RSS    .:::20.10.2017 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Жовтень 2017 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

03.10.2017
На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства

     Лісова галузь потребує системних змін і Держлісагентством проявлено ініціативу та розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики під головуванням Президента України Петра Порошенка у Івано-Франківську.

     Володимир Бондар зазначив, що проект розроблено за участю представників Громадської ради, у тому числі як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві. Таким чином, враховано точку зору різних зацікавлених сторін.

     «У проекті Стратегії наведені принципи щодо необхідності державного управління та фінансування, повернення статусу головного розпорядника бюджетних коштів до Держлісагентства. Представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду», - наголосив заступник Голови Держлісагентства. 

     За його словами, завдяки такому фонду вдасться своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам;    попереджати стихійні лиха та їх наслідки; вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході; провести лісову інвентаризацію та облік; займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу.

     У свою чергу, Президент України підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання.

     Також Володимир Бондар повідомив, що в проекті Стратегії прописаний механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства.

     «Нам закидають, що функції контролю та господарської діяльності сконцентровані в одних руках. Ми закладаємо принцип розділення функцій управління – господарювання та контролю. Лісівники мають займатися вирощуванням лісу та його охороною. У той же час, лісові інспектори Держлісагентства повинні фаховоздійснювати функцію відомчого контролю за додержанням лісового господарства», - підкреслив заступник Голови відомства.

Окрім того, Володимир Бондар наголосив на тому, що в проекті Стратегії закладено абсолютно нові методи ведення лісового господарства. «Вони відповідають європейським стандартам. Серед іншого – перехід від суцільних рубок до поступових і вибіркових», - сказав він. 

Як було зазначено на нараді під головуванням Президента України, у разі схвалення Стратегії вдасться:

•         забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України;

•           створити дієву систему управління та контролю;

•         забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття;

•         врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця;

•         залучити  інвестиції у лісову галузь. 

 


03.10.2017
Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині, - Президент на нараді з питань реформування лісового господарства

«Нам потрібно об’єднати наш потенціал і вийти на абсолютно чіткі і правильні рішення щодо захисту лісів України і захисту лісів Карпат», - наголосив Президент Петро Порошенко під час наради з питань удосконалення державної політики у сфері лісового та мисливського господарства в ході робочої поїздки до Івано-Франківської області.

     Глава держави нагадав, що підписав Закон, який значно підсилює кримінальну відповідальність за незаконну вирубку дерев та чагарників в лісах. Він окремо наголосив, що дія Закону поширюється на професійних лісників та на «чорних» лісорубів.

 У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар підтвердив, що питання боротьби з незаконними рубками є першочерговим.

     «Є три чинники, які, з нашої точки зору, спричинюють масові незаконні рубки: важке соціальне становище та низький рівень зайнятості населення; можливість збуту незаконної деревини; нечисті на руку працівники лісової охорони», - зазначив він.

     Як повідомив заступник Голови відомства, люди легко збувають вкрадену деревину на пилорами, діяльність яких не контролюється. Такі пилорамщики заполонили весь карпатський регіон. Потрібен жорсткий контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, що займаються переробкою деревини.

     «Легкий збут деревини призвів до появи злочинних груп обладнаних останніми технічними новинками. Вони діють зухвало, переважно в нічний період та скоюють напади на лісову охорону. Розгулу свавілля в лісах також сприяє низьке розкриття злочинів. Необхідно забезпечити належне розслідування справ про незаконні рубки», - наголосив Володимир Бондар.

     За словами Президента України Петра Порошенка, раніше керівники правоохоронних органів посилались на те, що у них немає законних підстав для того, щоб захистити Карпати. «Сьогодні Закон дає їм таку зброю», - наголосив Глава держави та зазначив, що це питання і до прокуратури, і до Нацполіції, і до керівництва лісгоспів.

     Окрім того, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар повідомив, що Держлісагентство вже стало на заваді тіньовому обігу деревини. «Ми запровадили електронний облік деревини у своїх лісгоспах – від заготівлі до реалізації. Однак, є третина лісів України, які належать до інших форм власності, і робота в яких щодо запровадження обліку не проводиться або знаходиться на початковій стадії», - сказав він.

У зв’язку з цим, Президент підкреслив необхідність запровадження електронної системи контролю за обігом деревини: «Єдина державна система обліку деревини має бути розповсюджена на всі без виключення лісові угіддя. Кожна колода, або партія деревини повинна мати спеціальну бирку». Він наголосив, що доручить контрольному управлінню перевірити це питання.

     Петро Порошенко також наголосив на важливості посилити координацію та узгодженість дій між правоохоронними і фіскальними органами та екологічною інспекцією і обласними державними адміністраціями для подолання незаконних рубок та припинення тіньового обігу деревини.

     Окремо Глава держави підкреслив, що стандарти лісової галузі мають бут єдиними для лісових господарств інших відомств – Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики, підприємств комунальної власності. «Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині», - зазначив він.

     Петро Порошенко також зауважив, що у контексті збереження лісу обговорювався досвід Латвії, Литви, Білорусії: «Чомусь там лісів не рубають. З’явився із сокирою в лісі – одразу ж відповідальність».

     Президент наголосив на неухильності дотримання законодавства стосовно користування мисливською зброєю та звернув увагу правоохоронців на неприпустимість використання такої зброї без відповідного ліцензування. «Людина без необхідних документів, ліцензії з мисливською рушницею буде потребувати відповідних дій правоохоронців», - зауважив він.

 


03.10.2017
Держлісагентство: розвиток поглибленої переробки деревини можливий лише за умов комплексного підходу

     Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості стратегічного бачення розвитку сфери управління лісовим та мисливським господарством. «На законодавчому рівні необхідно врегулювати питання стимулювання розвитку вітчизняної деревообробки з виготовленням продукції з високою доданою вартістю», - зазначив Президент. Водночас, він підкреслив, що темпи розвитку галузі не відповідають вимогам часу.

     «Лісова промисловість має створювати високий обсяг доданої вартості», – зазначив Президент в Івано-Франківську під час наради з питань реформування лісового господарства та удосконалення державної екологічної політики.

     У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар нагадав, що в Україні діє тимчасова заборона на експорт необроблених лісоматеріалів, однак, очікуваного результату, мораторій не дав.

     «Мораторій жодним чином не вплинув на зменшення незаконних рубок та збільшення частки випуску продукції переробки з високою доданою вартістю», - підкреслив він.

     За його словами, деревообробний бізнес досі розвиває потужності первинної обробки. «Виробництво закінчується виготовленням дошок, які одразу відвантажуються на експорт. У той же час, є проблеми з реалізацією низькоякісної деревини, якої у підприємствах завжди надлишок. Ситуація на ринку взагалі не змінилася», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.

     Володимир Бондар зазначив, що розвиток поглибленої переробки деревини можливий лише за умов комплексного підходу, зокрема:

- унормування ринку деревини з можливістю гарантії постачання сировини на довгостроковій основі;

- вирішення питання транспортування деревини (катастрофічна нестача вагонів – одна з основних проблем, яка стримує розвиток лісопереробної галузі);

- звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість операцій з ввезення деревообробного обладнання на територію України.

 


18.09.2017
Привітання Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з Днем працівника лісу

Шановні колеги,  працівники лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості!

     Від щирого серця вітаю з нашим професійним святом – Днем працівника лісу!

     У цей день хочу звернутися не лише до колег, а до всіх громадян України.

     Для України неповторна краса лісів – є найдорожчим скарбом. Ліс – не тільки унікальний і безцінний дарунок природи, прикраса рідної землі, а  й запорука нашої екологічної безпеки, основа економічної стабільності країни.

     Саме від професійної, невтомної та самовідданої праці працівників лісового господарства залежить збереження зеленого багатства, його відновлення та ефективне використання нашою державою.

     Нашими першочерговими завданнями у лісовій галузі є викорінення корупції, прозорість у роботі, недопущення незаконної вирубки лісу та його продажу, і головне – збереження, відтворення та примноження українських лісів.

     Цей рік видався непростим, однак, не дивлячись ні на що, ми впевнено йдемо до європейських принципів ведення лісового господарства. Поступове збільшення площі лісів, відкриття даних щодо проведення рубок, запровадження електронного обліку деревини, боротьба з лісовими пожежами та шкідниками, перехід до невиснажливого лісокористування – ці та багато інших заходів активно впроваджуються в нашій роботі.

     У цей день хочу подякувати ветеранам галузі, які все своє життя присвятили лісу. Також дякую нашим колегам, які залишили свою повсякденну роботу і стали на захист нашої держави.

     Бажаю всім, щоб добробут та щастя наповнили ваші оселі, міцного здоров’я та благополуччя вам і вашим родинам.

З повагою,

Голова Державного агентства лісових ресурсів України                           Христина Юшкевич


18.09.2017
Привітання заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з Днем працівника лісу

Шановні працівники лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості!

     Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу.

     Переконаний, що це свято відзначає не лише багатотисячний колектив лісівників, а й кожен, хто з любов’ю та повагою ставиться до лісу.

     Лісова галузь України – це віданні справі фахівці високої кваліфікації, які сумлінно виконують свій обов’язок.

     Наша повсякденна робота щодо розширення розмаїття тваринного світу, збереження екологічного середовища держави, запровадження сучасних європейських методів ведення лісового господарства є запорукою розвитку нашої держави.

     Для боротьби з корупційними ризиками Державне агентство лісових ресурсів України активно розвиває систему прозорої торгівлі деревиною, базуючись на впроваджені електронних торгів. Це дає змогу забезпечувати лісоматеріалами виробничі потреби вітчизняних підприємств лісопромислового комплексу, будівної індустрії, вугільної промисловості та інших галузей господарства, і цим самим сприяє підвищенню прибутковості ведення лісового господарства та наповнення бюджету країни.

     Переконаний, що лише конструктивна та плідна співпраця всіх сторін, які мають відношення до лісової галузі, може забезпечити сталий розвиток та допоможе збільшити площу лісів нашої України.

     Дорогі лісівники! Пишаюся тим, що маю можливість працювати з вами, спільно впроваджувати новітні технології в лісове господарство, залучати світовий досвід, ефективно використовувати багатий потенціал лісового господарства України.

     Від щирого серця висловлюю вам безмежну вдячність й пошану за вашу невтомну та благородну працю.

З повагою,

заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України                Володимир Бондар


15.09.2017
Для боротьби з масовим всиханням лісів необхідні надзвичайні заходи, - Володимир Бондар на засіданні колегії Держлісагентства

     Найбільшої інтенсивності процес всихання дерев набув у 2017 році. Площа всихання лише соснових насаджень перевищила 142 тис. га, а їх запас 7,2 млн. кубометрів. Осередки масового всихання охоплюють Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватись. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання колегії відомства.

     «Зараз ми маємо застосувати всі можливі методи для вирішення цієї ситуації. Для локалізації проблеми необхідні надзвичайні заходи. Це має бути певний комплекс рішень з науковим обґрунтуванням, щоб чітко визначити межі розповсюдження шкідників лісу і так звані буферні зони, для того, щоб провести санітарно-оздоровчі заходи. Також необхідно опрацювати питання припинення проведення рубок головного користування у лісах, які найбільше страждають від всихання, на період, коли будуть здійснюватися такі заходи», - наголосив Володимир Бондар.

     Заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що пошкоджені насадження потребують негайного лісогосподарського втручання, з подальшим відтворенням нових високопродуктивних лісів.

     Володимир Бондар дав доручення начальником обласних управлінь лісового та мисливського господарства найближчим часом ініціювати та провести засідання обласних надзвичайних комісій для негайного вжиття заходів та оголошення надзвичайного стану у лісах, де поширення шкідливих комах, які призводять до масового всихання дерев, набули загрозливого масштабу.

     Особливу увагу заступник Голови Держлісагентства звернув на роз’яснювальну та інформаційну роботу з суспільством: «Необхідно максимально широко пояснювати громадськості про наші кроки, про проблему, яка є в українських лісах, і про шляхи її вирішення. Ми маємо разом з усім суспільством врятувати наш український ліс».


15.09.2017
Колегія Держлісагентства схвалила проект Стратегії розвитку та реформування лісової галузі

     Проект Стратегії є рамковим документом, який дозволить визначити основні етапи розвитку та реформування лісового господарства України. У її напрацюванні брали участь представники різних установ лісового сектору, а під час громадського обгорнення ми отримали низку пропозицій та зауважень до змісту Стратегії. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання колегії Держлісагентства.

     Він розповів, що проект має такі розділи як: загальні положення; сучасний стан господарства; ключові проблеми; мету, стратегічні цілі та принципи; пріоритетні напрями досягнення стратегічних цілей; інструмент реалізації Стратегії; фінансове забезпечення впровадження Стратегії та очікувані результати.

     «Хочу привернути увагу до основних положень проекту Стратегії – чим вона є цікавою і чим може бути корисною. В проекті Стратегії прописаний негативний міжнародний досвід надання лісів у концесію та описана обмежена можливість України щодо отримання міжнародної технічної допомоги. Також містяться положення щодо створення фонду розвитку лісового господарства при збереженні державної підтримки та прописані особливості його формування та використання. Прописаний механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства», - повідомив Володимир Бондар.

     Він підкреслив, що система фінансування має бути диверсифікованою. Зокрема, ведення лісового господарства на Півдні та Сході має фінансуватися з державного бюджету, а також передбачено створення окремого фонду для всієї галузі.

     «Питання створення нової державної системи фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства шляхом утворення Лісового фінансового фонду вже неодноразово обговорювалось і знайшло підтримку у Мігагрополітики та серед пов’язаних з лісовим господарством суспільних груп», - зазначив заступник Голови Держлісагентства.

     За його словами, у проекті Стратегії  визначені напрямки, на які будуть використані кошти Лісового фінансового фонду: забезпечення ведення лісового господарства державними лісогосподарськими підприємствами з урахуванням регіональних особливостей та природно-кліматичних умов і відсутності рубок головного користування; своєчасне виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення таких осередків, їх локалізації і ліквідації; моніторинг, інвентаризація, облік та впорядкування лісів; інвестиційні проекти у сфері ведення лісового господарства; запобігання та ліквідацію лісових пожеж і пошкоджень лісових масивів в наслідок буреломів, сніголамів та інших стихійних явищ; здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від незаконних рубок, пошкодження, послаблення та іншого шкідливого впливу на ліси; розвиток лісонасіннєвої справи; підтримку лісогосподарської науки.

     Окрім того, Володимир Бондар зазначив, що обговорення інституційної реформи продовжуватиметься. «Відповідно до вимоги Кабінету Міністрів України пропонується створення центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства об’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні, що належать до сфери його управління, з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств», - повідомив він.

     Зокрема, це організації лісовпорядних робіт, інвентаризації та моніторингу лісів, розроблення та реалізації проектів організації і розвитку лісового господарства, будівництва об’єктів виробничо-соціального призначення, в тому числі лісових доріг; координація діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проектів; координація замовлень та впровадження результатів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, необхідних для реалізації програм розвитку лісового господарства; вирішення питань (у межах своїх повноважень) цивільного захисту населення і територій під час надзвичайних ситуацій.

     «Наша принципова позиція полягає у тому, що лісгоспи мають бути збережені як юридичні особи державної власності», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

     Ще одне дуже важливе питання – розмежування функцій державного контролю від функцій господарювання шляхом передачі повноважень державної лісової охорони Держлісагентству.

     «На сьогодні лісова охорона постійних лісокористувачів має різний статус та різні повноваження. Тому пропонується внесення змін до положення про державну лісову охорону щодо здійснення державного контролю та затвердження положення про лісову охорону постійних лісокористувачів. А в Держлісагентства (його територіальних органів) залишаться повноваження державної лісової охорони (лісові інспектори відповідно до європейської практики). Так звані генеральні дирекції на рівні областей займатиметься господарською функцією, а реформовані територіальні органи – адміністративною», - зазначив Володимир Бондар.

     За результатами обговорення члени колегії Держлісагентства, надавши свої пропозиції, схвалили за основу проект Стратегії.

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року


12.09.2017
Володимир Бондар: Українські ліси страждають від "біологічної пожежі"

     У Державному агентстві лісових ресурсів України створили спеціальну комісію, яка розробляє пропозиції щодо шляхів вирішення проблеми поширення шкідників лісу, що спричиняє масове всихання лісів. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час перебування на Волині.
      Він зазначив, що, зокрема, у Волинській області, як і в значній частині Європи, від нашестя короїду потерпають ліси. Шкідники за два роки вже знищили майже 10 тисяч гектарів лісу.
     «Ця проблема вийшла з-під контролю взагалі і тими засобами, які зараз є в Держлісагентстві, боротися з цією проблемою неможливо. З нею зараз зіткнулися і Білорусь, і Польща, і Німеччина. Вони ввели надзвичайні заходи, для того, щоб дати лісівникам вирішити проблему», - наголосив Володимир Бондар.
     Він повідомив, що при Держлісагентстві створили штаб з представників тих областей, де є ця проблематика.
     «Я вже мав розмову з головою Волинської обласної державної адміністрації, з головою Волинської обласної ради і знайшов порозуміння. Таке ж порозуміння є у керівників більшості областей, тому я думаю, що ми будемо думати, розробляти заходи, і приймати відповідні рішення», - зауважив Володимир Бондар.
     Крім того він назвав проблему короїда «біологічною пожежею».
      «Хвороба розвивається з такою швидкістю, що адекватно реагувати тими засобами, які ми маємо, ми не можемо. Це є пожежа, це епідемія, яка потребує спеціальних засобів для боротьби з нею. Методи є», - додав посадовець. Водночас їх запровадження загальмовують і постійні дискусії на різних рівнях.
     «А ми сьогодні сперечаємось, потрібно чи не потрібно, так чи не так, допоможе чи не допоможе. Хто бачив межі розповсюдження, я думаю питань в нього більше не виникає», - резюмував заступник Голови Держлісагентства.


12.09.2017
Володимир Бондар: "Необхідно посилити заходи з охорони праці лісівників"

    Втрата людей є недопустимою, тому керівники лісогосподарських підприємств повинні забезпечити   кожному   працівнику   належні,  безпечні та   нешкідливі  умови  праці. На цьому  наголосив  заступник  Голови   Державного агентства лісових ресурсів  Володимир Бондар   під   час   засідання   комісії   оперативного   адміністративно-громадського контролю охорони праці V рівня. 
     Заступник Голови відомства підкреслив, що в першу чергу необхідно сформувати відповідну свідомість щодо культури охорони праці на всіх без виключеннях рівнях, застосувати всі можливі засоби і методи щодо покращення стану охорони праці.
     «З початку року на підприємствах Держлісагентства травмовано 28 працівників, у тому числі 7 осіб загинуло, за аналогічний період минулого року травмовано 33 особи, 10 з них смертельно», - повідомив Володимир Бондар.
     За його словами, згідно з висновками спеціальних розслідувань причинами нещасних випадків встановлено невиконання вимог інструкції з охорони праці потерпілими та порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів. Тобто, основними причинами виробничого травматизму залишаються організаційні,  або такі, що не потребують матеріальних затрат, а їх усунення залежить лише від добросовісного виконання своїх обов’язків робітниками підприємств.
     Також заступник Голови Держлісагентства зазначив, що з метою зниження травматизму Українським центром підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс» проводяться позапланові навчання з питань охорони праці лісничих.
     «Наразі на підприємствах лісового господарства впроваджено Систему управління охороною праці та ризиками з урахуванням вимог міжнародних стандартів і сучасних вимог до промислової безпеки. У першу чергу, було проведено ризик-аудит стану безпеки праці та складено карти ідентифікації, оцінювання й усунення неприйнятних ризиків на робочих місцях», - повідомив Володимир Бондар.
    Окрім того, заступник Голови Держлісагентства наголосив, що професія лісівника дуже важлива та небезпечна, тому керівникам лісгоспів необхідно більш відповідально ставитися до охорони праці своїх робітників і забезпечувати максимальний рівень захисту людей від травматизму.
     З метою поліпшення роботи підприємств з питань створення працюючим безпечних і нешкідливих умов праці підготовлений проект відповідного наказу, яким зобов’язано здійснити низку заходів, направлених на покращення стану охорони праці підвідомчих лісогосподарських підприємств.


12.09.2017
Визначено переможців Всеукраїнських конкурсів вальників лісу та "Кращий оператор гідроманіпулятора-2017"

6 вересня 2017 року року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного і по місту Київ управління лісового та мисливського господарства відбувся 20-ий Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу та Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2017».
     У відкритті змагань взяли участь заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, Голова президії Товариства лісівників України Олександр Яресько, Голова ЦК Профспілки лісового господарства Степан Кривов’язий, представники Київської обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації та інші.
     «Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників, які дбайливо з року в рік вирощували ліс. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати від вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.
    


     Вальники змагалися у п’яти конкурсних змаганнях: звалювання дерева, заміні пильного ланцюга бензопили,розкряжування комбінованим різом, точне розкряжування, відокремлення сучків.
     Учасники Всеукраїнського конкурсу лісорубів – це переможці регіональних відбіркових змагань та команда АТ «Мотор Січ». У цьому році в змаганнях взяли участь 26 команд (34 учасника), у тому числі з лісових коледжів – Малинського та Сторожинецького.
     У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходив паралельно, взяли участь 13 осіб. Головна мета конкурсу – ознайомлення з новинками техніки, обмін передовим досвідом, популяризація професії. Конкурс проводиться на гідроманіпуляторах серії ОМТЛ 70-02. Кожний учасник конкурсу складав зруб у вигляді колодцю з 9 рівнів циліндрованих колод діаметром 200 мм, довжиною 6 метрів, які розміщені у кузові вантажного автомобіля. Для зібрання колодцю оператор мав брати колоди як з кузова автомобіля, так і з землі, після їх вивантаження з кузова.
 


Переможцями XX Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу стали:
1 місце – Володимир Кухта (Львівське ОУЛМГ)
2 місце – Віталій Слюсарчук (Сторожинецький лісовий коледж)
3 місце – Сергій Домашкін (АТ «Мотор-Січ»)
Переможці серед юніорів:
1 місце – Євген Красніков (Сумське ОУЛМГ)
2 місце – Ілля Домашкін (АТ «Мотор-Січ»)
3 місце – Василь Рибак (Львівське ОУЛМГ)
Переможці конкурсу професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2017»:
1 місце – Микола Державич (Івано-Франківське ОУЛМГ)
2 місце – Василь Дроцюк (Івано-Франківське ОУЛМГ)
3 місце – Руслан Граб (Чернівецьке ОУЛМГ)
Довідково:
     У лісових насадженнях держлісгоспів щоденно виконують роботу понад 20 тисяч лісорубів. Крім того, такі ж роботи виконуються в аграрних, військових, лісопаркових та приватних господарствах. Таким чином, чисельність людей із лісозаготівельним інструментом в Україні сягає близько 40 тисяч чоловік. Лісозаготівельні роботи – це одна із категорій надзвичайно травмонебезпечних робіт, за рівнем травмонебезпечності вона знаходиться на одному рівні з роботами у вугільній промисловості.
     Створенню безпечних умов праці для представників цієї професії приділяють значну увагу в обласних управліннях лісового та мисливського господарства.
     З історії світового чемпіонату лісорубів
     У світовій практиці останні чемпіонати набули вигляду спортивно-технічного шоу з великою кількістю учасників, виставкових майданчиків, пропагандою останніх напрацювань у секторі виробництва спеціалізованої техніки для комплексного і раціонального використання лісових ресурсів. Кожна країна вважає престижним стати господарем чергових змагань. Черговий  34-й  світовий чемпіонат лісорубів відбудеться у вересні 2018 році в Норвегії. Команда з України теж візьме участь у цих змаганнях.
     У світовому чемпіонаті збірна команда України брала участь шість разів, а в 2004 році в Італії виборола навіть IV загальнокомандне місце, а майстер лісу з Тетерівського лісгоспу Віталій Костюшко був срібним призером у змаганні з комбінованого пиляння. У кінці 60-х років минулого століття фахівці з Угорщини та Югославії ініціювали пропозицію щодо проведення чемпіонату світу. У 1970 році ці країни своїми зусиллями провели перший чемпіонат світу професійних лісорубів. З того часу було проведено 30 таких чемпіонатів. Традиційно у змаганнях беруть участь від 100 до 150 лісорубів. 
 


17.08.2017
Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства

     Державне агентство лісових ресурсів України виносить на громадське обговорення проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року.

     Проект розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич(завантажити).

     Проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

     Реалізація положень Стратегії сприятиме забезпеченню сталого розвитку й управлінню лісовим та мисливським господарством у лісах усіх форм власності, покращенню системи управління лісовим господарством, вдосконалення структури лісогосподарських підприємств, створення дієвої системи контролю за веденням лісового господарства, забезпечення соціального захисту лісової охорони при виконанні службових обов’язків, збільшенню площі лісів держави, збереженню біорізноманіття та невиснажливого лісокористування, задоволенню потреб суспільства в лісових ресурсах, створенню більш сприятливих умов для розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць, зменшенню загрози деградації земель, зростанню частки продукції лісового господарства у валовий внутрішній продукт, забезпеченню зайнятості та соціальної захищеності працівників лісового сектору; зростанню інвестицій у лісову галузь, а також гармонізації норм ведення лісового господарства України до відповідних критеріїв Європейського Союзу.

     Пропозиції та зауваження просимо надсилати на адресу: 01601, м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9- a (Державне агентство лісових ресурсів України) або на електронну пошту: lis_reforma@ukr.net

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року

Проект Розпорядження КМУ

Пояснювальна записка


07.08.2017
Затримано лісопорушників

 

         На території Слюсарівського лісництва 11 та 19 липня поточного року Державного підприємства «Савранське лісове господарство» державною лісовою охороною виявлено два випадки незаконної порубки дерев дуба звичайного в кількості 19 та 11 дерев відповідно. Зловмисники брали тільки ділову частину стовбура, решту деревини залишали в лісі.

         На місце скоєння лісопорушення було викликано працівників Савранського відділу поліції для проведення слідчо – оперативних дій та встановлення осіб, що вчинили правопорушення. Всі пні та залишки деревини, а також відбитки автомобільних шин було сфотографовано. Крім цього, на місці вчинення незаконної порубки дерев виявлено пляшки від води, лінійку, батарейку від ліхтарика. Всі ці речі взято поліцією для зняття відбитків. Порушено два кримінальні провадження за ст. 246 КК України.

         Державною лісовою охороною було продовжено чергування на місці лісопорушення та проведено об’їзд всіх навколишніх пилорам в Кіровоградській, Миколаївській і Одеській областях. Деревини з такими діаметрами не виявлено.

         Продовжуючи розшукові дії, 30 липня 2017 року на відрізку шляху Київ – Одеса неподалік смт. Криве Озеро Миколаївської області, працівники державної лісової охорони підприємства виявили автомобіль марки «ГАЗель». Автомобіль стояв на узбіччі дороги, проводився його ремонт двома невідомими громадянами. На кузові автомобіля була деревина. Підїхавши до невідомих, працівники державної лісової охорони, показавши посвідчення, запросили надати документи на деревину. Документи надані не були. Водієм виявився громадянин Кіровоградської області. Під час огляду автомобіля, було виявлено три колодки деревини породи дуб з діаметрами та характером спилювання, схожим на зрізану деревину в насадженнях підприємства. Автомобіль був обладнаний лебідкою для погрузки деревини, протектор шин - схожий на той, що виявлено в лісі. Працівники державної лісової охорони одразу викликали поліцію смт. Кривого Озера, ті в свою чергу екологічного інспектора. Викликано також було працівників Савранського відділу поліції. На місці складено протокол огляду транспорного засобу та вилучено деревину. Триває слідство.

Державна лісова охорона сподівається, що порушники лісового законодавства будуть притягнуті до відповідальності.

 

  За інформацією Державного підприємства

 «Савранське лісове господарство»

 


07.08.2017
Питання розвитку та реформування лісового і мисливського господарства обговорено на виїзній нараді Держлісагентства

     Під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів у м. Сарни (Рівненська область) обговорено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового і мисливського господарства України, розробленого робочою групою при Держлісагентстві.

     Участь у нараді взяли начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники лісозахисних підприємств, науковці.

     При обговоренні були порушені питання необхідності запровадження національної лісової політики, зміни системи оподаткування, приведення у відповідність положення про державну лісову охорону та принципи реформування інституційної системи лісового господарства.

     Загалом, представлений проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

     Проект Стратегії розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич.

     Як було зазначено на нараді, метою інституціональної реформи лісової галузі є вдосконалення системи державного управління лісами. Зокрема, розділення функцій державного контролю від функцій господарювання, об’єднання державних лісогосподарських підприємств за регіональним принципом, оптимізація функцій територіальних органів управління.

     «Ще одне питання – це здійснення функцій державної лісової охорони, яка має бути відокремлена від діяльності лісгоспів. Має бути певна окрема лісомисливська служба, яка займатиметься цим питанням. Це наше стратегічне бачення», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

     Наразі проект Стратегії доопрацьовується в експертному середовищі для винесення його на громадське обговорення.


07.08.2017
НА РІВНЕНЩИНІ РАДИЛИСЯ, ЯК ВРЯТУВАТИ ЛІСИ ВІД ВСИХАННЯ

3 серпня 2017 року у Рівненській області відбулася виїзна нарада Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

     У заході взяли участь близько 100 осіб, серед яких заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, представники Міністерства лісового господарства Республіки Білорусь, лісівники з поліських областей України, представники лісозахисних підприємств, науковці, громадські експерти та інші.

     Фахівці наочно ознайомили всіх присутніх з місцями масового всихання соснових насаджень, пошкодженим короїдом, перебуваючи безпосередньо в лісових масивах Сарненського лісгоспу.

   

     Як було зазначено на нараді, за перше півріччя 2017 року площа всихання насаджень у лісах, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів, становить 331,3 тис. га. Найбільше всихання поширюється на сосну (майже 142 тис. га), ялину (майже 26 тис. га), дуб (майже 100 тис. га). Відмічається значне зростання площ всихання ялини в Українських Карпатах (Львівська обл. – 16,2 тис. га, Івано-Франківська – майже 5 тис. га, Закарпатська – 1,5 тис. га,  Чернівецька – 1,4 тис. га), соснових і дубових насаджень у Кіровоградській області (дуб – 40,3 тис. га, сосна – 3,4 тис. га), Волинській (сосна – 36,8 тис. га, дуб – 2,6 тис. га), Черкаській (сосна – 10,4 тис. га, дуб – 9,4 тис. га), Житомирській (сосна – майже 13 тис. га, дуб – майже 2 тис. га), Чернігівській (сосна – 14,3 тис. га, дуб – 1,6 тис. га) та інших областях.

    

     Виходячи із міжнародного досвіду впровадження системи заходів профілактики, локалізації та оздоровлення лісових насаджень, а також методологічних розробок Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації, встановлено, що єдиним по суті, безальтернативним методом попередження масового поширення агресивних видів шкідників і хвороб на цьому етапі є проведення санітарних рубань, спрямованих на оперативне видалення всіх осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.

     Як зазначали фахівці під час наради, своєчасне проведення заходів з поліпшення санітарного стану в ослаблених і пошкоджених хворобами та стихіями лісах дозволяє запобігати втраті десятків мільйонів кубічних метрів деревини та не допускати безповоротних екологічних і економічних втрат.

    На відміну від інших європейських країн, на сьогодні низка норм законодавчих та правових актів України не дає можливості працівникам лісового господарства оперативно здійснювати заходи контролю та локалізації   осередків масового розмноження шкідників і хвороб, що завдає значних екологічних і економічних збитків лісогосподарським підприємствам та зменшує надходження до місцевих бюджетів. Відсутність своєчасного реагування може призвести до повної втрати лісових масивів та екологічної катастрофи.

     Розуміючи, з одного боку, занепокоєння суспільства щодо можливих зловживань під час проведення суцільних санітарних рубок, а з другого боку, гостру необхідність у здійснені санітарно-оздоровчих заходів у лісах, Держлісагентство розробило нові Санітарні правила у лісах України. Нова редакція Санітарних правил у лісах України була прийнята 26 жовтня 2016 року на засіданні Уряду.

     Можна спостерігати суттєве зменшення зловживань завдяки запровадженню публічності процесу проведення санітарних рубок, інформування громадськості про плани здійснення санітарно-оздоровчих заходів. Об’єм суцільних санітарних рубок, за рахунок значного обмеження їх проведення, а в деяких видах лісів і повної заборони, у І півріччі 2017 року склав майже 3,5 тис. га, що на 40% менше, ніж за аналогічний період минулого року (у І півріччі 2016 – майже 8,6 тис. га).

     Однак, проаналізувавши санітарний стан у лісах за перше півріччя 2017 року (період, коли лісгоспи працювали за новими Санітарними правилами), було відзначено суттєве погіршення санітарного стану лісів, масове всихання та поширення шкідників. Оформлення дозвільної документації на проведення санітарно-оздоровчого заходу з додержанням усіх вимог нормативних актів з ведення лісового господарства, займає тривалий час, що не дозволяє своєчасно оздоровити насадження і запобігти поширенню осередку деградації деревостану.

     За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, необхідно напрацювати обґрунтовані пропозиції щодо внесення змін до нормативних актів з ведення лісового господарства, у тому числі і до Санітарних правил в лісах України, стосовно забезпечення виконання санітарними рубками своєї основної мети – оздоровлення насадження, а не прибирання мертвої деревини вслід за поширенням осередків шкідників і хвороб.

     Тому, найближчим часом буде створена робоча група за участю наукових спеціалістів лісової галузі, представників обласних управлінь лісового і мисливського господарства, лісозахисних підприємств, громадських екологічних організацій для удосконалення галузевих нормативних актів і методичних рекомендацій для попередження деградації та масового всихання лісових насаджень.


16.06.2017
Потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів, - Володимир Бондар

     Сьогодні під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася нарада з директорами лісотехнічних коледжів України. Зокрема, участь у нараді взяли директори Лубенського та Малинського лісотехнічних коледжів, Сторожинецького та Чугуєво-Бабчанського лісових коледжів, Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька.

     Під час наради було обговорено низку питання, серед яких – функціонування коледжів у зв’язку з переведення таких навчальних закладів на фінансування з місцевих бюджетів.

     На думку Володимира Бондара, ці заклади освіти не повинні стати, з одного боку, черговим тягарем для обласного та місцевих бюджетів, а з іншого – необхідно виробити комплекс заходів для їх збереження, адже вони готують фахівців для лісової галузі.

     «Необхідно убезпечити навчальний процес від будь-яких ризиків, пов’язаних із запланованими змінами, – зазначив заступник Голови Держлісагентства, – тим більше, фахівці, яких випускають коледжі, критично необхідні лісовій галузі. Лісове господарство стає наукоємким, активно застосовує технологічні та управлінські інновації. За таких обставин потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів. Впевнений, що ми повинні не лише зберегти такі навчальні заклади, але й активно їх розвивати».

     Окрім того, учасники наради обговорили можливі виклики, які постануть після прийняття проекту Закону України «Про освіту»; співпрацю з підприємствами лісової галузі та інші.

 

 

 03.10.17 На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства ...

03.10.17 Порядок має бути скрізь і стандарти галузь має затвердити єдині, - Президент на нараді з питань реформування лісового господарства ...

03.10.17 Держлісагентство: розвиток поглибленої переробки деревини можливий лише за умов комплексного підходу ...

18.09.17 Привітання Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з Днем працівника лісу ...

18.09.17 Привітання заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з Днем працівника лісу ...

15.09.17 Для боротьби з масовим всиханням лісів необхідні надзвичайні заходи, - Володимир Бондар на засіданні колегії Держлісагентства ...

15.09.17 Колегія Держлісагентства схвалила проект Стратегії розвитку та реформування лісової галузі ...

12.09.17 Володимир Бондар: Українські ліси страждають від "біологічної пожежі" ...

12.09.17 Володимир Бондар: "Необхідно посилити заходи з охорони праці лісівників" ...

12.09.17 Визначено переможців Всеукраїнських конкурсів вальників лісу та "Кращий оператор гідроманіпулятора-2017" ...

17.08.17 Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства ...

07.08.17 Затримано лісопорушників ...

07.08.17 Питання розвитку та реформування лісового і мисливського господарства обговорено на виїзній нараді Держлісагентства ...

07.08.17 НА РІВНЕНЩИНІ РАДИЛИСЯ, ЯК ВРЯТУВАТИ ЛІСИ ВІД ВСИХАННЯ ...

16.06.17 Потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів, - Володимир Бондар ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.