RSS    .:::23.08.2017 :::.   


.::::::: НОВИНИ :::::::.

 

Серпень 2017 р.
ПнВвСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Як користуватись календарем?
Щоб отримати новини:
- за добу, необхідно натиснути на число що цікавить;
- за тиждень, натиснути кнопку  (що знаходиться зліва
  на календарі) напроти необхідного тижня;
- за місяць, кнопку  (що знаходиться зверху у рядку з переліком днів
  тижня);


* Для зміни активного місяця, тисніть на кнопки  та  (що
  знаходяться зліва та справа у рядку з назвою місяця);

17.08.2017
Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства

     Державне агентство лісових ресурсів України виносить на громадське обговорення проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року.

     Проект розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич(завантажити).

     Проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

     Реалізація положень Стратегії сприятиме забезпеченню сталого розвитку й управлінню лісовим та мисливським господарством у лісах усіх форм власності, покращенню системи управління лісовим господарством, вдосконалення структури лісогосподарських підприємств, створення дієвої системи контролю за веденням лісового господарства, забезпечення соціального захисту лісової охорони при виконанні службових обов’язків, збільшенню площі лісів держави, збереженню біорізноманіття та невиснажливого лісокористування, задоволенню потреб суспільства в лісових ресурсах, створенню більш сприятливих умов для розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць, зменшенню загрози деградації земель, зростанню частки продукції лісового господарства у валовий внутрішній продукт, забезпеченню зайнятості та соціальної захищеності працівників лісового сектору; зростанню інвестицій у лісову галузь, а також гармонізації норм ведення лісового господарства України до відповідних критеріїв Європейського Союзу.

     Пропозиції та зауваження просимо надсилати на адресу: 01601, м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9- a (Державне агентство лісових ресурсів України) або на електронну пошту: lis_reforma@ukr.net

Проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства України на період до 2022 року

Проект Розпорядження КМУ

Пояснювальна записка


07.08.2017
Затримано лісопорушників

 

         На території Слюсарівського лісництва 11 та 19 липня поточного року Державного підприємства «Савранське лісове господарство» державною лісовою охороною виявлено два випадки незаконної порубки дерев дуба звичайного в кількості 19 та 11 дерев відповідно. Зловмисники брали тільки ділову частину стовбура, решту деревини залишали в лісі.

         На місце скоєння лісопорушення було викликано працівників Савранського відділу поліції для проведення слідчо – оперативних дій та встановлення осіб, що вчинили правопорушення. Всі пні та залишки деревини, а також відбитки автомобільних шин було сфотографовано. Крім цього, на місці вчинення незаконної порубки дерев виявлено пляшки від води, лінійку, батарейку від ліхтарика. Всі ці речі взято поліцією для зняття відбитків. Порушено два кримінальні провадження за ст. 246 КК України.

         Державною лісовою охороною було продовжено чергування на місці лісопорушення та проведено об’їзд всіх навколишніх пилорам в Кіровоградській, Миколаївській і Одеській областях. Деревини з такими діаметрами не виявлено.

         Продовжуючи розшукові дії, 30 липня 2017 року на відрізку шляху Київ – Одеса неподалік смт. Криве Озеро Миколаївської області, працівники державної лісової охорони підприємства виявили автомобіль марки «ГАЗель». Автомобіль стояв на узбіччі дороги, проводився його ремонт двома невідомими громадянами. На кузові автомобіля була деревина. Підїхавши до невідомих, працівники державної лісової охорони, показавши посвідчення, запросили надати документи на деревину. Документи надані не були. Водієм виявився громадянин Кіровоградської області. Під час огляду автомобіля, було виявлено три колодки деревини породи дуб з діаметрами та характером спилювання, схожим на зрізану деревину в насадженнях підприємства. Автомобіль був обладнаний лебідкою для погрузки деревини, протектор шин - схожий на той, що виявлено в лісі. Працівники державної лісової охорони одразу викликали поліцію смт. Кривого Озера, ті в свою чергу екологічного інспектора. Викликано також було працівників Савранського відділу поліції. На місці складено протокол огляду транспорного засобу та вилучено деревину. Триває слідство.

Державна лісова охорона сподівається, що порушники лісового законодавства будуть притягнуті до відповідальності.

 

  За інформацією Державного підприємства

 «Савранське лісове господарство»

 


07.08.2017
Питання розвитку та реформування лісового і мисливського господарства обговорено на виїзній нараді Держлісагентства

     Під час виїзної наради Державного агентства лісових ресурсів у м. Сарни (Рівненська область) обговорено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового і мисливського господарства України, розробленого робочою групою при Держлісагентстві.

     Участь у нараді взяли начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники лісозахисних підприємств, науковці.

     При обговоренні були порушені питання необхідності запровадження національної лісової політики, зміни системи оподаткування, приведення у відповідність положення про державну лісову охорону та принципи реформування інституційної системи лісового господарства.

     Загалом, представлений проект Стратегії містить загальні положення, охарактеризовує сучасний стан лісового та мисливського господарства, визначає ключові проблеми, мету, стратегічні цілі та принципи реформування, пріоритетні напрями досягнення цілей, інструменти реалізації, фінансове забезпечення, очікувані результати, моніторинг та оцінку ефективності впровадження.

     Проект Стратегії розроблений фахівцями лісової галузі, науковцями, експертами, із залученням представників Громадської ради на основі проекту Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич.

     Як було зазначено на нараді, метою інституціональної реформи лісової галузі є вдосконалення системи державного управління лісами. Зокрема, розділення функцій державного контролю від функцій господарювання, об’єднання державних лісогосподарських підприємств за регіональним принципом, оптимізація функцій територіальних органів управління.

     «Ще одне питання – це здійснення функцій державної лісової охорони, яка має бути відокремлена від діяльності лісгоспів. Має бути певна окрема лісомисливська служба, яка займатиметься цим питанням. Це наше стратегічне бачення», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

     Наразі проект Стратегії доопрацьовується в експертному середовищі для винесення його на громадське обговорення.


07.08.2017
НА РІВНЕНЩИНІ РАДИЛИСЯ, ЯК ВРЯТУВАТИ ЛІСИ ВІД ВСИХАННЯ

3 серпня 2017 року у Рівненській області відбулася виїзна нарада Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

     У заході взяли участь близько 100 осіб, серед яких заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, представники Міністерства лісового господарства Республіки Білорусь, лісівники з поліських областей України, представники лісозахисних підприємств, науковці, громадські експерти та інші.

     Фахівці наочно ознайомили всіх присутніх з місцями масового всихання соснових насаджень, пошкодженим короїдом, перебуваючи безпосередньо в лісових масивах Сарненського лісгоспу.

   

     Як було зазначено на нараді, за перше півріччя 2017 року площа всихання насаджень у лісах, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів, становить 331,3 тис. га. Найбільше всихання поширюється на сосну (майже 142 тис. га), ялину (майже 26 тис. га), дуб (майже 100 тис. га). Відмічається значне зростання площ всихання ялини в Українських Карпатах (Львівська обл. – 16,2 тис. га, Івано-Франківська – майже 5 тис. га, Закарпатська – 1,5 тис. га,  Чернівецька – 1,4 тис. га), соснових і дубових насаджень у Кіровоградській області (дуб – 40,3 тис. га, сосна – 3,4 тис. га), Волинській (сосна – 36,8 тис. га, дуб – 2,6 тис. га), Черкаській (сосна – 10,4 тис. га, дуб – 9,4 тис. га), Житомирській (сосна – майже 13 тис. га, дуб – майже 2 тис. га), Чернігівській (сосна – 14,3 тис. га, дуб – 1,6 тис. га) та інших областях.

    

     Виходячи із міжнародного досвіду впровадження системи заходів профілактики, локалізації та оздоровлення лісових насаджень, а також методологічних розробок Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації, встановлено, що єдиним по суті, безальтернативним методом попередження масового поширення агресивних видів шкідників і хвороб на цьому етапі є проведення санітарних рубань, спрямованих на оперативне видалення всіх осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.

     Як зазначали фахівці під час наради, своєчасне проведення заходів з поліпшення санітарного стану в ослаблених і пошкоджених хворобами та стихіями лісах дозволяє запобігати втраті десятків мільйонів кубічних метрів деревини та не допускати безповоротних екологічних і економічних втрат.

    На відміну від інших європейських країн, на сьогодні низка норм законодавчих та правових актів України не дає можливості працівникам лісового господарства оперативно здійснювати заходи контролю та локалізації   осередків масового розмноження шкідників і хвороб, що завдає значних екологічних і економічних збитків лісогосподарським підприємствам та зменшує надходження до місцевих бюджетів. Відсутність своєчасного реагування може призвести до повної втрати лісових масивів та екологічної катастрофи.

     Розуміючи, з одного боку, занепокоєння суспільства щодо можливих зловживань під час проведення суцільних санітарних рубок, а з другого боку, гостру необхідність у здійснені санітарно-оздоровчих заходів у лісах, Держлісагентство розробило нові Санітарні правила у лісах України. Нова редакція Санітарних правил у лісах України була прийнята 26 жовтня 2016 року на засіданні Уряду.

     Можна спостерігати суттєве зменшення зловживань завдяки запровадженню публічності процесу проведення санітарних рубок, інформування громадськості про плани здійснення санітарно-оздоровчих заходів. Об’єм суцільних санітарних рубок, за рахунок значного обмеження їх проведення, а в деяких видах лісів і повної заборони, у І півріччі 2017 року склав майже 3,5 тис. га, що на 40% менше, ніж за аналогічний період минулого року (у І півріччі 2016 – майже 8,6 тис. га).

     Однак, проаналізувавши санітарний стан у лісах за перше півріччя 2017 року (період, коли лісгоспи працювали за новими Санітарними правилами), було відзначено суттєве погіршення санітарного стану лісів, масове всихання та поширення шкідників. Оформлення дозвільної документації на проведення санітарно-оздоровчого заходу з додержанням усіх вимог нормативних актів з ведення лісового господарства, займає тривалий час, що не дозволяє своєчасно оздоровити насадження і запобігти поширенню осередку деградації деревостану.

     За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, необхідно напрацювати обґрунтовані пропозиції щодо внесення змін до нормативних актів з ведення лісового господарства, у тому числі і до Санітарних правил в лісах України, стосовно забезпечення виконання санітарними рубками своєї основної мети – оздоровлення насадження, а не прибирання мертвої деревини вслід за поширенням осередків шкідників і хвороб.

     Тому, найближчим часом буде створена робоча група за участю наукових спеціалістів лісової галузі, представників обласних управлінь лісового і мисливського господарства, лісозахисних підприємств, громадських екологічних організацій для удосконалення галузевих нормативних актів і методичних рекомендацій для попередження деградації та масового всихання лісових насаджень.


16.06.2017
Потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів, - Володимир Бондар

     Сьогодні під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася нарада з директорами лісотехнічних коледжів України. Зокрема, участь у нараді взяли директори Лубенського та Малинського лісотехнічних коледжів, Сторожинецького та Чугуєво-Бабчанського лісових коледжів, Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька.

     Під час наради було обговорено низку питання, серед яких – функціонування коледжів у зв’язку з переведення таких навчальних закладів на фінансування з місцевих бюджетів.

     На думку Володимира Бондара, ці заклади освіти не повинні стати, з одного боку, черговим тягарем для обласного та місцевих бюджетів, а з іншого – необхідно виробити комплекс заходів для їх збереження, адже вони готують фахівців для лісової галузі.

     «Необхідно убезпечити навчальний процес від будь-яких ризиків, пов’язаних із запланованими змінами, – зазначив заступник Голови Держлісагентства, – тим більше, фахівці, яких випускають коледжі, критично необхідні лісовій галузі. Лісове господарство стає наукоємким, активно застосовує технологічні та управлінські інновації. За таких обставин потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів. Впевнений, що ми повинні не лише зберегти такі навчальні заклади, але й активно їх розвивати».

     Окрім того, учасники наради обговорили можливі виклики, які постануть після прийняття проекту Закону України «Про освіту»; співпрацю з підприємствами лісової галузі та інші.


15.06.2017
Розпочався конкурс художньої творчості Тижня європейських лісів

     Використайте свою уяву та художній талант, щоб намалювати малюнок або картину для ілюстрації Тижня європейських лісів на тему: «Ліс – наше спільне надбання». Конкурс відкрито для дітей та молоді у віці від 5 до 18 років.

 

     Для участі приймаються малюнки чи картини створені у цифровому форматі, намальовані власноручно, живопис або малюнок ручкою, олівцем, кольоровою крейдою чи вугіллям, а також масляною, акриловою або акварельною фарбою. Малюнки або картини мають бути відскановані або сфотографовані та прикріплені до заявок на участь в форматі JPEG. Заявки на участь можна знайти за наступним посиланням:  http://www.fao.org/about/meetings/european-forest-week/art- contest/submission/en/.

 

     У кожній віковій групі (від 5 до 8 років, від 9 до 12 років і від 13 до 18 років) буде відібраний один малюнок або одна картина-призер і три фіналісти.

 

     У підсумку малюнок або картина може з’явитися на спеціальній виставці під час Тижня європейських лісів у Варшаві (Польща), яка відбудеться в жовтні, та в календарі Тижня європейських лісів.

 

     Переможці та фіналісти будуть оголошені на веб-сайті Тижня європейських лісів і сторінках ФАО в соціальних мережах (9-13 жовтня 2017 року). Переможці та фіналісти отримають календар, в який будуть включені їхні малюнки або картини. Окрім того, переможці отримають почесні грамоти.

 

     Малюнки або картини будуть оцінюватися на підставі того, наскільки вони актуальні для теми Тижня європейських лісів, а також на підставі їх естетичної цінності та технічної майстерності. Оцінка кожної із трьох вікових груп буде  проводитися окремо. До складу журі увійдуть фахівці, що працюють в сфері лісового господарства та інформації.

 

     Список правил художнього конкурсу можна подивитися за адресою: http://www.fao.org/about/meetings/european-forest-week/art-contest/rules/.

 

     Кінцевий термін для подачі заявок – 31 липня 2017 року.


15.06.2017
У Держлісагентстві шукають шляхи фінансування південно-східних лісогосподарських підприємств

Необхідно забезпечити виплату заробітної плати працівникам південно-східних лісогосподарських підприємств та зробити все можливе для повернення звільнених людей на роботу. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з начальниками обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

 

     Він нагадав, що протягом минулого та цього років керівництвом Держлісагентства в межах своїх повноважень вживаються всі можливі заходи для забезпечення фінансування лісогосподарських підприємств, зокрема, на протипожежні заходи та охорону лісів від пожеж.

 

     Варто зазначити, що ліси, закріплені за підприємствами Південних та Східних областей, виконують агролісомеліоративні функції та в переважній більшості не призначені для проведення рубок головного користування. У зв’язку з цим, підприємства позбавлені власних коштів від реалізації деревини та традиційно останні 25 років отримували до 90% бюджетної підтримки від загальних потреб підприємств.

 

     Ліси цих регіонів на 90% мають штучне походження і виконують екологічні, захисні, водоохоронні, оздоровчі та інші важливі функції та потребують постійного догляду.

 

     Окрім того, у зв’язку з відсутністю фінансування частина працівників лісгоспів звільняється, а інша частина працює за скороченою тривалістю робочого часу. Це призводить до того, що державна лісова охорона не має можливості здійснювати охорону лісів від незаконних рубок, моніторинг виникнення лісових пожеж, утримання та забезпечення функціонування лісових пожежних станцій і пунктів спостереження та ін.

 

     Під час наради обговорено декілька шляхів вирішення ситуації, яка склалася на цих підприємствах.

 

     «Ми дякуємо ресурсним областям, які протягом цього часу надавали допомогу своїм колегам з південно-східних областей. Тепер необхідно виробити комплексний підхід, щоб можна було продовжити тимчасово підтримувати наших лісівників у цих регіонах», - наголосив Володимир Бондар.

 

     Також було надано доручення зібрати точні розрахунки для потреби фінансування південно-східних лісгоспів з метою прийняття подальших рішень.


12.06.2017
У ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВІ ПРОВЕДЕНО НАЦІОНАЛЬНИЙ ВІДБІР МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

В Держлісагентстві проведено національний відбір Міжнародного конкурсу «Молодь в лісах Європи». Конкурс проводиться Державним агентством лісових ресурсів за підтримки Товариства лісівників України.

Участь у конкурсі взяли 10 представників учнівських лісництв з Кіровоградської та Полтавської областей, а також Малинського лісотехнічного коледжу.

В ході проведення відбору було проведено три конкурси:

  • Тестування на знання лісового господарства України англійською мовою.
  • Перевірка вміння розуміти текст лісівничої тематики.
  • Усний тест на вміння спілкуватись англійською.

Перемогу здобула команда юних лісівників Полтавської області.

Дуброва Євгенія, Максакова Вероніка та Новосьолова Тетяна візьмуть участь у фіналі Міжнародного конкурсу, який відбудеться восени цього року в Угорщині.

Довідково:

Міжнародний конкурс «Молодь в лісах Європи» включає два етапи, перший з яких – відбір на національному рівні команди школярів (до 19 років), другий – змагання команд на міжнародному рівні. У 2017 році фінал конкурсу відбудеться в Угорщині.

На Міжнародному рівні буде проведено три офіційних та один неофіційний конкурс. Офіційні конкурси – тестування на знання лісового господарства Європи, практичний конкурс на знання основ лісового господарства та підготовка презентації на задану лісівничу тему. Мова спілкування – англійська.

Умови проведення конкурсу та навчальний посібник щодо особливостей ведення лісового господарства Європи розміщено на сайті конкурсу  http://www.ypef.eu/ .


08.06.2017
Держлісагентство бере участь у Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2017"

7 червня, у національному комплексі «Експоцентр України» відбулось урочисте відкриття ХХІХ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017».

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України, керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства, Державного агентства лісових ресурсів України, керівники органів місцевої влади, журналісти та інші.

     На виставці також представлено стенд Державного агентства лісових ресурсів України.

     Учасники виставки мали можливість наочно ознайомитися з функціонуванням системи електронного обліку деревини.

     Маневицьке лісове господарство презентувало продукти побічного лісового користування. Було представлено саджанці, декоративні вироби з деревини, виготовлені лісівниками.

     «Агро-2017» – найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, яка виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження новацій та розвитку усіх сфер АПК України.

     В рамках «Агро-2017» представлені спеціалізовані також виставки:

ЕкспоАгроТех, Еквісвіт, Рослинництво і агрохімія, Animal’Ex, Агротранспорт і логістика, Agro Build-Expo, Hi-Tech Agro, Біопаливо, Organic, FishExpo та інші, з яких вперше пройде спеціалізована виставка «ECO HOUSE» та «Сучасний Фермер».

 


06.06.2017
У Держлісагентстві України шукають шляхи залучення міжнародної допомоги

У Державному лісовому агентстві України днями відбулася нарада за участю керівництва відомства, фахівців, а також представників міжнародних організацій та громадських структур щодо узгодження тематики та напрямків залучення міжнародної фінансової допомоги для вітчизняного лісового господарства.

 

     За словами заступника Голови Держлісагентства Володимир Бондаря, питання міжнародної допомоги лісам України є дуже важливим з точки зору вирішення питання фінансування, а також реформування політики галузі та її майбутнього розвитку. Він наголосив, що шляхи вирішення питання залучення донорської допомоги мають бути різними – потрібно використовувати всі можливості. Основним завданням є визначення конкретних напрямків фінансування лісової галузі – щоб оцінити доступність міжнародного фінансування. Саме над цим й працювали експерти на згадані нараді.

 

     За словами завідувача сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства Любові Полякової, у 2015 році були переглянуті міжнародні домовленості ООН щодо лісів. Зокрема, запроваджена глобальна мережа сприяння фінансовій підтримці лісового господарства. У рамках цієї мережі можливе отримання підтримки на розробку стратегії мобілізації фінансових ресурсів для лісового господарства та розробка 1-2 проектних пропозицій для подачі донорським організаціям.

 

     У 2016 році Держлісагентство звернулось до секретаріату Форуму ООН з лісів із відповідним запитом, який був схвалений. У грудні 2016 року був проведений тренінг для фахівців системи Держлісагентства щодо підготовки проектних пропозицій, а у січні-березні 2017 року проведено картування можливих джерел фінансової підтримки для України.

 

     Державне лісове агентство України вже звернулося в офіс ООН з проханням допомогти розробити стратегію фінансової підтримки лісової галузі в Україні. Така робота вже проводиться.

 

     «Є кілька складових нашої допомоги. По-перше, за запитом – розробка стратегії залучення фінансової допомоги. По-друге, допомога Україні у створенні проектної заявки та в обранні фонду. Зараз ми в Україні працюємо над цим. Нам треба дивитися на всі можливі джерела фінансування. Вони діляться на міжнародні суспільні, міжнародні приватні, внутрішні суспільні та внутрішні приватні фонди, а також – на змішані. До вибору фонду треба підійти обдумано, адже те, що можуть фінансувати суспільні фонди, не можуть приватні і навпаки. Перше завдання – зробити картування наших потреб і подивитися наскільки ми можемо залучати ці фонди комплексно», – наголосив представник Секретаріату Форуму ООН з питань збереження лісів Бенджамін Сінгер.

 

За словами міжнародного консультанта Форуму ООН з лісів Юргена Блазера, сьогодні Світовий банк визнає Україну країною із перехідною економікою, вона включена до країн із середнім рівнем розвитку – і це є проблемою з точки зору залучення коштів, бо звужує можливості. «Треба бути активним у темах, які стосуються охорони довкілля, збереження лісів, зміни клімату та розвитку зеленої економіки – з точки зору міжсекторальної взаємодії. Вважаю, що можливості України – у співпраці із Глобальним екологічним фондом та Зеленим кліматичним фондом. Надійним партнером є ЄС, при цьому великі можливості є у транскордонному співробітництві на заході України у рамках співробітництва з ЄС. Але стратегія розвитку фінансування не може бути поза національною стратегією розвитку лісового господарства», - сказав він.

 

     Вітчизняні фахівці та експерти ООН наголосили на важливості транскордонного співробітництва України у вирішенні глобальних проблем. Наприклад, сьогодні міжнародні донори фінансують програму зі збереження Чорного моря, у якій беруть участь вісім країн, у тому числі, й Україна. Отже, для оформлення конкретної заявки, Україні слід визначитися із напрямком фінансування, а це, найімовірніше – відновлення лісових ландшафтів, збереження лісостепових смуг (степова територія тягнеться від Алтаю через Україну і до Угорщини).

 


24.05.2017
Відбувся зліт шкільних лісництв Одещини

18 квітня 2017 року на    території   обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  пройшов обласний зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. В заході взяли участь  кращі представники  шкільних лісництв,  наставники та керівники  педагогічних колективів та лісогосподарських підприємств.

Це є  добра традиція – проведення  в кінці учбового року зльотів  учнівських  лісництв області.  Кожна делегація представила виставку своїх досягнень, результати своєї роботи у вигляді щоденників, дослідницької роботи, творчих звітів, відео-матеріалів, виробів з природного матеріалу тощо. Команди  ділилась досвідом роботи у формі презентації. Журі, що складалося з представників Одеського обласного гуманітарного центру та управління лісового та мисливського господарства оцінило  досягнення  кожного шкільного лісництва, досвід набутий школярами за рік.

 

       За підсумками роботи журі призові місця посіли та нагороджені дипломами:

І-місце.

Учнівське лісництво «Веселка» Березівської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів (керівник Москалюк Наталія Миколаївна, вчитель образотворчого мистецтва, технологій загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Березівка)

І І-місце.

Учнівське лісництво «Дивосвіт» Окнянський район

 ( керівник  Жембій Валентина Всеволодівна директор Окнянського будинку дитячої та юнацької творчрсті)

ІІІ-місце.

Учнівське лісництво «Лісовик» Овідіопольського району

( керівник Коваленко Алла Миколаївна,  вчитель біології Великодолинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Овідіопольського району)

та

Учнівське лісництво «Пролісок» Любашівського району

( керівник Писарівський Віктор Олександрович, методист Любашівського центру дитячої та юнацької творчості)

 

 

     Учнівське лісництво «Веселка»  Березівської ЗОШ №1  як переможець    обласного зльоту рекомендовано для участі у  Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, що пройде  у  місті Житомир.


23.05.2017
Уряд схвалив законопроект про зміни до Лісового кодексу України

18 травня 2017 року на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 38 Лісового кодексу України» в частині повноважень Кабінету Міністрів України щодо затвердження Санітарних правил у лісах.

Прийняття законопроекту Верховною Радою України дозволить чітко розподілити повноваження органів виконавчої влади у частині прийняття відповідних нормативно-правових актів щодо здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та забезпечення сприятливих умов для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження їх біорізноманіття, оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних функцій.

Зазначимо, що минулого року були прийняті нові Санітарні правила у лісах України, розроблені робочою групою при Держлісагентстві.

У нових Санітарних правилах удосконалено механізм призначення та здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок, запроваджено більш жорсткі критерії щодо принципів лісогосподарювання, які сприятимуть стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Вимоги нових Санітарних правил дають можливість максимально зменшити площі суцільного вирубування дерев, які застосовуються лише за умови безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили (пожежі, вітровали, буреломи, масове всихання тощо) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках. Передбачені цими Правилами нормативні приписи зобов’язують інформувати громадськість про стан лісових насаджень та забезпечують прозорість прийняття рішень щодо підстав планування і правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів.


23.05.2017
У Держлісагентстві науковці та фахівці працюють над створенням геопорталу для моніторингу рубок у лісах

У Держлісагентстві створена та діє робоча група, яка напрацьовує механізми для запровадження моніторингу в режимі реального часу рубок у лісах за видами та породним поділом.

Зокрема, розроблено геопортал «Ліси України» як засіб доступу і оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства. Геопортал створено у співпраці з науковцями Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького.

Днями у Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства спільно з науковцями вищезазначеного інституту та фахівцями ВО "Укрдержліспроект" був проведений семінар на тему: «Застосування геопорталу для моніторингу рубок та захисту лісу від пожеж». Основним джерелом інформації геопарталу є дані безперервного лісовпорядкування як таксаційні, так і картографічні (зведені на єдину карту України).

Як було зазначено на нараді, геопортал «Ліси України» готовий до розгортання на території всієї України. Проект вже протестований на базі ДП «Тетерівський лісгосп» та ДП «Клавдієвський лісгосп». Окрім того, вирішено запустити пілотний проект у Київській області.

Зазначимо, що з метою відкритості та боротьби з незаконними рубками у 2016 році Держлісагентство надало доручення всім обласним управління лісового та мисливського господарства, а також державним лісогосподарським підприємствам оприлюднювати на своїх веб-сайтах реєстри виданих лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки.

Також на офіційному веб-сайті Держлісагентства створена та оновлюється кожного місяця рубрика «Реєстр лісорубних квитків», в якій розміщується перелік спеціальних дозволів на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів і інших рубок, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства.

Після наповнення геопорталу необхідною інформацією та адаптування його для користування громадянами України він буде доступним громадськості та стане завершальним етапом для повноцінного моніторингу рубок у лісах в он-лайн режимі.


13.05.2017
Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Голова Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич оприлюднила проект Стратегії реформування лісового господарства України на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук сьогодні, 12 травня.

Вона зазначила, що у Стратегії відображено її бачення необхідних для галузу реформ.

Також Голова агентства повідомила про результати виконання завдань, які вона отримала на випробувальний термін.

«Напрацьовані нормативно-правові акти, які необхідні для виконання завдань, ще проходять погодження в різних міністерствах та відомствах. Їх прийняття дозволить запровадити облік деревини для всіх постійних лісокористувачів, прозорі правила продажу деревини, вирішити питання фінансування лісгоспів південних та східних областей. Деякі з них вже готові для розгляду на Уряді», - зазначила Христина Юшкевич.

Стосовно електронного обліку деревини Голова агентства проінформувала, що залишилося підключити до системи електронного обліку деревини лише 7 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства.

«Наразі триває процес забезпечення їх технічними засобами для ЕОД. Таким чином, у сфері Держлісагентства всі 297 лісгоспів, які здійснюють заготівлю і реалізацію деревини, будуть забезпечені необхідними пристроями та програмним забезпеченням», - підкреслила очільник відомства.

Христина Юшкевич повідомила про виконані заходи стосовно запровадження моніторингу вирубок та здійснення обліку лісів України.

«Необхідні кроки вже зроблені. На сайті http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=162794 &cat_id=147027 можна ознайомитися з переліком лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки», - зазначила вона.

Вона додала, що робоча група працює над розробкою механізму для проведення повноцінного обліку лісів, оновлення лісового кадастру та мати актуальну інформацію для ведення геопорталу. Науковці з харківського науково- дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації займаються його розробкою. «Східний комітет німецької економіки зможе виділити певні кошти на ці заходи. Працюємо паралельно з іншими міжнародними організаціями для забезпечення фінансування цих робіт», - написала Христина Юшкевич.

Окрім того, Голова агентства розповіла про процес реструктуризація лісогосподарських держпідприємств. Вона зазначила, що це потребує широкого обговорення і має значні часові рамки. «Робоча група працює над цим питанням. Головною метою має бути боротьба з корупцією, ефективне управління фінансовими ресурсами, скорочення держслужбовців шляхом реорганізації облуправлінь, відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності. Паралельно з цим, щоб виправити дисбаланс у фінансуванні лісгоспів потрібно створити державний Фонд лісового господарства», - наголосила Христина Юшкевич.

Зазначимо, що при підготовці Стратегії реформування лісового господарства України проаналізовано та враховано досвід комплексного реформування лісової галузі низки європейських країн протягом останніх 20 років.

У рамках Стратегії передбачено такі кроки: розпочати процес створення Національної лісової програми із залученням всіх зацікавлених стейкхолдерів; залучення міжнародних інвесторів; формування лісової політики України; початок інституційних реформ лісового господарства.

Першочерговими завданнями та кроками для формування лісової програми передбачено: облік всіх лісів України; збільшення лісистості території України; запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, створення умов для функціонування прозорого ринку деревини; сприяння розвитку деревообробної галузі; забезпечення необхідного фінансування лісової галузі; інституційна реформа Держлісагентства.

Отже, реалізація зазначених кроків передбачає досягнення таких результатів, як: збалансоване, невиснажливе лісоуправління, яке забезпечить екологічну, економічну та соціальну стабільність лісового господарства; підвищення життєздатності, продуктивності та багатофункціональності лісів; зміцнення внеску лісового господарства у пом'якшення наслідків зміни клімату, збереження біорізноманіття, забезпечення якості води та боротьби з опустелюванням; встановлення контролю над легальністю обігу деревини на всіх етапах згідно з вимог EU Timber Regulation (EUTR) 2013 розвиток використання інших ніж деревина послуг, що надаються лісами - використання недеревиних лісових продуктів (збирання грибів, ягід тощо), розвиток туристичної інфраструктури; збільшення лісистості України до рівня 20% загальної площі країни.

З проектами нормативно-правових актів можна ознайомитися за посиланням:

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179489 &cat_id=166243

Проект постанови ВРУ "Про прийняття за основу проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 38 Лісового кодексу України"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179512 &cat_id=166243

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення відповідальності за порушення лісового законодавства та встановлення правових засад обліку та реалізації лісоматеріалів)"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179507 &cat_id=166243

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів у лісовому фонді"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179502 &cat_id=166243

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства на 2017 рік"

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179494 &cat_id=166243

 

З презентацією можна ознайомитися за посиланням.


21.04.2017
Весняна лісокультурна кампанія продовжується, однак завдання з висівання і садіння лісу лісівники вже виконали

З початку року лісогосподарські підприємства, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, висіяли і посадили лісу на площі 29,1 тис. га при плані 27,8 тис. гектарів.
Зокрема, на Поліссі проведено висівання та садіння лісу на площі 14,4 тис. га при плані 12,8 тис. га, у Лісостепу – 10,2 тис. га при плані 9,6 тис. га, у Степу – 1,8 тис. га при плані 1,7 тис. гектар. Через особливості природних умов триває лісокультурна кампанія у Карпатському регіоні – посаджено понад 2.7 тис. га лісових культур або більше 75% від запланованого обсягу.
Окрім того, у поточному році до лісових культур буде зараховано понад 18 тис. га природнього поновлення.
Зазначимо, що при висіванні та садінні лісів використовуються такі лісові породи як сосна, дуб, бук, ялина, береза, вільха, ясень, граб, ялиця та інші.

 

 

 17.08.17 Громадське обговорення проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового та мисливського господарства ...

07.08.17 Затримано лісопорушників ...

07.08.17 Питання розвитку та реформування лісового і мисливського господарства обговорено на виїзній нараді Держлісагентства ...

07.08.17 НА РІВНЕНЩИНІ РАДИЛИСЯ, ЯК ВРЯТУВАТИ ЛІСИ ВІД ВСИХАННЯ ...

16.06.17 Потрібна постійна ефективна взаємодія Держлісагентства і профільних навчальних закладів, - Володимир Бондар ...

15.06.17 Розпочався конкурс художньої творчості Тижня європейських лісів ...

15.06.17 У Держлісагентстві шукають шляхи фінансування південно-східних лісогосподарських підприємств ...

12.06.17 У ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВІ ПРОВЕДЕНО НАЦІОНАЛЬНИЙ ВІДБІР МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ...

08.06.17 Держлісагентство бере участь у Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2017" ...

06.06.17 У Держлісагентстві України шукають шляхи залучення міжнародної допомоги ...

24.05.17 Відбувся зліт шкільних лісництв Одещини ...

23.05.17 Уряд схвалив законопроект про зміни до Лісового кодексу України ...

23.05.17 У Держлісагентстві науковці та фахівці працюють над створенням геопорталу для моніторингу рубок у лісах ...

13.05.17 Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України ...

21.04.17 Весняна лісокультурна кампанія продовжується, однак завдання з висівання і садіння лісу лісівники вже виконали ...


 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.