологічна пожежа: площа всихання дерев становить майже ...

03.08.18 За шість місяців площа лісових пожеж збільшилася на 80% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ...

02.08.18 Держлісагентство: на 25,5 тисячах гектарів відтворено лісів ...

01.08.18 ПОЗИЦІЯ НАУКОВЦІВ ...

26.07.18 Володимир Бондар: Скандал навколо британського дослідження був інспірований ...

25.07.18 Ексклюзивний коментар Володимира Бондаря щодо ситуації в лісовій галузі України (ВІДЕО) ...

25.07.18 Посилення боротьби з контрабандою потрібно, але деякі правки до законодавства порушують міжнародні зобов'язання України, - Володимир Бондар про Закон щодо додаткового мораторію на експорт дров ...

25.07.18 Від нашої позиції залежить, чи зможемо ми зберегти лісову галузь Україні, - заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.